Головна » Архів матеріалів

Що таке паракорд

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 27.03.2018

Слово «паракорд» все частіше на слуху. Це не дивно: адже паракорд - дійсно корисна річ, яку широко використовують у виживанні і в побуті.

Свою назву він взяв від Parachute Cord - парашутний шнур. Назва вперше з'явилося ще за часів II світової війни, коли у десантників армії США виникла необхідність в легкому та міцному шнурі для парашутних тросів.

Висаджуючись на полях битв, солдати зрізали стопи своїх парашутів і використовували їх в подальшому. Так, поступово, паракорд обріс великою кількістю способів застосування: допомагав у будівництві укриттів, ремонті та багато іншого. ... Читати далі »


ОРІЄНТУВАННЯ НА МІСЦЕВОСТІ БЕЗ ДОПОМОГИ КАРТИ

Категорія: Виживання | Автор: GolAM | 27.03.2018

Здатність орієнтуватися розвинена у людей різною мірою. Один легко знайде дорогу в найважчих умовах, інший заблукає, як то кажуть, і в трьох соснах.

Найчастіше, як правило, блукають жінки. Англійський психолог У. Троубрідж здатність і нездатність орієнтуватися пояснює психологічними причинами. Є люди, які представляють навколишній простір як якийсь об'єкт; себе вони відчувають окремо від цього об'єкта і, пересуваючись, як би тримають перед уявним поглядом карту простору. Такі люди орієнтуються набагато гірше, ніж ті, які бачать себе центром середовища. Останні створюють іншу картину простору: його центр - сама людина, яка рухається. Ці люди «інтуїтивно співзвучні» місцевості і рідко втрачають почуття орієнтації. ... Читати далі »


РОЗВЕДЕННЯ ВОГНЮ

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 20.03.2018

В екстремальних ситуаціях, вміння розпалити вогонь може врятувати ваше життя. Вогонь задовольнить більшість ваших потреб: він дасть тепло і комфорт, за допомогою нього можна приготувати і розігріти їжу, закип'ятити воду, стерилізувати бинти, дати сигнал про допомогу, відлякати диких тварин, виготовити інструменти та зброю. Хороше багаття благотворно впливає на психіку, надає спокій і впевненість.

Але вогонь здатний викликати деякі проблеми. Полум'я і дим можуть побачити вороги. Вогонь може викликати лісову пожежу, або знищити майно. У погано вентильованих приміщеннях вогонь може викликати отруєння чадним газом.
Що б добути вогонь, важливо зрозуміти основні принципи: Паливо (в рідкому або твердому стані) не горить саме по собі, від тепла воно виділяє газ, який спалахує при з'єднанні з киснем. ... Читати далі »


Як розпалити багаття після дощу

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 20.03.2018

Щоб успішно розпалити багаття після дощу, потрібно мати взяте з собою з дому штучне розпалювання, яке не боїться вологи - таблетки сухого спирту, шматки целулоїду або плексиглас, недогарок свічки. Важко сказати, що краще: у кожного мандрівника свої переваги. Мабуть, зручніше мати свічку.

Сухий спирт не завжди можна знайти, а целулоїд і плексиглас легко розгораються і горять дуже інтенсивно, але і прогорають досить швидко. Свічкою же зручно користуватися, якщо хочеться, щоб вона збереглася і її можна було використовувати в подальшому.

... Читати далі »


ЧАЙНІ ТРАВИ І ЛИСТЯ ДЕРЕВ

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 20.03.2018

Чайні трави - це ті трави, які приємні на смак при заварці. У рослини можуть бути використані листя, гілочки, бутони, квітки, а у деяких видів - коріння.

Деякі рослини виявляють свій смак тільки при ферментації листя, а у висушеному або сирому вигляді вони мають блідий і трав'янистий смак, такими є листя суниці та полуниці. Або смак їх слабкий без ферментації, як у листя клена.

Такі рослини як іван-чай, можна ферментувати, а можна заварювати висушені верхні листочки і квіти. При ферментації смак змінюється на більш насичений, з кавово-цікорієвими нотами. Ферментований іван-чай один з найбільш насичених за смаком чайних напоїв. Зрівняється з ним по густоті кольору і яскравого смаку може заварка кори дуба або шишок вільхи, але цю лікарську сировину п'ють не як чай, а як лікувальний засіб. ... Читати далі »


« 1 2 3 4 5 6 7 ... 109 110 »