Головна » Бушкрафт

Як соснові голки і кора допоможуть вижити вам в зимових умовах

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 08.11.2018

Сосна - абсолютно незамінне дерево, особливо взимку, коли сніг приховує більшість інших придатних для виживання рослин.

Крім того, що сосна прекрасно підходить для розведення багаття (і для ролі новорічної ялинки, зрозуміло), вона також може служити їжею, ліками та навіть суперміцним клеєм.

В умовах виживання взимку сосна може дати вам чай з гілок і крупу з кори. Перший готується дуже просто - візьміть пучок голок, порвіть на дрібні шматочки, киньте в окріп і дайте настоятися протягом 10 хвилин. Всього одна чашка чаю, завареного на 30 грамах голок, дасть вам 4-денну дозу вітаміну С. Головне - не потрібно кип'ятити голки: чай в цьому випадку буде гірким, а температура знищить вітамін С. ... Читати далі »


5 способів використання соснової смоли

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 07.11.2018

1. Клей з соснової смоли

Для виготовлення клею з соснової смоли її необхідно розігріти до рідкого стану. І додати подрібнених в порошок вуглин з багаття. Кількість вуглин має становити 1/3 від обсягу соснової смоли. Вуглець збільшує зчіплюючі властивості нашого імпровізованого клею. Перемішайте нашу суміш за допомогою палиці, і дайте їй охолонути. Цей твердий шматок смоли і є готовий клей. Його можна носити з собою, і застосовувати при необхідності. Для використання розігріти до в'язкого стану.

 

2. Перша допомога і лікувальний ефект смоли

Корисні властивості соснової смоли відомі давно. ... Читати далі »


Вогняний ріжок

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 16.10.2018

Цьому пристосуванню більше півтори тисячі років. З тих пір, як нашим предкам-слов'янам стали доступні береста і ковальська справа, розпалювати вогонь в умовах дикої природи стало значно простіше. Втім, інших умов у наших предків часто і не було.

Пристрій цей древні слов'яни називали вогневим ріжком. І призначалося воно для розпалювання вогню на вітрі, взимку і в умовах високої вологості. Це було щось на кшталт давньоруської берестяної запальнички.

Вогневої ріжок складався з берестяної трубки, обв'язаною по колу шнурком або просто корінцем дерева. Нижній край трубки був зрізаний трохи навскоси, для зручності використання. А всередині містилися пучок трави і «паленка». Що таке «паленка»? Це шматочок тканини, спалений без досту ... Читати далі »


Навички бушкрафту, які повинні опанувати екстремальні любителі дикої природи

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 26.09.2018

Немає нічого гіршого, як опинитися в пустелі дикої природи без базових інструментів та правильного мислення. Останнім часом спостерігається величезний приплив людей, які цікавляться навиками виживання в умовах дикої природи, використовуючи мінімум спорядження та максимум природних ресурсів.

 

Бушкрафт - це спосіб отримати задоволення від перебування на природі без відчуття сумніву, правильно чи не правильно ви це робите. (Якщо ви перебуваєте на природі не правильно - ви це відчуєте холодом, голодом чи іншими причинами, через які ви змушені будете швидше поверненутися додому).

 

Отже, якщо ви зацікавлені у вивченні навичок перебування в умовах дикої ... Читати далі »


Що таке паракорд

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 27.03.2018

Слово «паракорд» все частіше на слуху. Це не дивно: адже паракорд - дійсно корисна річ, яку широко використовують у виживанні і в побуті.

Свою назву він взяв від Parachute Cord - парашутний шнур. Назва вперше з'явилося ще за часів II світової війни, коли у десантників армії США виникла необхідність в легкому та міцному шнурі для парашутних тросів.

Висаджуючись на полях битв, солдати зрізали стопи своїх парашутів і використовували їх в подальшому. Так, поступово, паракорд обріс великою кількістю способів застосування: допомагав у будівництві укриттів, ремонті та багато іншого. ... Читати далі »


1 2 3 ... 15 16 »