Головна » Бушкрафт

Саморобна мотузка. Як зробити мотузку з природних матеріалів

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 11.03.2019

Мотузка - незамінна для життя на природі річ. Для самостійного плетіння мотузок використовуються рослини, в стеблах яких є волокнисті прошарки. Наприклад, кропива або конопля: в ній є волокна, досить міцні для виготовлення дуже міцних мотузок.

Кропив'яне волокно активно використовують птахи для будівництва гнізд - це і горобці, і синиці.

Гнізда цих пташок витримують по кілька сезонів, не руйнуються і не потребують ремонту.

Людина також здавна використовувала кропиву для виготовлення одягу, вітрил, мішковини, кінської упряжі, рибальських сіток, канатів і, звичайно ж, мотузок. ... Читати далі »


Дерев'яна ложка своїми руками

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 21.02.2019

Виготовлення дерев'яних ложок - простий і захоплюючий процес, що дозволяє доторкнутися до вікових традицій декоративно-прикладного мистецтва. Для створення таких виробів потрібно мінімум інструментів і матеріалів. Виготовлення ложок своїми руками - це прекрасна можливість відточити базові навички різьблення і краще відчути, як веде себе дерево і різальницький інструмент. Ви можете експериментувати з формою і розмірами ложки, а також дизайном її ручки, створюючи унікальне начиння, що відрізняється не тільки декоративністю, але і функціональністю.

З чого роблять дерев'яні ложки?

З якого дерева краще вирізати дерев'яний посуд? Це важливе питання хвилює всіх початківців різьбярів. Для вирізання ложок найкраще підходять загото ... Читати далі »


Добування березового дьогтю

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 13.02.2019

Дьоготь, особливо з сосни і берези, здавна знайшов широке застосування в господарських, медичних і косметичних цілях, тому його промислове виробництво традиційно затребуване. Але так як зробити самому березовий дьоготь нескладно, можна добувати його самостійно в невеликих кількостях, якщо трапиться в ньому потреба.

З давніх часів дьогтем змащували з'єднання осей возів з колесами, щоб не скрипіли і злагоджено крутилися, перевозячи вантаж. Дьоготь служив мастильним матеріалом для господарських найпростіших механізмів. Ним же наводили блиск чобіт (вважалося, чим більше змащували, тим привабливіше виглядало взуття). Дьоготь застосовувався при обробці деревини, для лікування худоби, та й люди не гребували підлікувати дьогтем болячки, помітивши його ці ... Читати далі »


Перьевая палочка

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 05.02.2019

Сегодня поговорим ещё об одной бушкрафтерской технике, тесно связанной с батонингом и разведением костра. Перьевая палочка, получаемая в её результате — отличная растопка для костра, которая легко воспляменяется от одной спички и даже огнива.

Перьевая палочка (от англ. «feather stick«) — палочка или веточка, из которой аккуратными движениями ножа\топора продольно вырезается тонкая стружка. Свое имя перьевая палочка получила из-за визуального сходства со структурой пера, имеющим стержень-основу и тонкие бородки, отходящие от него. Измельчение древесины подобным образом обеспечивает вам следующие преимущества:

Быстрое возгорание — тонкому «перышку» подобной палочки для возгорания требуется вобрать куда меньш ... Читати далі »


Кресало

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 31.01.2019

Креса́ло — пристосування для отримання відкритого вогню. Мало широке поширення до кінця XVIII — початку XIX ст., коли було винайдено сірники. На сьогодні користується популярністю серед туристів. Найпростіше кресало складається з власне кресала (як правило — напилка з дуже дрібної насічкою), «кременю» (зазвичай — мінерал, діоксид кремнію SiO2) і трута. Сніп іскор, які отримують від удару кременю по кресалу, запалює трут, в подальшому тліючий трут роздувається, а при хорошій якості трута — негайно спалахує полум'я.


Кресало (також «різало» і «тесало» — від «кресати», «кромсати», тобто «різати») являє собою смужку загартованої сталі. При ударі об кремінь з металу кресала виколюють (вирізаються) дуже дрібні стружки, і так як при різанні матеріалу розвиваються значні локальні температури (900—1100 ° C), то ... Читати далі »


1 2 3 ... 18 19 »