Головна » Бушкрафт

Що таке паракорд

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 27.03.2018

Слово «паракорд» все частіше на слуху. Це не дивно: адже паракорд - дійсно корисна річ, яку широко використовують у виживанні і в побуті.

Свою назву він взяв від Parachute Cord - парашутний шнур. Назва вперше з'явилося ще за часів II світової війни, коли у десантників армії США виникла необхідність в легкому та міцному шнурі для парашутних тросів.

Висаджуючись на полях битв, солдати зрізали стопи своїх парашутів і використовували їх в подальшому. Так, поступово, паракорд обріс великою кількістю способів застосування: допомагав у будівництві укриттів, ремонті та багато іншого. ... Читати далі »


РОЗВЕДЕННЯ ВОГНЮ

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 20.03.2018

В екстремальних ситуаціях, вміння розпалити вогонь може врятувати ваше життя. Вогонь задовольнить більшість ваших потреб: він дасть тепло і комфорт, за допомогою нього можна приготувати і розігріти їжу, закип'ятити воду, стерилізувати бинти, дати сигнал про допомогу, відлякати диких тварин, виготовити інструменти та зброю. Хороше багаття благотворно впливає на психіку, надає спокій і впевненість.

Але вогонь здатний викликати деякі проблеми. Полум'я і дим можуть побачити вороги. Вогонь може викликати лісову пожежу, або знищити майно. У погано вентильованих приміщеннях вогонь може викликати отруєння чадним газом.
Що б добути вогонь, важливо зрозуміти основні принципи: Паливо (в рідкому або твердому стані) не горить саме по собі, від тепла воно виділяє газ, який спалахує при з'єднанні з киснем. ... Читати далі »


Як розпалити багаття після дощу

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 20.03.2018

Щоб успішно розпалити багаття після дощу, потрібно мати взяте з собою з дому штучне розпалювання, яке не боїться вологи - таблетки сухого спирту, шматки целулоїду або плексиглас, недогарок свічки. Важко сказати, що краще: у кожного мандрівника свої переваги. Мабуть, зручніше мати свічку.

Сухий спирт не завжди можна знайти, а целулоїд і плексиглас легко розгораються і горять дуже інтенсивно, але і прогорають досить швидко. Свічкою же зручно користуватися, якщо хочеться, щоб вона збереглася і її можна було використовувати в подальшому.

... Читати далі »


ЧАЙНІ ТРАВИ І ЛИСТЯ ДЕРЕВ

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 20.03.2018

Чайні трави - це ті трави, які приємні на смак при заварці. У рослини можуть бути використані листя, гілочки, бутони, квітки, а у деяких видів - коріння.

Деякі рослини виявляють свій смак тільки при ферментації листя, а у висушеному або сирому вигляді вони мають блідий і трав'янистий смак, такими є листя суниці та полуниці. Або смак їх слабкий без ферментації, як у листя клена.

Такі рослини як іван-чай, можна ферментувати, а можна заварювати висушені верхні листочки і квіти. При ферментації смак змінюється на більш насичений, з кавово-цікорієвими нотами. Ферментований іван-чай один з найбільш насичених за смаком чайних напоїв. Зрівняється з ним по густоті кольору і яскравого смаку може заварка кори дуба або шишок вільхи, але цю лікарську сировину п'ють не як чай, а як лікувальний засіб. ... Читати далі »


Кращі рецепти похідного чаю

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 20.03.2018

1. Вітамінний напій з хвої.

Чудовий вітамінний засіб. Рекомендується як при захворюваннях, так і як профілактичний засіб, особливо при авітамінозі, цинзі; запальних і простудних захворюваннях; після важкої хвороби, операцій; виснаженні, занепаді сил, недокрів'ї. Напій рекомендується приймати короткими курсами (4-5 днів) по одній склянці (250 мл) в день. Між курсами слід робити перерви не менше 2-3 днів.

Склад чаю:
4 склянки (1 літр) дрібно посіченої хвої кедра (сосни, ялини).
2,5 склянки (620 мл) холодної води.
2 чайні ложки лимонного соку. ... Читати далі »


1 2 3 ... 14 15 »