Головна » Бушкрафт

Вогняний ріжок

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 16.10.2018

Цьому пристосуванню більше півтори тисячі років. З тих пір, як нашим предкам-слов'янам стали доступні береста і ковальська справа, розпалювати вогонь в умовах дикої природи стало значно простіше. Втім, інших умов у наших предків часто і не було.

Пристрій цей древні слов'яни називали вогневим ріжком. І призначалося воно для розпалювання вогню на вітрі, взимку і в умовах високої вологості. Це було щось на кшталт давньоруської берестяної запальнички.

Вогневої ріжок складався з берестяної трубки, обв'язаною по колу шнурком або просто корінцем дерева. Нижній край трубки був зрізаний трохи навскоси, для зручності використання. А всередині містилися пучок трави і «паленка». Що таке «паленка»? Це шматочок тканини, спалений без досту ... Читати далі »


Навички бушкрафту, які повинні опанувати екстремальні любителі дикої природи

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 26.09.2018

Немає нічого гіршого, як опинитися в пустелі дикої природи без базових інструментів та правильного мислення. Останнім часом спостерігається величезний приплив людей, які цікавляться навиками виживання в умовах дикої природи, використовуючи мінімум спорядження та максимум природних ресурсів.

 

Бушкрафт - це спосіб отримати задоволення від перебування на природі без відчуття сумніву, правильно чи не правильно ви це робите. (Якщо ви перебуваєте на природі не правильно - ви це відчуєте холодом, голодом чи іншими причинами, через які ви змушені будете швидше поверненутися додому).

 

Отже, якщо ви зацікавлені у вивченні навичок перебування в умовах дикої ... Читати далі »


Що таке паракорд

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 27.03.2018

Слово «паракорд» все частіше на слуху. Це не дивно: адже паракорд - дійсно корисна річ, яку широко використовують у виживанні і в побуті.

Свою назву він взяв від Parachute Cord - парашутний шнур. Назва вперше з'явилося ще за часів II світової війни, коли у десантників армії США виникла необхідність в легкому та міцному шнурі для парашутних тросів.

Висаджуючись на полях битв, солдати зрізали стопи своїх парашутів і використовували їх в подальшому. Так, поступово, паракорд обріс великою кількістю способів застосування: допомагав у будівництві укриттів, ремонті та багато іншого. ... Читати далі »


РОЗВЕДЕННЯ ВОГНЮ

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 20.03.2018

В екстремальних ситуаціях, вміння розпалити вогонь може врятувати ваше життя. Вогонь задовольнить більшість ваших потреб: він дасть тепло і комфорт, за допомогою нього можна приготувати і розігріти їжу, закип'ятити воду, стерилізувати бинти, дати сигнал про допомогу, відлякати диких тварин, виготовити інструменти та зброю. Хороше багаття благотворно впливає на психіку, надає спокій і впевненість.

Але вогонь здатний викликати деякі проблеми. Полум'я і дим можуть побачити вороги. Вогонь може викликати лісову пожежу, або знищити майно. У погано вентильованих приміщеннях вогонь може викликати отруєння чадним газом.
Що б добути вогонь, важливо зрозуміти основні принципи: Паливо (в рідкому або твердому стані) не горить саме по собі, від тепла воно виділяє газ, який спалахує при з'єднанні з киснем. ... Читати далі »


Як розпалити багаття після дощу

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 20.03.2018

Щоб успішно розпалити багаття після дощу, потрібно мати взяте з собою з дому штучне розпалювання, яке не боїться вологи - таблетки сухого спирту, шматки целулоїду або плексиглас, недогарок свічки. Важко сказати, що краще: у кожного мандрівника свої переваги. Мабуть, зручніше мати свічку.

Сухий спирт не завжди можна знайти, а целулоїд і плексиглас легко розгораються і горять дуже інтенсивно, але і прогорають досить швидко. Свічкою же зручно користуватися, якщо хочеться, щоб вона збереглася і її можна було використовувати в подальшому.

... Читати далі »


« 1 2 3 4 ... 15 16 »