Головна » Бушкрафт

Лучшие рецепты походного чая

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 15.11.2018

1. Витаминный напиток из хвои.

Замечательное витаминное средство. Рекомендуется как при заболеваниях, так и в качестве профилактического средства, особенно при авитаминозе, цинге; воспалительных и простудных заболеваниях; после тяжелой болезни, операций; истощении, упадке сил, малокровии. Напиток рекомендуется принимать короткими курсами (4-5 дней) по одному стакану (250 мл) в день. Между курсами следует делать перерывы не менее 2-3 дней.

Состав чая:
4 стакана (1 литр) мелко порубленной хвои кедра (сосны, ели).
2,5 стакана (620 мл) холодной воды. ... Читати далі »


Тепловідбиваючий навіс

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 15.11.2018

Такий навіс, який відбиває тепло багаття, дозволить вам більш комфортно відпочити або переночувати в холодному лісі, ніж в наметі.1. Вставте в сніг близько один до одного гілки або палиці, нагрібіть на них сніг. Утворений сніговий вал поступово підтане і набере форму козирка. У просторі між навісом і багаттям буде дуже тепло. Багаття або кілька вогнищ, слід розводити не ближче ніж за 2-2,5 м.


2. На встромлені в сніг під кутом 50-60° міцні палиці можна повісити шматок поліетилену або тканини. Цей найпростіший екран буде відображати хвилі тепла, що йдуть від багаття, і допоможе зігрітися відразу з двох сторін. ... Читати далі »


Як соснові голки і кора допоможуть вижити вам в зимових умовах

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 08.11.2018

Сосна - абсолютно незамінне дерево, особливо взимку, коли сніг приховує більшість інших придатних для виживання рослин.

Крім того, що сосна прекрасно підходить для розведення багаття (і для ролі новорічної ялинки, зрозуміло), вона також може служити їжею, ліками та навіть суперміцним клеєм.

В умовах виживання взимку сосна може дати вам чай з гілок і крупу з кори. Перший готується дуже просто - візьміть пучок голок, порвіть на дрібні шматочки, киньте в окріп і дайте настоятися протягом 10 хвилин. Всього одна чашка чаю, завареного на 30 грамах голок, дасть вам 4-денну дозу вітаміну С. Головне - не потрібно кип'ятити голки: чай в цьому випадку буде гірким, а температура знищить вітамін С. ... Читати далі »


5 способів використання соснової смоли

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 07.11.2018

1. Клей з соснової смоли

Для виготовлення клею з соснової смоли її необхідно розігріти до рідкого стану. І додати подрібнених в порошок вуглин з багаття. Кількість вуглин має становити 1/3 від обсягу соснової смоли. Вуглець збільшує зчіплюючі властивості нашого імпровізованого клею. Перемішайте нашу суміш за допомогою палиці, і дайте їй охолонути. Цей твердий шматок смоли і є готовий клей. Його можна носити з собою, і застосовувати при необхідності. Для використання розігріти до в'язкого стану.

 

2. Перша допомога і лікувальний ефект смоли

Корисні властивості соснової смоли відомі давно. ... Читати далі »


Вогняний ріжок

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 16.10.2018

Цьому пристосуванню більше півтори тисячі років. З тих пір, як нашим предкам-слов'янам стали доступні береста і ковальська справа, розпалювати вогонь в умовах дикої природи стало значно простіше. Втім, інших умов у наших предків часто і не було.

Пристрій цей древні слов'яни називали вогневим ріжком. І призначалося воно для розпалювання вогню на вітрі, взимку і в умовах високої вологості. Це було щось на кшталт давньоруської берестяної запальнички.

Вогневої ріжок складався з берестяної трубки, обв'язаною по колу шнурком або просто корінцем дерева. Нижній край трубки був зрізаний трохи навскоси, для зручності використання. А всередині містилися пучок трави і «паленка». Що таке «паленка»? Це шматочок тканини, спалений без досту ... Читати далі »


« 1 2 3 4 5 ... 17 18 »