Головна » Медицина

Методичні рекомендації щодо надання першої медичної допомоги

Категорія: Медицина | Автор: GolAM | 13.02.2016

Обмороження і загальне замерзання

Відмороження виникає при місцевій дії холоду на тіло. Холод, діючи на судини, викликає їх звуження; в результаті цього відбувається недостатнє кровопостачання певної ділянки тіла, що виявляється зблідненням шкіри. Якщо вчасно не буде надана перша допомога, то може відбутися відмирання тканин.
Залежно від обсягу ураження тіла розрізняються три ступені відмороження:
- збліднення і почервоніння шкіри.
- утворення пухирів,
- омертвіння (некроз) відморожених ділянок тіла.

Перша допомога. Головним завданням першої допомоги є швидке відновлення кровообігу. При відмороженні першого ступеня рекомендується робити водяні ванни з водою кімнатної температури або ж легкий ... Читати далі »


Чим корисна кропива і що з неї можна приготувати?

Категорія: Медицина | Автор: GolAM | 13.02.2016

Кропива - одна з найпоширеніших рослин на Землі, вона відома на всіх континентах крім Антарктиди і налічує близько 60 родин і понад 1000 видів. У народі кажуть: «Де оселиться людина, там з'явиться кропива». Нам найбільше відомі два види кропиви - кропива дводомна і кропива пекуча. У народній медицині використовується кропива дводомна, в народній медицині, навпаки, більш широке застосування отримала кропива пекуча.

У кропиві містяться вітаміни: В, С, Е, К і каротин. Аскорбіновою кислотою найбільш багаті дуже молоді весняні пагони. Листя містять велику кількість крохмалю, цукрів, дубильних речовин, органічних кислот. Багата кропива і хлорофілом, що містить магній. Кропива - одна з небагатьох рослин, багатих кальцієм.

А ще вона має жовчогінну та протизапальну дію, тонізує нервову систе ... Читати далі »


Ліки наших предків - дьоготь

Категорія: Медицина | Автор: GolAM | 12.02.2016

З давніх часів слов'яни та інші північні племена використовували березовий дьоготь в повсякденному житті. А в Європі назву «руське масло» здавна було закріплено саме за цією маслянистою, специфічно запашною речовиною. Березу шанували наші предки, а все тому, що вона давала - деревину, бересту, листя - вважали цілющим. Саме з берести наші предки навчилися, шляхом сухої перегонки, витягувати берестяний дьоготь, який має застосування не тільки в медицині, але і в побуті: для змащування тертьових деталей візків, возів, карет, для додання кольору, захисту і блиску шкіряних виробів. Крім березового існують ялівцевий, сосновий і буковий деревні дьогті.

З розповіді практикуючого - березовий дьоготь як ліки:

Років зо три тому заприміти ... Читати далі »


Медичні хитрощі в поході

Категорія: Медицина | Автор: GolAM | 12.02.2016

Як уникнути синяка при ударі

Якщо в результаті удару не сталося серйозного пошкодження внутрішніх органів, попередити утворення синця допоможе полин гіркий: розтирають свіже листя і прикладають до хворого місця, роблять пов'язку. Пов'язку змінюють 3-4 рази на день.

Цибуля ріпчаста. Свіжий сік або кашка натертого лука застосовуються у вигляді компресу.

Бодяга. Розмішати 2 столові ложки порошку бодяги в 1 столовій ложці води. Отриману масу нанести на місце удару і перев'язати.

Подорожник. Розім'ятий або дрібно нарізаний лист подорожника прикладають до хворого місця. Замість листя можна використовувати сок.Место удару (ногу або руку) ні в якому разі не можна ... Читати далі »


ПРИРОДНЫЕ АНТИБИОТИКИ

Категорія: Медицина | Автор: GolAM | 12.02.2016

При лечении многих болезней необходимы антибиотики. Однако большинство из них дают побочные эффекты.
Природной альтернативой химии являются натуральные антибиотики. Перечислим некоторые из них.
1. Клюква
Клюква – ценный источник витамина C и антиоксидантов. Соком клюквы можно обрабатывать раны, поскольку это отличный антисептик. При его внутреннем применении происходит нормализация желудочно-кишечной микрофлоры. Применяется он и при борьбе с мочеполовыми инфекциями. Но есть свои противопоказания: от него стоит отказаться, если у вас обнаружены симптомы язвы желудка или двенадцатиперстной кишки, а также гастритах с повышенной кислотностью.
2. Калина красная
Обладает антисептическими свойствами благодаря содержанию в них особых биологически а ... Читати далі »


« 1 2 ... 17 18 19 20 »