Головна » Медицина

Глід

Категорія: Медицина | Автор: GolAM | 12.10.2018

Глід (лат. Crataégus) - невелике колюче дерево родини розоцвітих з округлими плодами. Рослина поширена в помірних районах північної півкулі, в основному, в Євразії та Північній Америці. Для лікувальних цілей зазвичай використовують «криваво-червоний» сорт глоду.

 

Склад і корисні властивості

У приготуванні лікарських засобів в якості основної сировини використовують зрілі плоди. До складу глоду входять незамінні органічні кислоти, в тому числі велика кількість аскорбінової кислоти, біофлавоноїди, пектин, сапонін, каротин і фруктозу, крохмаль. Плоди містять надзвичайно велику кількість - до 30% природного жирної олії.


Профілактика і лікування захворювань

Категорія: Медицина | Автор: GolAM | 12.10.2018

В умовах автономного існування, коли можливі найрізноманітніші поранення, забиті місця, опіки, отруєння, захворювання тощо, знання прийомів самодопомоги особливо необхідно, бо доводиться розраховувати на свої сили.

Для захисту від комарів, мошки необхідно змащувати відкриті ділянки тіла тонким шаром глини. Для відлякування комах широко використовують дим вогню. Щоб вигнати перед сном комах з укриття, на товстий шматок кори накладають палаючі вугілля, а зверху прикривають вологим мохом. Димовуху вносять в укриття, тримають там, поки воно не заповниться димом, а потім добре провітрюють і щільно закривають вхід. На ніч димовуху залишають біля входу з підвітряного боку, щоб дим, відлякуючи комах, не проникав в укриття.

Особливу небезпеку в лісо-степо ... Читати далі »


Аїр болотний

Категорія: Медицина | Автор: GolAM | 11.10.2018

Аїр болотний - багаторічна рослина з латинською назвою «Acorus calamus», що виростає, як видно з його назви, поблизу водойм - на болотах, в низинах, по берегах річок і озер. Трава аїр болотний росте в європейській частині СНД, на Далекому Сході і в Сибіру.

 

Корінь аїру болотного: застосування та склад

Найцінніша частина цієї лікарської рослини - товстий і повзучий губчастий корінь аїру болотного. Саме його використовують для приготування безлічі лікарських засобів з незапам'ятних часів. Застосування кореня аїру болотного для лікування печінки і нирок було відомо ще давньоіндійським, арабським та китайським лікарям. Авіценна рекомендував використовувати його цілющі властивості при різних захворюваннях о ... Читати далі »


Сбор, сушка и хранение лекарственного растительного сырья

Категорія: Медицина | Автор: GolAM | 25.05.2017

Собирать и заготавливать лекарственные растения можно лишь при хорошем знании растений и правил сбора. Всякое лекарственное растение содержит в себе вещества, обладающие, в большей или меньшей степени, целебными свойствами. При лечении лекарственными травами (фитотерапии) используют как все растение целиком, так и отдельные его части (листья, корень и т. д.).

 

Не следует забывать, что разные части растений могут содержать активные вещества, отличные по своим свойствам и характеристикам. Соответственно, и сбор этих частей нужно производить в разное время. При сборе и заготовке лекарств ... Читати далі »


ПОЛЫНЬ - ЛЕКАРСТВО ОТ МНОГИХ БОЛЕЗНЕЙ

Категорія: Медицина | Автор: GolAM | 11.05.2017

Полынь - это сильнейшее средство дано для быстрого приведения больных в порядок.

Лечение полынью очищает тело от всяких вредных организмов, находящихся в нем (это разного рода простейшие - трихомонады, хламиды, герпес, кандида, лямблии, эхинококковая инфекция)., излечивает бессонницу, нервные болезни и восстанавливает обмен веществ, в результате чего исчезает ожирение и лишний вес.

Полынная терапия снимает почти все воспалительные процессы, особенно при поражении пищеварительного тракта и половых путей.

Полынь принимают при гинекологических заболеваниях, простатитах, уретритах, болезнях кожи, желудка, кишечника, печени, поджелудочной железы, почек и т.д.


Полезна людям имеющим кошек и собак.< ... Читати далі »


« 1 2 3 4 ... 19 20 »