Так сталось, що на саме відкриття я не міг потрапити через певні обставини, проте все ж у суботу я приїхав додому швидше, ніж планувалося, тому офіційно я відрив сезон полювання, правда, в компанії рушниці і пивасика. Спека, чудовий настрій, душевне тремтіння, адреналін і відчуття радості від піврічного очікування початку захоплюючих пригод та мандрівок дикими кутками природи.

 

Природа та ландшафти по-літньому красиві, проте спекотне сонце, комарі та оводи не дозволяють відчути райське задоволення.

 

Під вечір прибув я на берег нашої невеликої річки. Пройшовся вздовж річки – качки не було. Пройшов ще зо 2 км, знову ніц. Голуб ще літав, проте я не мав часу і можливостей цього року зробити розвідку їхніх перельотів, тому сподівався на випадковість.

 

... Читати далі »
Переглядів: 74 | Додав: GolAM | Дата: 28.08.2019 | Коментарі (0)

КОП З КВАЗАРОМ АРМ

 

Перед початком відкриття сезону полювання я мав змогу ще два рази спробувати віднайти скарби, займаючись аматорською археологією, якою я заразився цього року. Мене дуже непокоїло одне поле, яке до цього часу було засіяним ріпаком, проте щойно його зібрали і я з першою можливістю вирушив туди.

 

Прийшовши на поле, я розчарувався – ріпак скосили, залишивши бадилля висотою до 30 см. Щоб не повертатися назад, вирішив пройтися дорогами, якими їздить техніка для скроплювання полів – ними просічене усе поле. Часто попадався шмурдяк у вигляді алюмінієвих кришок від горілки, фольга від сигарет тощо. Ближче до середини поля почали попадатися гільзи, проте в такому стані, що навіть брати не хотілося – хімікати мідь повністю знищили, гільзи просто розсипал ... Читати далі »

Переглядів: 83 | Додав: GolAM | Дата: 28.08.2019 | Коментарі (0)

Дике збиральництво і домашнє садівництво. Клімат щороку змінюється у гіршу сторону, погода стає все більш непередбачуваною та жорстокішою – це її реакція на те, що людство, знищуючи себе, знищує і природу, порушує баланс та закони природи. У природі є таке основне правило: коли щось намагається внести деструкцію у гармонію природи, природа ампутує цей чинник для відновлення балансу. Наприклад, якщо в локальній чи глобальній екосистемі катастрофічно зростає популяція хижака, що загрожує іншим видам тварин, природа робить так, що ці хижаки гинуть: з’являються хвороби тварин (сказ, чума), погодня стихія руйнує кормову базу об’єктів полювання хижака. Аналогічно із людьми: останніми роками людство почало інтенсивно знищувати природу, відповідно, клімат змінюється в тому напрямку, щоб «ампутувати» це ж людство, яке становить загрозу природному балансу.

 

... Читати далі »

Переглядів: 113 | Додав: GolAM | Дата: 19.07.2019 | Коментарі (0)

Друга половина травня виявилася цього року дуже несприятливою для збору природніх ресурсів, я вже не говорю про власне садівництво та городництво, яке фактично було знищеним безперервними дощами, градом, буревіями і низькими температурами. Та частина врожаю, яка встигала між дощами запилюватися бджолами, була посічена градом, тому цього року слід чекати якихось результатів тільки від рослин багаторазового врожаю, таких, як малина, ожина. Смородина, агрус, позички, горобина, черешні, вишні, айва тощо - все пропало і цього року ці дари природи не будуть радувати врожаєм, хоча минулого року їхній врожай був надто великим, можливо, природа ще минулого року передбачала стихії цього року.

 

Та ж ситуація із грибами - спогади в стрічці ФБ нагадують, що вже вкінці травня - на початку червня повним ходом відбувався збір і заготівля грибів, цього року станом на 11 червня мені "поща ... Читати далі »

Переглядів: 191 | Додав: GolAM | Дата: 11.06.2019 | Коментарі (0)

Травень – місяць заготівлі більшості квітів лікарських трав. Це місяць, коли все цвіте і переважно цвіте перший і останній раз, тому для окремих рослин доводиться просто встигати чи форсувати можливості збору ресурсу. Якщо цвіт медуниці, кульбаби чи яснотки можна збирати довший період часу, то  цвіт кущових квітів слід добре тримати під контролем. Терен, глід, каштан, бузок, вишня і т.д. Великою проблемою в процесі заготівлі являється сезон дощів.

 

Травень – це ще не гриби і ще не рибалка, і зовсім не полювання, тому можна повністю зосередитися на зборі складових лісового чаю чи заготівлі лікарських рослин.

 

... Читати далі »

Переглядів: 220 | Додав: GolAM | Дата: 12.05.2019 | Коментарі (0)

Отже, квітень. Погода відносно прохолодна, тепло сонця чи не щодня руйнувалося холодним східним вітром, що дещо сповільнювало процеси розквіту і пробудження природи, так тривало до середини квітня і завершувалося приморозками, після чого почалися неінтенсивні дощі і прихід відчутного потепління і, відповідно, поля і ліси почали  зеленішати на очах.

 

План збору ресурсів як одна із підстав моїх походів до лісу чи прилісових прерій зводився до збиральництва ранньовесняних дарів природи для заготівлі складових лісового чаю. Для формування квіткового чаю я продовжував збирати квіти первоцвіту та ... Читати далі »

Переглядів: 232 | Додав: GolAM | Дата: 21.04.2019 | Коментарі (0)

Погода цього року вражає, для прикладу, 21.03.2019 року доводилося одночасно чути спів снігурів у лісі і спів жайворонка на полі, недалеко від лісу…

 

Потепління почалося ще у лютому, проте весна почалася вчасно, на початку березня. На початку  березня уже цвіли підсніжники, ближче до середини місяця починали цвісти проліски і вже у другій половині березня з’являлися медуниці, частково і первоцвіти, черемша і саркосцифа.

 

Ближче до середини березня уже можна було побачити і чути шпаків, дроздів, вяхирів та інших весняних птахів. Мухоловок ще не було. І на диво зябликів також не помічав. Лелеки прилетіли вчасно.

 

На почат ... Читати далі »

Переглядів: 266 | Додав: GolAM | Дата: 25.03.2019 | Коментарі (0)

Був чудовий зимовий день, на диво дуже сонячний, але холодний. Вирішив піти в ліс заготовити трохи хвої ялини для хвойного лісового чаю. У лісі усе без змін, земля вистелена сніговим покровом, дерева чорні, єдине, що привертає увагу, - це яскраво-зелені мохи, якими поросли дерева, на сонці ця зелень єдиний «теплий» колір, який нагадує літній ліс; де-не-де, свіжий зелений мох на землі острівцями виступає крізь сніг, нагадуючи оазиси літнього зеленого земляного покрову.

 

На самому початку лісу помітив серед снігу розкидану, перериту землю – хтось вирішив поласувати чимось у лісовому грунті: можливо лис, або молодий кабанчик, сліди старі, не чіткі, дорослому кабану не притаманні, значить, скоріше за все, лис тут мишкував. Я не заморочувався, пішов далі.

... Читати далі »

Переглядів: 214 | Додав: GolAM | Дата: 14.02.2019 | Коментарі (0)

Зима, січень, мороз. Температура повітря уже декілька днів тримається одного рівня -9-10 градусів. Сніг не падає, сильного вітру (хуртовини) немає, вирішив пройтися-прогулятися по лісі, подивитися що і як. В лісі тихо, де-не-де чути стук дятла та звуки снігурів. Більше нікого, всі лісові птахи уже давно перемістилися до села, поближче до людських садиб. У лісі їм робити нічого. Ще якась сойка пориється у снігу, розкриваючи опале листя під снігом у пошуках насіння чи жолудів. Хоча сойка – невід’ємний щоденний гість на моєму подвір’ї – крутяться штук 3-4 довкола моїх годівниць, ганяючи синиць і горобців.

 

 Чим мене нервують сойки – так це їхньою нахабністю. Щоб не церемонитись із всяким екзотичним кормом для птахів, я купую велику буханку черствого хліба, розрізаю вздовж і по одній половині ставлю у годівницю: їдять усі – і горобці, і си ... Читати далі »

Переглядів: 212 | Додав: GolAM | Дата: 13.01.2019 | Коментарі (0)

Сезон полювання завершився, власне, цей рік був найменш успішним, аніж попередні роки. Дичини реально мало і це мене непокоїть. Мало куропаток – бо дуже мало їх вижило після зими початку 2018 року, снігу було багато, яструбів і лисиць вистачало. Попри мою щорічну санітарну чистку, хижаків в угіддях менше не стає. Цього року близько десяти яструбів, одна лисиця і декілька бродяг. Але це тільки мала частка всього того, що ще залишилось. Цього року у мене було дуже мало часу для полювання, раніше я міг 7-8 годин проводити в угіддях, тепер 2-4 год. як коли і то раз через два. Ще яструба якось дістанеш, а от лисиця.. ... Читати далі »

Переглядів: 227 | Додав: GolAM | Дата: 05.01.2019 | Коментарі (0)

Чай, зібраний для себе, я його формую на протязі всього року і він у мене йде паралельно до медового сиропу. Збираю квіти і трави виключно далеко від дороги і в екологічно чистих місцях, найкраще, в лісах та лісових галявинах, деякі трави можу отримати тільки в Карпатах, бо у нас вони не ростуть. Збір чаю починається влітку з цвітінням Іван-чаю. Походами по гриби, на рибалку чи на полювання, я завжди стараюся назбирати ті чи інші трави, щоб постійно і максимально вмістимо поповнювати запаси чаю на періоди ослаблення імунітету – зиму та весну.

 

Медовий сироп у мене формується швидше, вже з весни. Це штучний мед, який я застосовую для лікування бронхітів та кашлю. Починається формування із перших квітів первоцвіту та медуниці. Згодом додаю плюч, який я можу збирати до зими, тоді вкінці весни додаю зелені, розрізані навпіл, шишки сосни. Кожну порцію я накладаю шарами, які ... Читати далі »

Переглядів: 2829 | Додав: GolAM | Дата: 14.12.2018 | Коментарі (0)

Я 25 років прожив у місті, серед бетону і асфальту, проте, на щастя, жив на околиці міста, тому не був зовсім ізольований від живого світу. Та все ж хотілося жити серед природи повністю. Тато привив мені любов до природи, до рибалки. В дитинстві на літо приїжджав у гори в село до баби та діда, глибоко в Карпатських горах, де вчився різним гуцульським навичкам гірських людей. Спроби залізти далеко в гори без харчів змушували мене поборювати відразу від споживання різних плазунів, комах і рослин. У свій час пас корів та овець. Ех, ностальгія... Постійно в думках мрія повернутися туди, щоб жити, але поки що немає можливості. Може колись, на старості...

 

Зараз моє місце проживання – досить віддалене село, я б сказав, хутір, де все ще залишається живий куточок подалі від міської мертвої цивілізації.

 

... Читати далі »

Переглядів: 263 | Додав: GolAM | Дата: 21.11.2018 | Коментарі (0)

На жаль, так склалося, що цього року перната дичина оминула мене мимо, хоча ще з початком сезону качок було море, в порівнянні з минулими роками. Чому так сталося, не знаю, можу тільки здогадуватися. У нас дві малі ріки, шириною до 10 метрів, це непогане середовище для розплодку дичини, проте площа цих водних ресурсів мабуть не достатній для кормової бази дорослих виводків. Фактично, як тільки птиця стала на крило, вона покинула ці водойми на користь більших. Декілька повеней минулого і цього року практично знесли більшість водоростей у ріках, ріки прочистилися і стали ідеальними для спінінгової ловлі риби, хоча ще на початку літа неможливо було блеснити річку – раз-за-разом чіплялися водорослі.

 

До початку сезону на перо, підростаючі качки базувалися на старих, роками пересохлих, ставках, які цього року, через значну кількість опадів, наповнювалися водою і живністю. Ми ... Читати далі »

Переглядів: 210 | Додав: GolAM | Дата: 08.11.2018 | Коментарі (0)

Як уже я писав, відкриття полювання я пропустив на користь поїздки в гори, до родичів і до похресниць, яких я через робочі та сімейні обставини, уже декілька років не бачив. Як повідомили мені мої товариші по зброї, нормальних нальотів качки на відкритті не було, так що розчаровуватися не було чому.

 

На наступні вихідні після відкриття, я вирішив піти на качку в суботу з самого ранку. День був прохолодний, стояв густий туман, який шовком покрив усю річкову долину. Видимість – метрів 30, не більше. Згодом, ближче до 10 години ранку, туман поступово почав розсіюватися, ще пізніше засвітило сонце, через росу ноги були мокрі, незважаючи на високі різинові чоботи – трава в цей час ще не падає, не лягає. Крім фото сесії із рушницею довший час нічого цікавого не відбувалося. Раптово у самому тумані дальше від мене зявилася зграя качок, які мене минули, і я навіть не зміг ... Читати далі »

Переглядів: 283 | Додав: GolAM | Дата: 26.09.2018 | Коментарі (0)

Риболовля цього року почалася традиційно із ловлі головеня. Маючи досвід попередніх років, згідно спостережень, що головень нереститься до середини-кінця червня, я ловив головеня на спінінг з середини травня виключно аматорським підходом, відпускаючи назад у воду всю спійману рибу, не перевіряючи на наявність ікри чи «молочка». Після льодоставу в горах, річка почала очищатися якраз у квітні – на початку травня, проте на рибалку я ще не поспішав. Риболовлю почав традиційно із мінімальних аліекспресівських воблерів (близько 3 см.), на які минулих років дуже успішно клювали головені. Проте цього року вони зовсім себе не оправдали. Довелося шукати заміну і результат показав, що цього року фаворитом є агліа лонг №1 і №1+. Одиничкою ловив до середини літа, 1+ показав успішні результати до кінця літа, коли відповідно, риба підросла. Головені ловилися непогані, грам 200-300, ловилися майже на всіх перекатах, задоволення вони мені приносили коло ... Читати далі »

Переглядів: 309 | Додав: GolAM | Дата: 24.09.2018 | Коментарі (0)

1 2 3 »