MENU

На минулому тижні забрав з пошти довгоочікувану посилку, а саме: буравчики (діаметром 3 і 6 мм, полотно пили (32 см), топорик жахливого українського виробництва, зате легкий, компактний, з серйозною на свою ціну закалкою сталі, чим був дуже приємно вражений. Отже, хотів усе за раз випробувати на практиці, тому у суботу під вечір вирушив на своє весняне місце привалу, де й зупинився для розведення вогню. За одно прихопив із собою останнього замороженого припутня, впольованого у вересні, перед цим добре його вимочив, замаринував у приправі і лимонному соку протягом доби, тепер уже зовсім залишився без дичини…

Впершу чергу віднайшов місце, де я полюбляв проводити час весною біля вогню, заодно збираючи цілющі квіти первоцвіту і медуниці, якими встилаються береги ярів для виготовлення ... Читати далі »

Переглядів: 19 | Додав: GolAM | Дата: Вчора | Коментарі (0)

Цього дня у мене часу було обмаль – домашня рутина і все таке, вирвався буквально на 2 години в найближчу ділянку лісу, щоб не витрачати обмежений час на дорогу. Погода була вітряною, температура була близько -1-2 градусів. Снігу майже не було, тому я вирішив пройтися і лісом і полем по місцях, де вже проходив влітку, щоб «перебити» стежки на випадок чогось, що міг пропустити влітку. Квазар пікав чесно, але знахідки мене зовсім не радували: помітив закономірність – чим ближче до населеного пункту, тим більше всякого шмурдяку, аж нерви не витримували. Кожні півметра сигнал, земля ще не була промерзлою повністю, тому пробиваючи замерзлу корочку у 1-2 см, далі в глиб копати ставало легше, навіть легше, ніж влітку. Постійними моїми знахідками були алюмінієві кришки від горілки, пива, тюбики від мазей і ... Читати далі »

Переглядів: 33 | Додав: GolAM | Дата: 25.01.2020 | Коментарі (0)

Цього дня мав за мету згадати спосіб розпалювання вогню за допомогою давнього інструменту добування вогню - кресала.
Історично так сталося, що в українському перекладі те саме кресало отримало дві назви: власне "кресало" і "огниво". В наш час, коли особливої популярності набули фероцерієві стержні, вони ж присвоїли собі поняття "огнива", тому зараз "огнивом" прийнято називати фероцерій у будь-яких формах, переважно у формі стержня (округленого чи квадратного). Кресалу ж справедливо повернуто історичну назву.


Кресало - це шматок загартованої сталі (залізо) правильної форми. Основна вимога форми - зручність утримування в руці та гладка ударна частина, з якої вилітатимуть іскри при ударі об кремінь. Кресало - це засіб добування вогню наш ... Читати далі »

Переглядів: 91 | Додав: GolAM | Дата: 06.01.2020 | Коментарі (0)

В останній день старого року я вирушив під вечір у ліс, щоб спокійно і в тиші відпочити та провести завершення цього дня і року у своїй рідній стихії – в лісі. Чесно кажучи, ще однією метою цього походу була необхідність заварити глінтвейн для сімейного святкового столу. За порадою дописувача в коментарі попередньої публікації, захотів спробувати заварити глінтвейн в емальованій кружці, проте, на жаль, я її ніяк не міг знайти вдома, хоча вона у мене десь є, з довгою ручкою, літрова. Щоб не гаяти часу, змушений був використовувати алюмінієвий котелок.

Погода вкінці дня зіпсувалася. Попри плюсову температуру (близько 2-3 вище нуля), дув досить сильний північно-західний вітер, в деяких випадках було дуже важко робити крок проти вітру. Я пробирався в гущавину молодого лісу, порослого ч ... Читати далі »

Переглядів: 85 | Додав: GolAM | Дата: 01.01.2020 | Коментарі (0)

В останню неділю року вирішив піти до лісу, щоб відсвяткувати «бушкрафт-корпоратив» і завершення сезону полювання.

Погода казкова, снігу за два дні нападало вдосталь, що надало вихідним дням справді святкового настрою. Товщина снігу на полях в середньому сягала 20 см, в окопах та бороздах вище колін, але завдяки стабільній морозяній температурі, сніг був рихлий, не мокрий, що дозволяло легко просуватися вглиб лісу на велику відстань.

По дорозі до місця привалу оглядав лісові стежки на предмет звірячих слідів, проте натрапив був тільки на один нещодавній (ранковий) слід лисиці, яка прямувала в протилежну сторону від мого маршруту. Щоб не гаяти часу, продовжував пошуки свіжих слідів, проте їх так і не було.

... Читати далі »

Переглядів: 79 | Додав: GolAM | Дата: 30.12.2019 | Коментарі (2)

«Полювати на «перо» у грудні те саме, що полювати на ведмедя взимку» - з таким гаслом в підсвідомості я змушений щосуботи вирушати в угіддя, знаючи наперед, що розраховувати щось побачити чи вполювати – така ж ймовірність, як надибати «шатуна». На жаль, «пушина» доступна для полювання тільки по неділях, а так, як у неділю я можу собі дозволити полювання тривалістю максимум до 2-х годин і то після обіду, на жаль, все полювання зводиться нанівець.

У суботу я можу собі дозволити походити-посидіти від 12 години до пізніх сутінків, обійти усі маршрути, які мене цікавлять, втомитися і зробити повноцінний привал, без поспіху.

Цього разу погода була зовсім не грудневою. Світило сонце, співали ... Читати далі »

Переглядів: 108 | Додав: GolAM | Дата: 23.12.2019 | Коментарі (0)

Після успішного полювання на качку вкінці жовтня 2019 року, листопад місяць видався для мене зовсім невдалим. Качка цілком відлетіла, перелітна наші ріки оминала, жодного натяку на качку вже не було. По мірі можливості робив обхід двох невеликих річок, проте результату не було – про качку можна було забути. Переключившись на зайця, я прочісував дикі поля і чагарники, чагарники і оранку, результату не було. Окрім того, у листопаді я був змушений працювати по вихідних, тож деякі вихідні дні зовсім пропустив, а деколи мав змогу вийти на годину-дві, і то над вечір, тож нормально пройтися і пошукати зайця було тільки два дні. Не добувши косого, мав змогу постріляти по шкідниках, хоч щось.

 

Погода була різноманітною - від ... Читати далі »

Переглядів: 124 | Додав: GolAM | Дата: 09.12.2019 | Коментарі (0)

Мав змогу вибратися у суботу на перо – пройтися вздовж річок на випадок появи перелітної качки. Адже як я вже писав у попередній записці, цілий жовтень у мене пройшов успішно виключно в частині санітарного полювання, на очі не попадалася жодна качка – вони відлетіли на місця зимівлі чи на південь.

Прогноз погоди не вказував на дощ, але я нещодавно придбав плащ-палатку, тому вирішив її прихопити із собою, щоб випробувати в реальних умовах. День був холодний, ще день тому температура впала до -7, а цього дня було -3 градуси. Поверхня нашої невеликої ріки у непротічних заплавах із стоячою водою покрилася тонким шаром льоду.

... Читати далі »

Переглядів: 165 | Додав: GolAM | Дата: 07.11.2019 | Коментарі (0)

З настанням похолодання, як тільки температура повітря наближається до нуля, чи просто вдається зловити на вулиці бацили, в мене починається сезон хронічного кашлю. Цей кашель триває до весняного потепління у березні-квітні, хоча згодом може повернутися як рецидивна реакція на хімічні окроплення полів аграрними компаніями. Коли навчався в університеті, щоб студенти і викладачі не дивились косо на мене з побоюванням на «тубзік», я приймав препарат «бронхомунал», який в ті прекрасні часи коштував досить дешево. Прийом препарату по інструкції відбувався впродовж вересня – листопада, тому тільки завдяки цьому препарату мені вдавалося побороти хронічний кашель на всю наступну зиму. Тепер прийом препарату мав би обійтися у сумі до 1000 грн, а витрачати такі гроші щороку не дуж ... Читати далі »

Переглядів: 191 | Додав: GolAM | Дата: 01.11.2019 | Коментарі (0)

За моїми спостереженнями, жовтень в плані полювання – це виключно санітарний місяць, принаймні так є у нашій місцевості. Він завжди починається з похолодання, яке дає сигнал птиці перекочовувати на південь чи згуртовуватися у місця підготовки до перельоту (великі водойми, ріки). Не оминула ця схема у цей рік – на жовтень у нас не залишилось жодної качки. Або вони уже відлетіли у теплі краї або перемістилися у місця зимівлі. Наші ріки, шириною до 5 метрів, уже не можуть їм забезпечити потреби, як от жирування перед зимівлею чи для скупчень з метою масового вильоту.

 

Мій режим полювання – з 7:00 ранку уже біля ріки у суботу і після 15:00 у неділю. Проходжу дві річки, щоб виявити качку, яка зазвичай, після ... Читати далі »

Переглядів: 170 | Додав: GolAM | Дата: 25.10.2019 | Коментарі (0)

Вересень місяць – це ще той період, коли в угіддях поблизу водних ресурсів можна полювати на пернату дичину, яка тут вивелася протягом року. На жаль, так склалося цього року, що всі весняні виводки качки загинули через повінь, яка тривала цілий місяць (травень), коли вода піднімалася до 2-х метрів, забираючи у вирії води все живе. Річка у нас мала, проте бере свій початок аж у іншому районі, тому збирає дощову воду на своєму шляху на протязі майже 30 кілометрів. Саме тому підняття річки буває дуже стрімким і непередбачуваним: у нас може бути посуха, а в іншому районі заливає грозою, тому вода, на перший погляд безпідставно, може прибувати без видимих для нашої місцевості причин.

 

У липні цього року під час риболовлі ... Читати далі »

Переглядів: 222 | Додав: GolAM | Дата: 01.10.2019 | Коментарі (0)

Так сталось, що на саме відкриття я не міг потрапити через певні обставини, проте все ж у суботу я приїхав додому швидше, ніж планувалося, тому офіційно я відрив сезон полювання, правда, в компанії рушниці і пивасика. Спека, чудовий настрій, душевне тремтіння, адреналін і відчуття радості від піврічного очікування початку захоплюючих пригод та мандрівок дикими кутками природи.

 

Природа та ландшафти по-літньому красиві, проте спекотне сонце, комарі та оводи не дозволяють відчути райське задоволення.

 

Під вечір прибув я на берег нашої невеликої річки. Пройшовся вздовж річки – качки не було. Пройшов ще зо 2 км, знову ніц. Голуб ще літав, пр ... Читати далі »

Переглядів: 274 | Додав: GolAM | Дата: 28.08.2019 | Коментарі (0)

КОП З КВАЗАРОМ АРМ

Перед початком відкриття сезону полювання я мав змогу ще два рази спробувати віднайти скарби, займаючись аматорською археологією, якою я заразився цього року. Мене дуже непокоїло одне поле, яке до цього часу було засіяним ріпаком, проте щойно його зібрали і я з першою можливістю вирушив туди.

Прийшовши на поле, я розчарувався – ріпак скосили, залишивши бадилля висотою до 30 см. Щоб не повертатися назад, вирішив пройтися дорогами, якими їздить техніка для скроплювання полів – ними просічене усе поле. Часто попадався шмурдяк у вигляді алюмінієвих кришок від горілки, фольга від сигарет тощо. Ближче до середини поля почали попадатися гільзи, проте в такому стані, що навіть брати не хо ... Читати далі »

Переглядів: 273 | Додав: GolAM | Дата: 28.08.2019 | Коментарі (0)

Дике збиральництво і домашнє садівництво. Клімат щороку змінюється у гіршу сторону, погода стає все більш непередбачуваною та жорстокішою – це її реакція на те, що людство, знищуючи себе, знищує і природу, порушує баланс та закони природи. У природі є таке основне правило: коли щось намагається внести деструкцію у гармонію природи, природа ампутує цей чинник для відновлення балансу. Наприклад, якщо в локальній чи глобальній екосистемі катастрофічно зростає популяція хижака, що загрожує іншим видам тварин, природа робить так, що ці хижаки гинуть: з’являються хвороби тварин (сказ, чума), погодня стихія руйнує кормову базу об’єктів полювання хижака. Аналогічно із людьми: останніми роками людство почало інтенсивно знищувати природу, відповідно, клімат змінюється в тому напрямку, ... Читати далі »

Переглядів: 252 | Додав: GolAM | Дата: 19.07.2019 | Коментарі (0)

Друга половина травня виявилася цього року дуже несприятливою для збору природніх ресурсів, я вже не говорю про власне садівництво та городництво, яке фактично було знищеним безперервними дощами, градом, буревіями і низькими температурами. Та частина врожаю, яка встигала між дощами запилюватися бджолами, була посічена градом, тому цього року слід чекати якихось результатів тільки від рослин багаторазового врожаю, таких, як малина, ожина. Смородина, агрус, позички, горобина, черешні, вишні, айва тощо - все пропало і цього року ці дари природи не будуть радувати врожаєм, хоча минулого року їхній врожай був надто великим, можливо, природа ще минулого року передбачала стихії цього року.

 

Та ж ситуація із грибами - спогади в ст ... Читати далі »

Переглядів: 353 | Додав: GolAM | Дата: 11.06.2019 | Коментарі (0)

1 2 3 4 »