Гриби – це унікальні плоди природи, вони якраз для того існують у природі, щоби люди могли виживати завдяки їм у складних ситуаціях та життєвих умовах. Недарма, старі люди кажуть, що поява великої кількості грибів – не хороший знак про небезпеку чи голод, природа ніби, піклуючись про людину, забезпечує її змогою заготувати великі запаси грибів на наступний рік чи роки, щоб людина могла вижити і пережити біду чи голод. Слід завжди пам’ятати прописну істину, незважаючи на науково-технічний прогрес та інновації, мудрість і знання старих людей – це більш правдива та достовірніша інформація, аніж висновки досліджень провідних вчених. Наука – це взагалі найбільша єресь, придумана людиною, судіть самі, чи не кожного року лунає «вчені довели, що… , вчені дослідили, що…», а потім інші вчені так же само «довели і дослідили», повністю заперечуючи «науковість» попередніх вчених, згодом п ... Читати далі »

Переглядів: 319 | Додав: GolAM | Дата: 16.03.2018 | Коментарі (0)

Це найважливіший день у році кожного мисливця – день відкриття сезону. Патронтаж набитий, рушниця вкотре вичищена, змазана, зачехлина, рюкзак споряджений)) Але я вирішив започаткувати традицію відмовитися від святкування відкриття, тому у 2017 році я сидів удома. Ну, не подобається мені це свято, по єдиній причині: зброя і алкоголь в руці українця, це як мавпа з гранатою і мені було достатньо 3 випадків, коли чудом не трапились нещасні випадки з моїми знайомими. Тому почав я полювання не у суботу, а в неділю. Погода була найкращою, яка може бути – хмарна, тепла, суха, без дощу і сильного вітру. Пішов я після обіду, щоб тамтешні мисливці, які з суботи на неділю ночували, повернулися додому, а це додатковий плюс щодо конкуренції, відповідно, дичина після бойні ранкової зорі трохи заспокоїлася і поверталася назад. Пройшов трохи вздовж річки, підняти нічого не вдалося, підстрелив молодого яструбка, який борзо наді мною кружляв, вирішив під вечір ... Читати далі »

Переглядів: 353 | Додав: GolAM | Дата: 15.03.2018 | Коментарі (0)

Коротко опишу всі моменти, які принесли мені неабиякі позитивні і негативні враження від риболовлі протягом усього 2017 року.

Отже, так як сезон весняного збиральництва переріс у початок риболовного сезону, я почав перші виходи на рибалку у кінці травня 2017 року, тобто я вирішив повністю пропустити нерест і з спокійною душею ловити рибу. Але сталося не так, як гадалося, адже погода весною була жахлива, це були періоди спеки і приморозків, які тривали до травня. Можливо були іще інші причини (підозрюю вплив хімічних окроплень та удобрень аграрних фірм, які розорюють поля для сівби на відстані півметра від річки), факт в тому, що головень, як основна риба для ловлі в 2017 році, нерестився цілий травень і цілий червень, аж у липні кількість головенів із ікрою зменшилася до декількох штук.

Вкінці травня я вирішив почати сезон із спінінга, так як це мій улюблений вид риболовлі, заодно ... Читати далі »

Переглядів: 1779 | Додав: GolAM | Дата: 07.03.2018 | Коментарі (0)

Непонятна ситуація почала відбуватися останнім часом навколо Калуша, виникають аварії - про них замовчують, псується екологія - про це не говорять. Склав і відіслав запит на доступ до публічної інформації до управління держспоживслужби. Отримав багато відповідей від компетентних і не дуже установ та закладів. На всі ці документи нижче нотатки я прикріпив посилання на перегляд/завантаження (хоча по великому рахунку мене просто послали, надавши цифри та дані минулих років, проте щодо "аварії" чи викидів Карпатнафтохіму чітко вказали, що вони не володіють ситуацією щодо забруднення і викидів даним підприємством). ... Читати далі »

Переглядів: 414 | Додав: GolAM | Дата: 15.07.2017 | Коментарі (0)

Досить довго не мав можливості вибратися на природу по причині хвороби. Сильний сухий кашель, печія в горлі – як типовий українець, я також приречений на життя в Україні в умовах екологічного гетто. Щорічне захворювання – комплекс: фарингіт + алергія як наслідок життя у Калуському районі: Брошнівський експериментальний завод, Карпатнафтохім, Даноша та ряд інших. Моє село знаходиться під дією Даноші – місцевий свинокомплекс, який окрім розведення свиней, орендує велику частину земель району. Поля засівають ріпаком, пшеницею, кукурудзою. Відповідно поля удобрюють як органічними добривами (калом свиней – завдяки чому замість запаху весняного цвіту квітів місцевим людям приходиться нюхати г*вно), так і хімічними мінеральними добривами, плюс до всього проводяться оприскування полів отруто-хімікатами. Як наслідок, люди змушені дихати отрутою, пити отруту (хімікати просочуються у грунтові води) та споживати отруту в якості:

... Читати далі »

Переглядів: 416 | Додав: GolAM | Дата: 20.05.2017 | Коментарі (0)

Погода видалась чудовою у неділю, попри те, що в суботу цілий день падав дрібний дощ. Думаю, до сезону грибальництва більше не ходитиму до лісу по причині відкриття сезону риболовлі, яке я собі запланував почати після Великодня. Тож вирішив ще цього разу піти-прогулятися.

 

Ліс у цей період уже повністю поглинений співом птахів.

 

Помітив, що голуби почали менше воркати, значить період парування у них майже завершується.

 

Дуже велика площа нещодавньо спаленого лісу… Як завжди, люди спалюють траву на полі, вогонь перекидається на ліс, в результаті чого згорає вся наземна екосистема, включаючи уже молоді виводки зайців та інших тварин.

 

... Читати далі »

Переглядів: 486 | Додав: GolAM | Дата: 13.04.2017 | Коментарі (0)

Субота, вирішив нарешті піти в ліс по черемшу, так як погода на минулих вихідних не дозволяла кудись іти. Температура різко понизилась і трималася вночі в районі від -1 до 3 тепла. Відповідно, ріст усього сповільнювався. Пішов у ліс з метою назбирати черемші, викопати декілька цибулин для насадження вдома у саді, щоб було під рукою кожного року, викопати декілька цибулин синіх пролісків, щоб посадити вдома на клумбі.

По дорозі вирізав з дубової гілки примітивну лопатку, адже цибулини черемші досить глибоко залягають під землею, відповідно важко її викопувати, не пошкодивши коріння.

Саркосцифу не збирав, так як не мав коли з нею морочитися, хоча її у цей час уже достатньо багато.

По дорозі у лісі та попри ліс, на полі, уже цвіте ... Читати далі »

Переглядів: 405 | Додав: GolAM | Дата: 27.03.2017 | Коментарі (0)

Прогноз погоди «обіцяв» мороз до -6 та сніг на вихідні, проте вже у суботу була плюсова температура, хоча досить таки похолодало. Так завжди буває, коли я збираюся йти по березовий сік – температура знижується, відповідно сік перестає текти по деревах.

 

Погода: низька температура +4, безперервний не сильний дощ, сирість, вітер змінних напрямків, в основному північний.

 

Ціль: розвідка наявності придатної для збиральництва черемші, проба збору березового соку, розвідка інших ресурсів.

 

Спостереження і висновки:

  1. Погода холодна, це факт. Тому я взяв із собою тільки одну бутилку для збору березового соку. Пройшов по лісі близько кілометра, на місця росту черемші. Черемші майже не було. Кілька листків розміром із палець, решта – ледь пророслі із землі пагони – поки що вони не годяться, та й шкода нищи ... Читати далі »
Переглядів: 461 | Додав: GolAM | Дата: 11.03.2017 | Коментарі (0)

Весна цього року, відносно попередніх років, розпочалася вчасно по календарю. Ще вкінці лютого тепло пробивалося через холодні ночі, супроводжуючись цілодобовими невеликими дощами. У березні весна перемогла і зима відступила. Чи буде реванш – побачимо, але спостереження за природою показало, що весна вступила у свої права і природа проснулася із зимового сну.

 

У неділю вирішив зібратися та зробити розвідку стану пробудження природи, а тому був готовий до всього, тобто нічого не виявити, проте на носі 8 березня, тож вирішив пройтися і привітатися з лісом, назбирати підсніжників. Заодно прихопив із собою бутель на 5 літрів, щоб набрати лісової джерельної води додому з «Кринички», про яку я писав у попередньому записі.

 

Ліс був сонний, він ще досипав, адже ще не було чути весняного ... Читати далі »

Переглядів: 470 | Додав: GolAM | Дата: 06.03.2017 | Коментарі (0)

Довго я вже не писав, в голові повно інформації, а докупи зліпити її ніяк не можу. Тому постараюся найближчим часом підсумувати осінньо-мисливський сезон 2016 року.

 

Отже, після завершення сезону полювання, почався період міжсезоння, тобто час, як це передбачено в житті типового бушкрафтера, сидіти на печі і їсти калачі – перезимовувати. Тобто грітися заздалегідь приготованими дровами, привезеними з лісу і поколеними і споживати те, чим запасалися протягом року. Звісно ж, я не промисловик, щоб жити виключно на самостійно добутих продуктах, адже я також ходжу щодня на роботу, тому промисловий спосіб життя є вкрай недоречним, проте все таки корисно і приємно споживати те, що сам добув способами землеробства (для сільського способу життя це норма, блвго я вже четвертий рік живу в селі), рибальства (насушені в’ялені риби маю запасом ще до квітня певно, заморожена риба ... Читати далі »

Переглядів: 428 | Додав: GolAM | Дата: 12.02.2017 | Коментарі (0)

Немає нічого гіршого за спекотні літні будні. Щороку клімат міняється, літо стає все спекотнішим та сухішим, як і зима, кількість дощів зменшується, температура повітря постійно зростає. Спека руйнівною силою впливає на природне  середовище, висихають джерела, потоки, річки, болота; висихають ялинки, відповідно руйнується біосередовище. Зникають комахи, риба, молюски, жаби, гриби, плодові рослини, відповідно зменшується популяція тварин, для яких вищеперераховані суб’єкти являються кормовою базою. Одні виздихують, інші мігрують на північ. Залишається популяція змій, яка мабуть, скоро буде домінувати у фауні нашого природного середовища.

 

Цього року літо видалося занадто гарячим. Усе настільки пересохло, що земля надалі продовжує утворювати глибокі тріщини. В мене в селі чи не у кожного пропала вода в криницях. У нас є, правда, глибина – 20 м., а це мало кому ... Читати далі »

Переглядів: 717 | Додав: GolAM | Дата: 29.06.2016 | Коментарі (0)

Риболовля 14.05.2016р. на ріці Сівка Калуського району.

Погода мінлива, сонячне небо почали заміщати хмари грозового фронту, який циклоном рухався бумерангом спершу із заходу на схід, тоді зі сходу на північ.

 

 

Після обіду вирішив пройтися спінінгом по ріці на декілька кілометрів. Ловив на вертушку №1, сріблясту. Так, як вечірня пора ще не настала для ловлі окуня і щуки, я вирішив спробувати половити головеня. Для ... Читати далі »

Переглядів: 485 | Додав: GolAM | Дата: 22.05.2016 | Коментарі (0)

Неділя. Пополудні. Погода пасмурна, хмарно, вологий прохолодний західний вітер.

Чесно кажучи, я вирішив пройтися виключно через один інтерес, а саме: хотів знайти березову чагу.  Про неї багато пишуть, особливо різного роду соціальні пабліки по тематиці виживання тощо. Березовий гриб, не трутовик, власне наріст на березі – насичений багатьма корисними речовинами та мінералами. По логіці – це хвороба дерева. Глибше копнути – пухлина дерева, хвороба, яка в певному місці дерева починає розвиватися, утворюючи потовщення у формі наросту чи гулі. Це слабке місце просто витягує з усього дерева усі поживні речовини, фактично переганяючи крізь себе кубометри березового соку протягом років, фільтруючи і залишаючи у собі всі ті мінерали та речовини, які прагнуть отримати люди із березового весняного соку. ... Читати далі »

Переглядів: 549 | Додав: GolAM | Дата: 16.04.2016 | Коментарі (0)

« 1 2 3 »