На вихідних, на початку квітня вирушив до лісу, щоб позбирати всі бутилки, які я залишив під березами. Погода була чудовою, теплий вітер змінних напрямів, сонячне небо. Вночі, правда, падав дощ, тому вдень під дією сонця ставало дуже парко.

Природа вирувала, всюди чути було весняні співи лісових птахів, особливо пронизливо відчувався стукіт чорного дятла. Листя кущів та дерев уже почали розпускатися, земляний покрив встелений весняною зеленню та кольоровими квітами.

... Читати далі »
Переглядів: 575 | Додав: GolAM | Дата: 05.04.2016 | Коментарі (0)

Кожен рік ділиться на сезони та міжсезоння. Рік починається із весни. Весна – це пора року, коли природа тільки оживає і починає приносити перші ресурси життєзабезпечення. Всі сезони діляться умовно, в залежності від принципів та ситуації добування ресурсів. Є різниця між поняттями «виживання» та «бушкрафтом». При першому немає чітких етичних правил та бар’єрів, при потребі вижити добуваються усі можливі ресурси законним чи незаконним шляхом, як наприклад, рибу в часі нересту чи тварин в часі годування виводків. Проте так як такі ситуації є виключенням із правил, і за умови, що такі екстремальні ситуації стаються поки що вкрай рідко, сучасним «виживальникам» слід дотримуватися поняття «бушкрафту» - мистецтва добування ресурсів природи законним способом і в етичному спектрі. Незалежно, чи це особиста тактична підготовка для формування вмінь та навичок виживання в дикій природі, чи це простий спос ... Читати далі »

Переглядів: 585 | Додав: GolAM | Дата: 20.03.2016 | Коментарі (0)

Зайці, зайці, зайці… Де ж ви є? Сезон ще не відкрив, мається на увазі, відкрив безуспішно. За всі неділі лише одного зайця бачив, стрельнув, не попав, заєць втік, навіть не здригнувся. Що за біда? Як виявилося пізніше, точніше на минулих вихідних, моя рушниця потребує особливого способу робити вистріл, а саме: слід цілитися  і стріляти нижче від цілі, десь на відстань 1-2 цілі. Не знаю, з чим це може бути пов’язано, адже влітку-восени стріляв по качках нормально, може через те, що осінні набої є сильнішими, важчими, а подекуди і магнумські, і при вистрілі рушницю трохи закидує вверх, а може це через спосіб прикладання прикладу до плеча, адже стає холодніше і одягу більше на себе вдягаю, відповідно рушниця не має твердої та фіксованої опори, а в момент вистрілу приклад, віддаючи назад, стискає декілька шарів одягу, а тому й рухає рушницю в бік сили вистрілу не тільки в зад, але й вверх дещо вільніше, аніж при твердій фіксованій опорі. Не знаю. Знаю те, що тепер при зустрічі із зайцем буду знати, як цілитися, не боятися «рити землю» набоями.

На відкритті, як уже писав, зайця пропустив. Зате взяв куропатку. Жаль, зграя відлетіла під самі хати села, тож вирішив не влаштовувати АТО на цивільній території. Наступні вихідні по причинах особистого характеру пропустив. ... Читати далі »

Переглядів: 715 | Додав: GolAM | Дата: 17.02.2016 | Коментарі (0)

Перший мій вихід на осінньо-зимовий маршрут відбувся невдало. Це було в самому кінці вересня. Я планував спуститися до річки із зимової сторони місць полювання. Осіння сторона – це та, про яку я описував, це поля, річки і ще раз поля. Зимова сторона – вона протилежна, вона прилегла до лісу, який вкриває невелику гору.  Ліс зверху покриває усе верхів"я цієї гори-пагорба, нижче – поляни, найбільша з яких переорена і засіяна рік-через-рік озиминою чи ріпаком. Вся ця оранка сповзає аж до долини, до рівнини, по якій тече річка. Вище по течії річка повністю дотикається до лісу, який вище сповзає аж на підніжжя пагорба. Тут є багато чого. Окрім пернатих, тут більше зайців, тут у цих лісах нори лисиць, тут часто бувають дикі кози та кабани. Ці місця є дуже відомими місцевим людям, проте мало хто знає, що тут зосереджена багата фауна. І я це також тримаю в таємниці. Тут дуже гарні дикі місця і тут мені найбільше подобається бувати. Якби не багато диких собак, які також люблять ці місця, тут можна було б ночувати.
Так ось, в кінці вересня я вирішив зробити розвідку по цих місцях, щоб вивчити прилеглі території, можливі нові тропи тварин, сліди та їх кількість, зміну екосистеми. Планував дійти до річки, щоб пошукати якусь качку. Проте на пів-шляху до річки мене застав холодний густий дощ. Зупинився під деревом, думав, що робити далі. Повертатися назад – погода не така вже й погана. Йти вперед – трохи влом. Постоявши з півгодини, поняв, що на місці стояти нема чого, дерева скинули половину листя, стояти під деревом – те ж саме, що не стояти, вирішив йти далі, не перший раз.  ... Читати далі »

Переглядів: 578 | Додав: GolAM | Дата: 14.02.2016 | Коментарі (0)

В цей день вирішив прокласти маршрут по качкових місцях річки, там, де дві малі ріки зливаються в одну. Ідучи повз річку по березі, неподалік помітив примітивні для качки хвилювання води зі сторони протилежного берега. Коли качка відчуває людину, вона намагається приховатися під травою берега, яка звисає з нього, утворюючи трав’яні тунелі, по яких рухаються качки та всякі ондатри. Я пригинаюся і повільно підходжу до місця хвилювання, зняв запобіжник, приклав рушницю і під постійним прицілом в одну точку рухаюся ближче до перпендикуляру, бо розгледіти нічого не міг через звисаючу в тому місці над водою вербу. Підійшов, дивлюся, качка, ледь не вистрілив, не вірячи своїм очам – це ж каченя! Середина вересня, скоро зима, а плаває маленьке каченя… Я на мить розгубився, ну точно перехотів стріляти. Опустив рушницю, приглядаюся, раптом доросла качка поряд, - та ні, нема більше нічого. Дивлюся, воно бідне і дурне, думає, що сховається, якщо обернеться до мене задом. Щоб не тратити час, вирішую йти далі, ледь відійшов, воно злітає і полетіло, дурне, вперед, куди йду я. А я знаю, що попереду ще багато мисливців, ну, думаю, зараз влуплять… та ні, щось не чути вистрілів, певно недалеко сіло. Йду далі. ... Читати далі »

Переглядів: 520 | Додав: GolAM | Дата: 14.02.2016 | Коментарі (0)

Звичайний осінній день, прекрасний вихідний день. Вирішив пройтися, на декілька годин, по ріці в пошуках качки, якої так і не знайшов. Взяв із собою вудочку, вирішив, що буду довго, тож не погано було б зловити якусь рибку. Хмарилося, збиралося на дощ. Думав, що дощем все і завершиться, мій відпочинок на природі, тож по дорозі вже роздумував, куди мені піти і де засісти, щоб і від дощу можна було б сховатися, і щоб блискавка не вдарила, бо високих дерев на березі річки нема. Знаю одне місце, де дуже високий провалистий берег горою стоїть над водою. Його висота близько 3 метрів, над ним ростуть невеликі берези, молоді кількарічні дуби, кущики, а за метрів 5-6 знаходиться електричний стовп – він якраз і мав би взяти блискавку на себе. Стрімний обривистий берег біля самого підніжжя води робить невеликий плацдарм, пологе місце якраз для однієї людини, а заглибина в березі під корінням дерева дозволить горіти вогню навіть у сильну зливу. ... Читати далі »

Переглядів: 434 | Додав: GolAM | Дата: 14.02.2016 | Коментарі (0)

Нарешті настала осінь. Скільки я її чекав, аж нерви бралися через те пекельне літо, правда воно вкінці і принесло осінь, коли почало холодати. Коли в спекотне літо опадає листя і трава робиться сухою – то ще далеко не ознаки осені. Її не бачать, її відчувають. Саме відчуття осені відкриває очі на її красу, ознаки та особливості, починається період збору урожаїв – плодів природи та душі. Новим роком ми себе запрограмовуємо на відношення до нашого життя як до серій чи циклів, де є початок, кінець і продовження. Так ось осінь – це прихід сну, відчуття подальшого умервтвлення для ще подальшого відродження. Осінь нагадує нам, що важкий рік необхідно завершувати, що слід готуватися до сну. А коли ти на роботі впарюєш, коли в голові щоденні обов’язки, плани, контроль за їх виконаннями, намагання щось не забути, щось зробити, комусь допомогти і т.д., тоді навіть не думаєш за сон, бо голова квадратна. ... Читати далі »
Переглядів: 461 | Додав: GolAM | Дата: 14.02.2016 | Коментарі (0)

Спекотне літо цього року видалось напрочуд посушливим, жарким, майже неможливим. Але що поробиш, робота вимотала за рік усі нерви і сили, свідомість просто прагнула змінити обстановку і відпочити, душа прагнула поринути у спілкування із природою в зелені обійми безлюдних диких куточків природи.

Через погоду відпустка видалася відносно невдалою і тільки по тій причині, що обмежувала можливість насолодитися природою у повній мірі. Повна міра для мене -  тріо занять, якими я захоплююсь і які приносять мені радість спілкування з природою. Це риболовля, полювання і збирати гриби. Кожне заняття приносить своє задоволення, кожне містить якийсь свій містичний ключ до розуміння і поєднання із природою. ... Читати далі »
Переглядів: 632 | Додав: GolAM | Дата: 14.02.2016 | Коментарі (0)

Карпати

Трішки вікіпедії: Карпати — гірська система на сході Центральної Європи, на території України, Угорщини, Чехії, Польщі, Словаччині, Румунії, Сербії та Австрії. Простягається на 1500 км., утворюючи опуклу дугу, що замикає Середньодунайську рівнину. Найбільша ширина — 430 км. Карпати — один з головних вододілів Європи між Балтійським і Чорним морем. Орографічно виділяють Західні Карпати, Східні Карпати (частина яких — так звані Українські Карпати), Бескиди, Південні Карпати, Західні Румунські гори і Трансильванське плато. Переважаючі висоти Карпат 800—1200 м, найбільша висота — 2 655 м (гора Ґерлаховскі штіт в Татрах), в Україні — гора Говерла (2061 м). Моя дислокація у літній час: Косівщина. ... Читати далі »
Переглядів: 647 | Додав: GolAM | Дата: 14.02.2016 | Коментарі (0)

« 1 2 3