Головне меню
11 уроків виживання в диких умовах

Туристичний похід - це не просто захоплююча подорож, у веселій компанії з гітарами та наметами. Будь-який, навіть короткий і нескладний, похід - це, в першу чергу, випробування. Випробування себе, своїх фізичних і духовних сил.

Якщо ви тільки починаєте ходити в турпоходи, то ця стаття для вас. З неї ви дізнаєтеся 11 психологічних уроків виживання на природі.

1. Не ізолюватися

Ви не супергерой. Ви людина. А людина - істота соціальна. У поході найважливіше - це плече друга. На природі, без «бронежилета» урбана, кожен розуміє, як він вразливий. І саме це допомагає налагодити по-справжньому міцні духовні зв'язки. Навіть якщо ви, як Крістофер Джонсон МакКендлесса, вирішили випробувати себе і відправилися в ліс поодинці, пам'ятайте, - ніхто не допоможе вам, якщо трапиться біда.

2. Бережи природу

Перебуваючи на природі, пам'ятайте: ви не вдома, ви в гостях. Будь-яка ваша дія в тій чи іншій мірі завдає шкоди екології. Але все, що ви можете зробити, - це мінімізувати його. Насамперед навчитися поводитися з вогнем. Не розводьте багаття поблизу дерев, чагарників, на ділянках з сухою травою. Перед тим, як спорудити вогнище, зніміть верхній шар дерну, а після прогорання дров, акуратно покладіть його на місце.

3. Допоможи собі сам

Ви зобов'язані піклуватися про себе. Завжди. За будь-яких обставин. Втомилися? Голодні? Промокли? Плювати! Якщо ставите намет, то робіть це на совість - інакше її здує навіть легкий вітерець. Якщо ви турист-водник, то завжди ретельно перевіряйте, чи добре прив'язаний катамаран - інакше далі підете пішки. І не чекайте, що хтось зробить цю роботу за вас - у ваших товаришів є свої похідні обов'язки.

4. Не будь тендітним

У лісі і в горах ніхто не зробив для вас душові кабіни і не поставив біотуалети. Ви не зможете нормально помитися протягом декількох днів або навіть тижнів. Туалетний папір може скінчитися. Гаряча вода буде не завжди. Швидше за все, ви (і всі ваші друзі) будете погано пахнути. І це нормально. Все іноді «смердить». Але якщо для вас це неприйнятно, то похідне життя вам не по зубах.

5. Приймайте факти, як вони є

Якщо ви потрапили під дощ і промокли до нитки, просто прийміть цей факт. Це вже сталося, нічого не поробиш. Більш того, змиріться і з тим, що вам, можливо, довго не вдасться висушити речі. Просто приймайте такі випадки як данину. І завжди пам'ятайте: рано чи пізно, ви просохните. А ще «факти» завжди можна перехитрити - завжди упаковуйте одяг та інші речі в целофанові пакети.

6. Будь нічого

Важкий рюкзак = сильне фізична та емоційна перевтома. Не беріть з собою зайвих речей. Адже похід - це не назавжди. Звичайно, всі люблять комфорт, але подбайте тільки про найнеобхідніше. Якщо хочете, щоб подорож принесла вам задоволення, вирушайте в дорогу без нічого.

7. Грай

Похід - це не тільки випробування себе на міцність, це ще й пригода. Тому використовуйте будь-яку можливість, щоб пограти. Кидайте рюкзак і пірнайте у відкриту раптово за пагорбом річку. Грайте в хованки. Переїдайте ожиною. Позитивні емоції необхідні, щоб продовжити важкий шлях. АЛЕ! Ні на хвилину не забувайте про безпеку. Наприклад, купайтеся в річці тільки, якщо вона вам знайома і ви впевнені, що вода чиста, немає небезпечних воронок і занадто сильної течії. Іншими словами, грайте, якщо впевнені, що це не принесе шкоди вам і вашим товаришам.

8. Будь вдячний

Все відносно. Удома ви ні за що не станете їсти погано приготовану їжу, а після 12-годинного переходу, вам і напівсирий рис здасться делікатесом. Будьте вдячні за те, що маєте в поході, а також не забувайте говорити «Спасибі» вашим товаришам, які поділяють це з вами.

9. Умій все

Щоб вижити в умовах дикої природи, ви повинні вміти дуже багато. Ви повинні бути трохи теслею, трохи кухарем, трохи лікарем і трохи психологом. Особливо важливо вміти надавати першу медичну допомогу: зупинити кров, накласти шину, зробити штучне дихання. В тому числі, без спеціальних пристосувань і медикаментів.

10. Вір у себе

Ваш розум і тіло можуть більше, ніж ви думаєте. Якщо вам здається, що ваші сили на межі, то пам'ятайте - вам здається. Завжди, навіть коли ви хворі і смертельно втомилися, шукайте в собі сили, щоб продовжити шлях.

11. Будь сміливим

Під час походу вам не один раз буде страшно. Під час переправи через річку, піднімаючись на хитку скелю, просто вночі в лісі. Це нормально. Страх - природна реакція організму на екстремальні умови. Бути сміливим - не означає не відчувати страх, це значить, вміти долати його.

Популярні теми

02.03.2018, 19:41
МОХ
20.02.2016, 16:26
6 ДЕРЕВ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ВАМ ВИЖИТИ
23.07.2019, 09:26
Як соснові голки і кора допоможуть вижити вам в зимових умовах
07.11.2018, 15:36
5 способів використання соснової смоли
Поки що ніхто не залишив свій коментар.
Будьте першим, поділіться своєю думкою з іншими.
avatar