Головне меню
16 правил виживання в лісі

1. Одяг повинен бути двох типів: для стоянок більш утепленим, для переходів менш утепленим.

У момент переходів з рюкзаком не відчуваєш морозу. Швидше навпаки, тобі тепло і навіть спекотно. Часом, навіть хочеться зняти шапку. Робити цього у жодному разі не можна, тому що основна причина по якій люди вмирають взимку в лісі - це переохолодження. А знявши шапку, ти збільшуєш тепловіддачу. Компромісний варіант - основний одяг для переходів такий, що в ньому при переміщенні не холодно і не жарко. Додаткове утеплення знаходиться в рюкзаку, і одягається вже на стоянці.

2. Не витрачайте зайвий раз енергію. Ставши на стоянку, не потрібно рубати сокирою товсті колоди на дрова, краще їх підсовувати в багаття глибше в міру згоряння. Якщо на шляху трапляються пагорби, яри, гори, хребти, і інші нерівності ландшафту, то не слід лізти через них, щоб потрапити на іншу сторону, якщо є можливість обійти перешкоду. Роблячи укриття, намагайтеся не робити зайвих рухів. Робіть його так, щоб не довелося переробляти.

3. При переміщеннях, знайшовши широку стежку, не сходьте на вузькі стежки, навіть, якщо вам здається, що вони скоротять ваш шлях.

4. Збившись з дороги, виходьте по своїх слідах назад, і проаналізуйте свій шлях. Не намагайтеся рухатися тільки вперед, намагаючись вийти на стежку, яка вас приведе до людей. Цілком можливо, що ваше "вперед" відкидає вас все глибше назад.

5. На ягідно-грибній дієті довго не протягнеш. Для енергії людині потрібен білок. Його людина зможе отримати з м'яса. Споруджувати петлі і капкани з того, що є. Намагайтеся зловити будь-яку дичину. При виживанні не гребують навіть полівкою.

6. Ягоди. У разі отруєння, шанси вижити взимку в лісі мізерно малі. Організм виділяє величезну кількість енергії на боротьбу з отрутою замість того, щоб зосередитися на збереженні тепла. І якщо зневоднення організму можна компенсувати розтопленим снігом, то тепло отримати буде набагато складніше. Висновок: ягоди вживати можна тільки ті, які знаєш.

7. Укриття: екран (відбивач) врятує вас від вітру і дощу, але не врятує від хуртовини. Тому, взимку при вітрі потрібно будувати укриття на кшталт чума. В крайньому випадку, треба ставити чотири екрани квадратом. Таким чином можна прожити в ньому кілька днів. Дрова заготовлювати потрібно з великим запасом, щоб вночі не залишитися на морозі без тепла.
Відбивач з нодью теж підійде, але тільки в безвітряну погоду.

8. Щоб вийти на стежку, шукайте сліди тварин. Більшість з них ходять виключно по стежках.

9. При сильній втомі або при нападі сонливості ні в якому разі не сідайте на сніг. Швидше за все сядеш останній раз в житті. Навіть, якщо сильно втомився, то йди на морально-вольових інстинктах або будуй укриття і пали багаття, але не стій на морозі відпочиваючи.

10. Не можна пити холодну воду або їсти сніг. Ангіна забезпечена - це раз, температура тіла знижується - це два.

11. При нічлігу близько нодьї необхідно частіше крутитися, щоб тіло зігрівалося рівномірно. Не допускайте, щоб мерзла спина, тому що можна застудити нирки.

12. Майте з собою запасні рукавички і шкарпетки. У момент будівництва укриття, волею-неволею ти копаєшся в снігу. Відповідно, рукавиці промокають. Як не намагайся, а на морозі, навіть над багаттям, висушити рукавички буде дуже проблематично. Мокрі ноги на морозі - це майже гарантована застуда, тому, не полінуйтеся взяти на всяк випадок зайву пару шкарпеток.

13. Краще багаття взимку - це трьохколодна нодья. Вона має кращу тепловіддачу, ніж двохколодна, горить довше, ніж будь-які інші типи вогнищ. Для заготівлі колод не обов'язково мати сокиру, як багато хто думає. Досить повалити на землю з десяток штук не дуже високої сухості. Зробити це можна за допомогою рук, вашої ваги, або можна зробити важіль за допомогою додаткової гілки, затиснутою між сухим і здоровим деревом. Колоди рубати теж не обов'язково - їх можна підсовувати про міру згоряння. Повалені дерева теж можна використовувати. Багато де чув, що мокрі колоди з-під снігу не годяться для нодьї. Горять, як миленькі. Тільки часу треба для їх прогрівання більше. Також, мокрі колоди мають навіть невелику перевагу - вони горять довше.

14. Для розпалки по дорозі назбирайте якомога більше берести. Розпалити багаття на морозі - це не таке просте заняття, як вам може здатися. Для того, щоб розгорілися навіть найтонші і сухі гілочки, вони повинні здорово прогрітися. Береста має низку переваг для розпалювання. Вона водонепроникна, негігроскопічна, завдяки смолі має відмінну тепловіддачу і досить довго горить. Пробував розводити вогонь за допомогою сіна, сухої хвої, очерету, лишайника, проте часу це займає набагато більше, ніж розпал багаття за допомогою берести.

15. На стоянку зупиняєтесь, коли до заходу сонця буде ще години дві. Цей час вам потрібно для того, щоб побудувати укриття і назбирати дров на ніч. У мене були епізоди, коли доводилося блукати по ночах в лісі в пошуку хмизу. Прямо скажу, це не найприємніше, чим можна зайняти себе вночі в лісі. При ночівлі без наметів і спальників, на кожного сплячого повинно бути двоє несплячих, які стежать за диханням відпочиваючого товариша, а також стежать один за одним. При перших же ознаках замерзання, людину необхідно розбуркати, змусити рухатися, потім зігріти біля багаття гарячим чаєм. Не рекомендується пити в таких випадках чай з глодом, тому що він заспокоює. Коли чаю вип'єте багато - вся група може запросто заснути. Краще для цих цілей застосовувати калину і журавлину.

16. НІКОЛИ не ходіть в поодинокі зимові походи з ночівлею. НІКОЛИ не ходіть в зимові походи удвох без спорядження. Не ходіть в зимовий похід з мінімальним спорядженням перший раз без інструктора.

Популярні теми

02.03.2018, 19:41
МОХ
31.07.2019, 09:52
Дерев'яна ложка своїми руками
25.01.2019, 12:18
Трут як матеріал для добування вогню, виготовлення труту в домашніх умовах
20.03.2018, 16:17
Кращі рецепти похідного чаю
Поки що ніхто не залишив свій коментар.
Будьте першим, поділіться своєю думкою з іншими.
avatar