MENU

Профілактика і допомога при укусах тварин

Категорія: Медицина | Опублікував: GolAM | 21.02.2016

Незалежно від того, де знаходиться людина - в дикій природі або на вулицях свого міста, небезпека укусу твариною присутня завжди. Тому пропоную читачам мінімальний набір знань і дій, які необхідно знати і вміти застосовувати, якщо вкусила собака , кішка, лисиця або вовк.

Не дратуй ведмедя

Перше, що необхідно знати: ніколи не дратуйте звірів, птахів та іншу живність. Навіть якщо перед вами мила домашня собачка, насправді ніхто не може знати, що у неї на думці, навіть якщо господар стверджує, що вона ніколи ні на кого не відкривала пащу. Нехай цей господар сам розбирається зі своїм вихованцем.

Крім того, у звірів можуть бути об'єктивні причини вкусити людину, про які ми можемо не здог ... Читати далі »


Виживання в лісі: лікування народними засобами

Категорія: Медицина | Опублікував: GolAM | 21.02.2016

Коли людина мимоволі опиняється в ситуації автономного існування або змушена виживати в дикій місцевості, їй потрібні знання в області народної медицини. Якщо ти захворів в лісі або злегка занедужав далеко від людей, необхідно використовувати для лікування «те, що під рукою», особливо, якщо це кризова ситуація, не має аварійної аптечки і медичних препаратів.

Сьогодні поговоримо про деякі особливості використання для виживання різних частин рослин, а також попелу і мурах.


Кора верби.

- Підвищена температура. Жувати кору верби і ковтати сік.


Березові листи.

- Рани. Ч ... Читати далі »


Опік в поході: що робити, якщо немає аптечки

Категорія: Медицина | Опублікував: GolAM | 21.02.2016

Опік можна отримати в будь-який час доби, в будь-якому місці і за будь-яких погодних умовах. Це можливо навіть тоді, коли ніщо не говорить про наближення неприємностей. Лісова пожежа, блискавка, сонячний або хімічний опік, перекинутий окріп, вогонь, багаття, яке перекинулося на одяг, дерева, очерет або суху степову траву - варіантів багато, а результат один. Давайте уявимо, що ви опинилися в ситуації виживання - один на один з дикою природою без аптечки.

Що робити при опіку

Незалежно від ступеня ураження, перше, що необхідно зробити, якщо вас «клюнув червоний півень» - охолодити постраждалу поверхню, знизивши температуру в уражених тканинах. Так вгамовується перша біль і зменшується ймовірність збільшення площі ураж ... Читати далі »


Школа виживання: як зробити курінь в дикій місцевості

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 21.02.2016

Курінь - це універсальне короткочасне укриття, яке можна використовувати для захисту від сонячних променів, вітру, перепадів температури і атмосферних опадів (дощ, сніг). Ми розглянемо випадок, при якому для того щоб побудувати курінь використовується тільки ніж. Так само буде розглянуто варіант зі створенням тимчасового укриття із застосуванням поліетиленової плівки або брезенту.

Розрізняють три основних види найпростіших куренів:
• Окремо стоячий курінь;
• Приставний курінь;
• Курінь в поглибленні.

Для всіх видів існують свої особливості, але при цьому у всіх у них багато спільного, в тому числі основні принципи. Так само мають велике значення пору року, погодні умови і тип місцевості.
 

... Читати далі »


Школа виживання: як вижити в лісі взимку

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 21.02.2016

Якщо у вас є під рукою топографічна карта, запас одягу, продовольства і обладнання, навігатор або супутниковий телефон, ви навряд чи заблукаєте. Але як бути, якщо ваш літак або вертоліт зазнав аварії, або здійснив посадку в глухому зимовому лісі, і ви заблукали? В цьому випадку з лона цивілізації ви потрапляєте в дику місцевість, де необхідно вижити за всяку ціну.

Природно, причиною вашої появи в зимовому лісі може стати не тільки авіакатастрофа, але і будь-який прозаїчний випадок. Наприклад, не маючи досвіду, і не знаючи місцевість, ви пішли занадто далеко в осінній ліс, а тут раптово пластівцями повалив сніг. Або просто відлучилися на прогулянку, а блуд завів вас в глухі нетрі. Варіантів може бути багато, а висновок один - потрібно повернутися до людей з мінімальними втратами.

... Читати далі »


Як вижити в лісовій пожежі

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 21.02.2016

Лісова пожежа - страшне лихо в будь-яку пору року. Якщо пожежа застала вас зненацька або оточила, вибратися з цієї ситуації можна тільки тверезо оцінивши обстановку і використовуючи природних помічників, кмітливість, ініціативу і підручні засоби. Пожежа - це не тільки вогонь сам по собі, але і висока температура, а так само небезпечний дим.

Найголовніший ворог при лісовій пожежі - паніка. Якщо ви запанікували - все, можете бити в бубон і закликати зливу шаманськими заклинаннями: вас ніщо не врятує. Тому перше, що необхідно зробити - усвідомити, що ваше життя залежить від вашої холоднокровності. Звичайно, сказати легше, ніж зробити, але людина здатна на багато-що в критичній ситуації. Головне, знати, що і як робити.

Лісова пожежа здебільшого п ... Читати далі »


Виживання на болоті

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 21.02.2016

Одними з найбільш небезпечних і підступних місць в тропічних джунглях, лісах помірних широт і тайзі є болота з трясовини. Попадання в таку місцевість часто стає причиною загибелі недосвідчених мандрівників або людей, що потрапили в екстремальну ситуацію. Тому потрібно знати хоча б основи виживання на болотах.

Першою характерною особливістю заболочених і небезпечних ділянок є відсутність слідів великих тварин, доріг і утоптаних стежок. Так само на наближення болота може вказувати поява важкопрохідних ділянок з великою кількістю води і бруду.

Найчастіше в різні пори року болота мають різну прохідність. Ця риса не стосується тільки тропіків, де на протязі всіх сезонів температура тримається на одному рівні. Але і в цьому випадку небезпека може пі ... Читати далі »


Ночівля взимку біля багаття в сильний мороз

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 21.02.2016

Ночівлі в польових умовах в сильні морози - не рідкість. Особливо погано, коли лютий мороз застає в лісі людини, що потрапила в кризову ( екстремальну ) ситуацію, і її єдиною метою є виживання. Але якщо у людини є можливість добути вогонь, вона переможе холод і зможе на ранок продовжити свій шлях.

При наявності пилки і сокири слід заготовити запас дров, спорудити 2 - 3 багаття з великих колод, і ночувати між ними. Якщо сокири немає, підійдуть сухі нижні гілки, сучки, гілки хвойних порід і викорчувані молоді ялини і сосни діаметром 5 - 15 см. Такі багаття прогорять дуже швидко, а тому потрібно бути готовим підкинути дров або заново розвести багаття. Якщо виживає двоє людей - все простіше, чергувати і дрімати між вогнищами можна по черзі.

Цікавий сп ... Читати далі »


Рослини, що придатні в їжу, в умовах екстремального виживання

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 21.02.2016

В умовах дикої природи можна знайти досить велику кількість рослин, придатних в їжу. До них відноситься не лише описаний статтею нижче очерет (БЛЮДА З ОЧЕРЕТУ), але і деякі інші. Наші предки активно використали їх в голодні весняні дні, коли до отримання перших урожаїв ще багато днів, а торішні запаси продуктів вже виснажилися.

Для людей, подорожуючих або з яких інших причин опинилися в дикій природі дуже важливо знати ці рослини, адже в нашому житті частенько виникають найнепередбачуваніші ситуації. Навіть якщо продуктів харчування досить, чом би не побалувати себе незвичайними і екологічно чистими продуктами, що виросли прямо в дикій природі. Я не говоритиму зараз про їстівні ягоди і гриби. Думаю, завзяті мандрівники добре знають про них і без мене.

... Читати далі »