MENU

ПЕРВОЦВІТ

Категорія: Медицина | Опублікував: GolAM | 07.04.2016

Багаторічна трав'яниста рослина до 20 см заввишки, з розеткою прикореневих листків овальної або яйцевидно-овальної форми, сильно зморшкуватих, по краях хвилястих, зарубчасто-зубчастих, поступово звужених у крилатий черешок. Із середини розетки виростає одне або кілька безлистих квітконосних стебел із зібраними на верхівці у пониклий зонтик жовтими пахучими квітками. Віночок їх трубчастий з невеликим відгином і з 5 оранжевими плямами в зіві. Кореневище дуже коротке, вертикальне, з пучком тонких коренів. Цвіте в квітні — червні,
На луках, серед чагарників, на лісових галявинах, в розріджених лісах, на схилах, на узбіччях доріг, в лісових і лісостепових районах, рідше — в північно-східних районах Степу (у Харківській області, Куп'янському районі, біля Моначинівки).

Росли ... Читати далі »


Сосна звичайна

Категорія: Медицина | Опублікував: GolAM | 07.04.2016

Сосна звичайна – високе (до 35 м) вічнозелене дерево сімейства соснових, з округлою кроною і буро-коричневою корою. Гілки густо вкриті довгими гострими зеленими голками, розташованими по дві в одній піхві. Рослина однодомна. Жіночі суцвіття сидять на кінцях пагонів, чоловічі – у їх підстави. Цвіте в травні. Плоди – яйцевидно подовжені шишки. Розташоване в шишках насіння дозріває на другому році, зберігає схожість до 8 років.

Поширення: сосна звичайна – одне з найпоширеніших дерев у північній і середній частині країни, росте у вигляді суцільних соснових лісів, у змішаних лісах, а також поодинокими екземплярами.

Використана частина: соснові бруньки, хвоя, а також живиця сосни і дьог ... Читати далі »