MENU

Чистотіл

Категорія: Медицина | Опублікував: GolAM | 10.04.2016

Чистотіл великий – багаторічна трав’яниста рослина заввишки до 1 м, сімейство макових. Корінь стрижневий, гіллястий, іноді пухнастий. При надрізі вся рослина виділяє жовтуватий молочний сік. Стебло щетинисте, гіллясте. Листя непарноперисті, чергові. Квітки невеликі, золотисто-жовті, зібрані в прості парасольки. Цвіте з червня по початок серпня. Плід – стручковидна коробочка, дозріває в серпні – вересні.

Поширення: чистотіл виростає в європейській частині Росії (крім Крайньої Півночі), на Уралі, в Сибіру, на Кавказі. Росте на лісових галявинах, як бур’ян в городах, у кам’яних стін, на кам’янистих схилах і лісових галявинах.

Використана частина: трава, коріння і свіжи ... Читати далі »


КАК ОХОТИТЬСЯ НА ВАЛЬДШНЕПА

Категорія: Полювання | Опублікував: GolAM | 10.04.2016

ОХОТА НА ВАЛЬДШНЕПА С СОБАКОЙ
Эти птички хорошо выдерживают стойку и чаще всего дают возможность собаке подойти очень близко в надежде, что останутся незамеченными, и только тогда взлетают. Но, чаще всего и тогда не поднимаются сразу на крыло, а пытаются убежать и спрятаться в непролазных зарослях. Такие птицы называются «бегунками». Собаки часто их преследуют и не надо останавливать. Но, следует знать, что вальдшнеп может и «атаковать», если будет зажат между охотником и собакой. В этом случае меньшим злом он считает человека и резко кидается прямо на него. Как правило, выстрел практически в упор ведет к промаху.

Опытные охотники советуют: в случае такого поворота событий стрелять вертикально, прижав ружье к телу. Стрелять надо с расстояния не бли ... Читати далі »


Чай з чаги

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 10.04.2016

Чага - це гриб-паразит, який цілий рік зростає на березах. Поява чаги на березі призводить до загибелі дерева, але сам гриб надзвичайно корисний для людини. Відвар з чаги лікує захворювання шлунково-кишкового тракту, покращує обмін речовин і має тонізуючу дію. Збирати чагу найкраще навесні або восени, коли підлісок в березових гаях менш густий і гриб-паразит можна розглянути на тій висоті, де його без зусиль дістане доросла людина. Втім, якщо вам пощастить знайти чагу влітку або взимку, менше придатною для чаю вона не стане.

Існує повір'я, що чим вище зростає гриб і чим старше береза, тим більше в чазі корисних властивостей. Це не так. Чага, зростаюча на висоті півтора метра на молодій берізці, нічим не відрізняється від чаги, що росте на старій березі на п'ятиметровій висоті. Особливих правил збору ... Читати далі »