Головна » Архів матеріалів

Багаття "Дакота"

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 15.02.2016

Як відомо, багаття бувають різних видів. Сьогодні - розглянемо докладно один з них - багаття Дакота. Назва говорить сама за себе-багаття прийшло з Північної Америки. Це багаття крім усього відрізняється своїм високим ККД. Простіше кажучи - дров жере мало, а користі приносить багато. До того ж воно мало помітне з відстані, так як влаштовується у викопаній ямі. Часу на пристосування і розведення багаття йде більше, але витрачені сили точно не пропадуть дарма.

Облаштування багаття

Вибирається місце для багаття і готується вогнище. Для цього в грунті викопують дві ями, одну для багаття, іншу для забезпечення повітряної тяги. Перша яма викопується на глибину до 30 см, діаметром 25 см вгорі і 35 см внизу. Друга яма діаметром 15-20 см відривається поруч з нею, на відстані 30 см під невеликим нахилом в сто ... Читати далі »


Переносний аварійний запас (ПАЗ)

Категорія: Виживання | Автор: GolAM | 15.02.2016

ПАЗ - це переносний аварійний запас, набір різних предметів, призначений для того, щоб зберегти життя одній людині або групі людей в критичній ситуації.

ПАЗ використовують не тільки виживальщики і досвідчені мандрівники, але є однією із складових частин спорядження професіоналів в певних видах діяльності, як то льотчики і космонавти, спеціальні підрозділи, морські рятувальні загони.

Кожен формує ПАЗ під власні цілі і залежно від місця, де носиться аварійний запас може стати в нагоді. Наприклад, немає сенсу комплектувати ношений аварійний запас засобом захисту від тропічних бід і напастей (наприклад таблетки від малярії), якщо місце вашого перебування буде в глибоких північних широтах.
Кожен предмет аварійного запасу повинен відрізняти кількома критеріями:

бути компак ... Читати далі »


Тривожний чемоданчик. Аварійний рюкзак

Категорія: Виживання | Автор: GolAM | 15.02.2016

Ми живемо в цивілізованому суспільстві, де закони і сам соціум гарантують стабільність існування, недоторканність особистої і приватної власності, а також свободу вираження і дії. Ми настільки звикли до такого стану речей, що сприймаємо це як належне, закриваючи очі на всілякі відхилення від буденності.

Можна жити так постійно, і більшість так і живуть, цілком комфортно почуваючись у тепличних умовах, створених цивілізацією в сучасних містах і поселеннях. Але, як ми не раз говорили раніше, можна і потрібно, згідно з принципом "Надійся на краще, готуйся до гіршого", припускати можливі сценарії і планувати свої дії заздалегідь. У світлі останніх світових подій (війна в Лівії, в Україні, конфлікт Ізраїль-Палестина, події в Європі, що носять релігійний і расовий характер, і ін.) Стає ... Читати далі »


16 правил виживання в лісі

Категорія: Виживання | Автор: GolAM | 15.02.2016

1. Одяг повинен бути двох типів: для стоянок більш утепленим, для переходів менш утепленим.

У момент переходів з рюкзаком не відчуваєш морозу. Швидше навпаки, тобі тепло і навіть спекотно. Часом, навіть хочеться зняти шапку. Робити цього у жодному разі не можна, тому що основна причина по якій люди вмирають взимку в лісі - це переохолодження. А знявши шапку, ти збільшуєш тепловіддачу. Компромісний варіант - основний одяг для переходів такий, що в ньому при переміщенні не холодно і не жарко. Додаткове утеплення знаходиться в рюкзаку, і одягається вже на стоянці.

2. Не витрачайте зайвий раз енергію. Ставши на стоянку, не потрібно рубати сокирою товсті колоди на дрова, краще їх підсовувати в багаття глибше в міру згоряння. Якщо на шляху трапляються пагорби, яри, гор ... Читати далі »


Як вижити під час катастрофи літака.

Категорія: Виживання | Автор: GolAM | 15.02.2016

Вам знадобиться:
- місце біля проходу або близько до нього
- довгі штани і сорочка з довгими рукавами, закриті туфлі без підборів
- димозахисний капюшон або вологий рушник

Дуже малоймовірно, що ви коли-небудь потрапите в авіакатастрофу, але в цьому випадку наведені тут підказки істотно збільшать ваші шанси те, щоб вибратися з неї неушкодженим.

Крок 1: Замовте гарне місце

Замовте місце в ряду, ближньому до виходу, або в межах п'яти рядів від нього. Люди, які перебувають на цих місцях, мають найвищі шанси на виживання.
Підказка
Місця біля проходу безпечніші, ніж місця біля вікна, якщо тільки ви не сидите поруч з аварійним виходом.

Крок 2: Одягніться зручно і безпечно

Одягніть довгі штани і сорочку з до ... Читати далі »


« 1 2 ... 104 105 106 107 108 ... 112 113 »