Головна » Архів матеріалів

Добування березового дьогтю

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 13.02.2019

Дьоготь, особливо з сосни і берези, здавна знайшов широке застосування в господарських, медичних і косметичних цілях, тому його промислове виробництво традиційно затребуване. Але так як зробити самому березовий дьоготь нескладно, можна добувати його самостійно в невеликих кількостях, якщо трапиться в ньому потреба.

З давніх часів дьогтем змащували з'єднання осей возів з колесами, щоб не скрипіли і злагоджено крутилися, перевозячи вантаж. Дьоготь служив мастильним матеріалом для господарських найпростіших механізмів. Ним же наводили блиск чобіт (вважалося, чим більше змащували, тим привабливіше виглядало взуття). Дьоготь застосовувався при обробці деревини, для лікування худоби, та й люди не гребували підлікувати дьогтем болячки, помітивши його ці ... Читати далі »


Перьевая палочка

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 05.02.2019

Сегодня поговорим ещё об одной бушкрафтерской технике, тесно связанной с батонингом и разведением костра. Перьевая палочка, получаемая в её результате — отличная растопка для костра, которая легко воспляменяется от одной спички и даже огнива.

Перьевая палочка (от англ. «feather stick«) — палочка или веточка, из которой аккуратными движениями ножа\топора продольно вырезается тонкая стружка. Свое имя перьевая палочка получила из-за визуального сходства со структурой пера, имеющим стержень-основу и тонкие бородки, отходящие от него. Измельчение древесины подобным образом обеспечивает вам следующие преимущества:

Быстрое возгорание — тонкому «перышку» подобной палочки для возгорания требуется вобрать куда меньш ... Читати далі »


Рибальська кухня: рецепти

Категорія: Риболовля | Автор: GolAM | 05.02.2019

Риба запечена в глині
Розвести багаття. Рибу випатрати, луску залишити. Натерти рибу зсередини сіллю, покласти всередину цибулю, перець горошком, лавровий лист. Обмазати тушку глиною шаром 3-4 см і на 25-30 хвилин завалити гарячим вугіллям, зверху розвести вогонь. Готову рибу чистити не доведеться, оскільки луска відвалюється разом з глиною. Деякі рибалки попередньо загортають рибу в листя капусти, лопуха, кропиви, дикої смородини. У цьому випадку час приготування страви збільшується до 40-50 хвилин.
Риба смажена в глині
Підготовлену рибу натерти сіллю всередині і зовні, обмазати маслом, загорнути в листя клена, а потім в чисту ганчірку, просочену рослинним маслом, зав'язати шпагатом, обмазати глиною і покласти в гарячу золу. Час від часу обережно перевертати. Гот ... Читати далі »


Кресало

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 31.01.2019

Креса́ло — пристосування для отримання відкритого вогню. Мало широке поширення до кінця XVIII — початку XIX ст., коли було винайдено сірники. На сьогодні користується популярністю серед туристів. Найпростіше кресало складається з власне кресала (як правило — напилка з дуже дрібної насічкою), «кременю» (зазвичай — мінерал, діоксид кремнію SiO2) і трута. Сніп іскор, які отримують від удару кременю по кресалу, запалює трут, в подальшому тліючий трут роздувається, а при хорошій якості трута — негайно спалахує полум'я.


Кресало (також «різало» і «тесало» — від «кресати», «кромсати», тобто «різати») являє собою смужку загартованої сталі. При ударі об кремінь з металу кресала виколюють (вирізаються) дуже дрібні стружки, і так як при різанні матеріалу розвиваються значні локальні температури (900—1100 ° C), то ... Читати далі »


Мисливська кухня

Категорія: Полювання | Автор: GolAM | 31.01.2019

Найбільш поширений мисливський трофей – заєць. Способи його приготування для споживання різноманітні.

 

Шпигованний заєць

З убитого взимку зайця знімають шкіру, потрошать, розрубують на порції і вимочують в оцтовому маринаді (склянка столового оцту на літр води). Спинну частину і окіст шпигують салом і смажать, додавши 2 склянки сметани, столову ложку борошна, З столові ложки вершкового масла, 2 моркви, 2 цибулини. Можна смажити з нашаткованою капустою, вливши на деко сік, що утворився при смаженні м’яса. Приємний аромат м’ясу зайця надає також попереднє кип’ятіння протягом 5-10 хвилин. Однак при цьому трохи втрачаються корисні ... Читати далі »


« 1 2 3 4 5 ... 112 113 »