MENU

Мотузка з ялинових коренів

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 15.02.2016

Ялиновий корінь як мотузка використовується з давніх-давен багатьма народами. Індіанці Північної Америки, наприклад, використовують його для зшивання берести при будівництві берестяних каное. Він довгий, гнучкий і міцний.

Копати корінь можна будь-якою палицею, але ми зробимо невигадливу мотику. З нею зручніше.

Копати починаємо неподалік від ялинки. Треба шукати корінь, який влаштовує нас по товщині.

Коли потрібний корінь знайдений, продовжуємо копати вздовж нього, розриваючи заважаючі тонкі коріння. Витягнутий корінь звертаємо в бухту. Тепер його потрібно замочити у воді хоча-б на півгодини. Можна також прокип'ятити його хвилин 10-15. Ці процедури збільшують гнучкість кореня, особливо в посушливу погоду.

Потім потрібно зняти з кореня зовнішню кору. Корінь притискають великим п ... Читати далі »


ПЕРЕПРАВА ЧЕРЕЗ РІЧКУ

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 14.02.2016

Наявність переправи через водні об'єкти - основний критерій складності маршруту для пішого туриста. Крім того, на маршрутах подібного типу найвищий відсоток смертності навіть серед досвідчених туристів. Що вже говорити про недосвідчених в цих питаннях людей, які люблять проводити час на природі і подорожувати пішки? .. Для них така перешкода на шляху може стати причиною зіпсованого відпочинку, а при незнанні правил переправи через річку - і більш сумних наслідків ...

Відомо безліч способів переправи через річки, проте деякі методи, описані в літературі, як, наприклад, переправа з петлею на шиї або бігом вниз по річці, абсолютно неприпустимі для застосування на практиці.

Найпоширенішим і простим способом переправи через водні перешкоди була і ... Читати далі »


Комахи, равлики і черв'яки

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 14.02.2016

Швидше за все, саме комахи виявляться для тих, хто терпить лихо, найнадійнішим джерелом тваринної їжі. Хоча зазвичай комахи дуже малі за розмірами, вони зустрічаються майже всюди, і часто в такій достатній кількості, що можна швидко набрати собі обід або сніданок.

На одиницю ваги вони більш поживні, ніж овочі. Багаті жирами, білками і вуглеводами - справжні рятівники, і особливо їх личинки - ці соковиті гусениці і черв'ячки. Ви швидко подолаєте гидливість - не забувайте, що деякі вважають їх делікатесом. Ви безумовно вже їли їх в якихось стравах, просто не знаючи цього.

ЗБІР

Найкориснішими є терміти, мурахи, жуки, коники, сарана, цвіркуни, бджоли, гусениці і різні водні комахи.

Багато комах неактивні в жарку пору дня, хоча бі ... Читати далі »


Поради по розведенню вогню в сиру погоду

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 14.02.2016

1. Смолисті гілочки.

Сосна, ялина, канадська ялина, і безліч інших хвойних дерев - це моя перша зупинка в сирою погоду, оскільки їх деревина має живицю. Живиця - це смола, яка дуже легко спалахує. Відокремте сухі тріски з-під крони дерева, яка захищає їх від вологи.

2. Очисти все.

Кора зазвичай є захисною структурою, яка захищає дерево від вогню. В основному кора не світиться самостійно. Зріжте або очистіть сиру кору з палички і запаліть її. Дуже часто суха деревина знаходиться прямо під поверхнею. Особливо якщо це деревина з стоячого мертвого дерева.

3. Розщепніть полінце по всій довжині, щоб воно краще загорілося.

Просто зняти кору недостатньо, розщепніть деревину уздовж, що дозволить оголити внутріш ... Читати далі »


ПЕРЕПРАВА ЧЕРЕЗ БОЛОТО

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 14.02.2016

Болотиста місцевість дуже небезпечна для пересування пішки та при можливості краще уникати таких маршрутів. Болото має різну прохідність в різні пори року. Взимку трав'янисте болото замерзає швидше за всіх, лід на ньому товстий і міцний, і по ньому досить легко пересуватися. Варто мати на увазі, що околиці таких боліт промерзають гірше і довше. Потім замерзають купинясті і моховиті болота, але замерзають вони нерівномірно і досить повільно, лід на них легко провалюється і тріскається. Найостаннішими замерзають болото, вкрите кущами. Воно досить легко проходимо, лід на них міцний. Болота, доступні для пересування взимку, стають абсолютно небезпечними в весняний і осінній періоди року.

Також пересування по болотистій місцевості утрудняється через наявність комах, високої вологості. Впл ... Читати далі »


« 1 2 ... 50 51 52 53 54 55 56 »