MENU

Комахи, равлики і черв'яки

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 14.02.2016

Швидше за все, саме комахи виявляться для тих, хто терпить лихо, найнадійнішим джерелом тваринної їжі. Хоча зазвичай комахи дуже малі за розмірами, вони зустрічаються майже всюди, і часто в такій достатній кількості, що можна швидко набрати собі обід або сніданок.

На одиницю ваги вони більш поживні, ніж овочі. Багаті жирами, білками і вуглеводами - справжні рятівники, і особливо їх личинки - ці соковиті гусениці і черв'ячки. Ви швидко подолаєте гидливість - не забувайте, що деякі вважають їх делікатесом. Ви безумовно вже їли їх в якихось стравах, просто не знаючи цього.

ЗБІР

Найкориснішими є терміти, мурахи, жуки, коники, сарана, цвіркуни, бджоли, гусениці і різні водні комахи.

Багато комах неактивні в жарку пору дня, хоча бі ... Читати далі »


Поради по розведенню вогню в сиру погоду

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 14.02.2016

1. Смолисті гілочки.

Сосна, ялина, канадська ялина, і безліч інших хвойних дерев - це моя перша зупинка в сирою погоду, оскільки їх деревина має живицю. Живиця - це смола, яка дуже легко спалахує. Відокремте сухі тріски з-під крони дерева, яка захищає їх від вологи.

2. Очисти все.

Кора зазвичай є захисною структурою, яка захищає дерево від вогню. В основному кора не світиться самостійно. Зріжте або очистіть сиру кору з палички і запаліть її. Дуже часто суха деревина знаходиться прямо під поверхнею. Особливо якщо це деревина з стоячого мертвого дерева.

3. Розщепніть полінце по всій довжині, щоб воно краще загорілося.

Просто зняти кору недостатньо, розщепніть деревину уздовж, що дозволить оголити внутріш ... Читати далі »


ПЕРЕПРАВА ЧЕРЕЗ БОЛОТО

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 14.02.2016

Болотиста місцевість дуже небезпечна для пересування пішки та при можливості краще уникати таких маршрутів. Болото має різну прохідність в різні пори року. Взимку трав'янисте болото замерзає швидше за всіх, лід на ньому товстий і міцний, і по ньому досить легко пересуватися. Варто мати на увазі, що околиці таких боліт промерзають гірше і довше. Потім замерзають купинясті і моховиті болота, але замерзають вони нерівномірно і досить повільно, лід на них легко провалюється і тріскається. Найостаннішими замерзають болото, вкрите кущами. Воно досить легко проходимо, лід на них міцний. Болота, доступні для пересування взимку, стають абсолютно небезпечними в весняний і осінній періоди року.

Також пересування по болотистій місцевості утрудняється через наявність комах, високої вологості. Впл ... Читати далі »


Захист від переохолодження та гіпотермії

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 14.02.2016

Переохолодження та гіпотермія є одними з найнебезпечніших ворогів екстремального відпочинку на природі. Теоретичні та практичні знання про те, що це таке і як запобігти цьому, мабуть, перший і найважливіший крок, який ви повинні зробити, щоб насолоджуватися дикою природою безпечно. Тому перш ніж освоювати будь-які інші навички, давайте закладемо міцний фундамент.
Гіпотермія - це сильне охолодження організму людини, при якому внутрішня температура тіла падає, внаслідок чого порушуються фізичні і психічні здібності. Якщо вчасно не надати допомогу, гіпотермія може привести до смерті. Зазвичай переохолодження стає проблемою для людей, на яких вплинула погана погода або фізичне виснаження.

Незважаючи на те, що ніхто не застрахований від переохолодження, такі групи людей знаходяться в неб ... Читати далі »


ВИЖИВАННЯ В ПУСТЕЛІ

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 14.02.2016

Пустеля і великі піщані території - одні з найнебезпечніших і важкопрохідних місцевостей в світі. Труднощі при перетині пустелі виникають через високу температуру вдень, фактично повної відсутності води, піщаних бур, ускладненого орієнтування на місцевості та наявності отруйних комах і змій.
Перетинати пустелю краще рано вранці, пізно ввечері або місячної ночі. У непроглядній пітьмі легко збитися зі шляху, наступити на змію або на скорпіона. Оскільки рельєф пустель часто змінюється через пересування дюн під дією вітру - точних карт пустель не існує. Це значно ускладнює пересування. Йти краще уздовж стежок або караванних шляхів. Зазвичай ці маршрути проходять далеко від сипучих пісків, на шляху зустрічаються криниці та водойми, населені пункти. Пересуватися уздовж річок не рекомендується, за винятком того в ... Читати далі »


« 1 2 ... 51 52 53 54 55 56 »