MENU

Їстівні дикорослі рослини в природі

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 07.03.2016

Кропива

Молоді пагони вживаються на зелені щі, пюре, салати. Виростає, в основному, в зоні помірного клімату в Північній і (рідше) Південній півкулях. Найбільшого поширення в Росії мають Кропива дводомна і Кропива пекуча.

З кропив'яного полотна на Русі і в інших країнах шили дуже міцні вітрила, а ще - найміцніші мішки, чували і кули з грубої кропив'яної тканини, "кропив'яники".

У Японії кропив'яний джгут в поєднанні з шовком був головним матеріалом у виготовленні дорогих самурайських обладунків, з задерев'янілих стебел робили щити, а з найміцнішого кропив'яного волокна, крученого і натертого воском, - тятиви для луків.

До речі, к ... Читати далі »


ПАРТИЗАНСЬКИЙ (БОЛОТНИЙ) ВОГОНЬ

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 16.02.2016

Дано: болотиста місцевість, до найближчого нормального лісу з дровами - кілька км, захід сонця - через півгодини. Питання: як швидко розвести вогонь на болоті, щоб приготувати гарячий чай?

Можна, звичайно, побудувати платформу, на якій і розвести вогонь. Але це довго, будівельного матеріалу мало, а до заходу, повторюємо, півгодини. Ось тоді нам на виручку і прийде «болотний» варіант багаття. Таким пристосуванням користувалися під час війни партизани.

Швидко обламуємо сухі гілки на стоячих (які не впали!) деревах. Ламаємо їх на палиці довжиною приблизно 40 см, а одну палицю товстішу беремо довжиною 60-70 см. Навколо неї за допомогою гнучких стебел обв'язуємо наламані короткі палиці. Виходить значний пучок дров, зв'язаних між собою. Кінець довгої ... Читати далі »


Поговорим о том как сделать самодельную ловушку для зверя

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 15.02.2016

Начать следует с того, что ловля зверя ловушками и с помощью капкана в России незаконна и относится к браконьерству, однако, если случилась чрезвычайная ситуация, то вам будет не до сантиментов и знания и умения стоить самодельные ловушки для зверей могут спасти вам жизнь.
Механизмы ловушки на зверя просты, они достались нам в дар от наших предков, в те времена люди жили за счет охоты.

Ловушку или капкан на зверя малых размеров можно сделать рыболовной лески, проволоки, можно использовать парашютную стропу из паракорда, а так же волокон сухожилий или корня ивы. Про последний материал для изготовления ловушек и капканов смотрите видео в конце статьи.
Если вы нашли место где пасутся или ходят на водопой более крупные звери, например олени, то и материал из которого изготовлен капкан должен быть более прочным, хорошо для этого подходят парашютная стропа или сыромятая кожа. ... Читати далі »


Правила розпалювання вогнища

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 15.02.2016

В першу чергу треба підготувати сухий трут. Для цього треба сильно подрібнити суху кору дерева або використовувати деревний пил зі стовбура. Як трут можуть використовуватись нитки, частини одягу, марля, вата, пух, пташині гнізда тощо. Отримати іскру для запалювання труту найпростіше за допомогою кременю і куска металу. Якщо немає кременю, використовуйте камінь. Треба тримати камінь над трутом і сильно ударяти по ньому тупою стороною ножа або будь-яким іншим куском металу, направляючи іскри на трут.

Як тільки трут почне тліти, слід обережно роздути його до появи полум'я і запалити тріски.

Є інший спосіб добування вогню, відомий ще тисячоліття тому.

Треба взяти сухий дерев'яний брусок. Потім зробити загострений з одного ... Читати далі »


Багаття "Дакота"

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 15.02.2016

Як відомо, багаття бувають різних видів. Сьогодні - розглянемо докладно один з них - багаття Дакота. Назва говорить сама за себе-багаття прийшло з Північної Америки. Це багаття крім усього відрізняється своїм високим ККД. Простіше кажучи - дров жере мало, а користі приносить багато. До того ж воно мало помітне з відстані, так як влаштовується у викопаній ямі. Часу на пристосування і розведення багаття йде більше, але витрачені сили точно не пропадуть дарма.

Облаштування багаття

Вибирається місце для багаття і готується вогнище. Для цього в грунті викопують дві ями, одну для багаття, іншу для забезпечення повітряної тяги. Перша яма викопується на глибину до 30 см, діаметром 25 см вгорі і 35 см внизу. Друга яма діаметром 15-20 см відривається поруч з нею, на відстані 30 см під невеликим нахилом в сто ... Читати далі »


« 1 2 ... 9 10 11 12 13 14 »