MENU

ПЕРЕПРАВА ЧЕРЕЗ БОЛОТО

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 14.02.2016

Болотиста місцевість дуже небезпечна для пересування пішки та при можливості краще уникати таких маршрутів. Болото має різну прохідність в різні пори року. Взимку трав'янисте болото замерзає швидше за всіх, лід на ньому товстий і міцний, і по ньому досить легко пересуватися. Варто мати на увазі, що околиці таких боліт промерзають гірше і довше. Потім замерзають купинясті і моховиті болота, але замерзають вони нерівномірно і досить повільно, лід на них легко провалюється і тріскається. Найостаннішими замерзають болото, вкрите кущами. Воно досить легко проходимо, лід на них міцний. Болота, доступні для пересування взимку, стають абсолютно небезпечними в весняний і осінній періоди року.

Також пересування по болотистій місцевості утрудняється через наявність комах, високої вологості. Впл ... Читати далі »


ВИЖИВАННЯ В ПУСТЕЛІ

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 14.02.2016

Пустеля і великі піщані території - одні з найнебезпечніших і важкопрохідних місцевостей в світі. Труднощі при перетині пустелі виникають через високу температуру вдень, фактично повної відсутності води, піщаних бур, ускладненого орієнтування на місцевості та наявності отруйних комах і змій.
Перетинати пустелю краще рано вранці, пізно ввечері або місячної ночі. У непроглядній пітьмі легко збитися зі шляху, наступити на змію або на скорпіона. Оскільки рельєф пустель часто змінюється через пересування дюн під дією вітру - точних карт пустель не існує. Це значно ускладнює пересування. Йти краще уздовж стежок або караванних шляхів. Зазвичай ці маршрути проходять далеко від сипучих пісків, на шляху зустрічаються криниці та водойми, населені пункти. Пересуватися уздовж річок не рекомендується, за винятком того в ... Читати далі »


Визначення захисних властивостей місцевості

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 14.02.2016

Використання захисних властивостей місцевості є одним із важливих завдань захисту особового складу підрозділу від зброї масового ураження. Захисні властивості місцевості визначаються головним чином характером рельєфу і рослинного покриву.

Вивчення захисних властивостей рельєфу. При вивченні захисних властивостей рельєфу перш за все враховують наявність, напрямок і розміри висот, вододільних хребтів, річкових долин та інших великих форм рельєфу, перевищення їх над навколишньою місцевістю і крутизну схилів. Такі характеристики визначаються на карті по зображенню і густоті горизонталей, їх конфігурації, за відмітками висот і пояснювальним підписам (оцифровки).

Отримавши по карті такі дані і знаючи вплив різних форм і деталей рельєфу на ослаблення або посилення вражаючої дії засобів ма ... Читати далі »


ПОШУК ВОДИ В ГОРАХ

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 13.02.2016

У гірських умовах воду потрібно шукати в тріщинах і печерах, де джерелом води зазвичай є джерела. Вода накопичується в тріщинах, які бувають досить глибокими.

Джерела в гірській місцевості можна виявити в тих місцях, де сухі яри прорізають пласти пористого пісковика. У гірських породах, на зразок граніту, пошуки води, як правило, безуспішний: тут її можна знайти тільки в розломах і тріщинах скель.

У зоні високогір'я вода добувається в такий спосіб. У сонячний день на великий, нагрітий сонцем камінь, який має південну експозицію і яскраво виражену улоговинку на поверхні, покласти 15-20 жмень снігу на відстані близько 10 см один від одного; посуд підставити під гирло улоговинки. За кілька хвилин з одного великого каменю можна зібрати до 1 л питної води.

Темні ... Читати далі »


Фінська свічка

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 12.02.2016

Багатьом знайоме це назва. Але якщо хто не бачив або не робив - буде цікаво. Отже, знайомтеся.
Існує кілька способів її виготовлення. Тут спробую описати і пропоную обговорити / спробувати.

Існують 3 способи виготовлення.

-кемпінговий (пилений)
-польовий (рубаний)
-екстремальний, він же традиційний (ручний)

1. Кемпінговий спосіб. Найпростіший в виготовленні.

Беремо чурбак / обрізок сухої колоди довжиною від 40-60 см. Пропилюємо його з торця на глибину 4/5-х. Спочатку хрест навхрест, потім бажано ще двічі. Як торт. Так, щоб вийшли однакові сектора. Приблизно як на зображенні.

Кількість пропилів не лімітована, чим товще колода, тим більше їх можна зробити. Але з досвіду 8 «часточок» - цілко ... Читати далі »


« 1 2 ... 11 12 13 14 »