MENU

Фінська свічка

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 12.02.2016

Багатьом знайоме це назва. Але якщо хто не бачив або не робив - буде цікаво. Отже, знайомтеся.
Існує кілька способів її виготовлення. Тут спробую описати і пропоную обговорити / спробувати.

Існують 3 способи виготовлення.

-кемпінговий (пилений)
-польовий (рубаний)
-екстремальний, він же традиційний (ручний)

1. Кемпінговий спосіб. Найпростіший в виготовленні.

Беремо чурбак / обрізок сухої колоди довжиною від 40-60 см. Пропилюємо його з торця на глибину 4/5-х. Спочатку хрест навхрест, потім бажано ще двічі. Як торт. Так, щоб вийшли однакові сектора. Приблизно як на зображенні.

Кількість пропилів не лімітована, чим товще колода, тим більше їх можна зробити. Але з досвіду 8 «часточок» - цілко ... Читати далі »


Небезпеки на річці

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 12.02.2016

Якщо випала нагода побудувати пліт, або ти знайшов човен, або навпаки, рухатися вздовж річки не представляється можливим, в загальному, якщо твоє рішення рухатися по воді, ти повинен бути готовий до наступних перешкод, які можуть зустрітися у тебе на шляху.


Завали. Вони утворюються на річках шириною приблизно до 50 метрів в результаті падіння дерев з одного або обох берегів. Сміття, яке пливе по річці, гілки, що впали, стовбури дерев. Ширина завалу може бути різною. Одні завали можна розібрати з човна і плисти далі, інші приходиться обходити по березі, несучи все майно на руках. У таких випадках, краще вибирати більш пологий берег. На нього легше вилізти, а потім, простіше відновити плавання. Буває, що цей берег сильно заріс кущами або заболочений, і пройти по ньо ... Читати далі »


Створення запасів води і водоспоживання

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 12.02.2016

Создание запасов воды целесообразно если во время переходов источники воды расположены на большом расстоянии друг от друга. В жарком тропическом климате вода при хранении быстро изменяет свои вкусовые качества, зацветает, и поэтому перед употреблением ее желательно кипятить. 

Для хранения и транспортировки воды используются различного вида емкости-канистры, изготовленные из металла, не поддающегося окислению, или из пластиков. Перед заправкой, чтобы обеспечить сохранность воды в течение длительного времени, емкость дезинфицируют, а затем, тщательно промыв, заливают кипяченой водой.

Для длительного хранения воды иногда пользуются металлическим серебром. Антимикробный эффект серебра в 1750 раз сильнее действия карболовой кислоты, в 3,5 раза - сулемы. Полагают, что антимикробное ... Читати далі »


« 1 2 ... 11 12 13