Головна » Бушкрафт

Як розбити табір і побудувати тимчасове укриття

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 03.09.2019

Статистика свідчить, що люди, які по різних причинах опинилися один на один з дикою природою (заблукали, сталася аварія транспортного засобу і т. д.), можуть протягом тривалого часу зберігати сили і надійно захищати себе від несприятливих природних факторів, якщо побудують тимчасове укриття, хоча б найпростіше. Звести таке укриття необхідно і тому, що рятувальникам з повітря значно легше виявити табір або притулок з сигнальними знаками, ніж самотню людську фігуру або навіть групу людей.

 

Місце для табору повинно відповідати декільком вимогам, головна з яких - безпека. Не можна споруджувати свій тимчасовий будинок на річкових мілинах, низинних берегах і островах, в руслах пересохлих річ ... Читати далі »


Цукор в диких умовах

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 02.09.2019

Виявляється, цукор в диких умовах отримати набагато легше, ніж сіль.

Способи отримання:

1. Молоді корені оману почистити, помити, дрібно нарізати і зварити разом з листям щавлю кислого. Так відбувається хімічна реакція інуліну в омані з щавлем, від результаті чого утворюється фруктоза. Отриману рідину треба відфільтрувати і випаровувати з неї воду до густого стану, після чого досушити на маленькому вогні цю кашку. Отриманий порошок чудово замінює цукор.

2. Цукровий сироп, з якого можна отримати цукор, можна зробити при досить тривалому випаровуванні води з березового соку. ... Читати далі »


Лісова шерсть

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 02.09.2019

В сучасному світ спогади та уявлення людства про натуральну сировину, її походження заміщені на знання про актуальні сьогодні штучні, синтетичні матеріали. Це стосується їжі, одягу, інших напрямків побуту, життя людини в цілому. Причиною появи сурогатів і їх стрімкого розповсюдження стало те, що натуральне здобувати важче.

А от додати до якісної сировини нафтопродуктів – запросто. Тому що це легкий і більш доступний шлях для основної частини виробників. Саме через це сьогодні велика кількість людей почали звертати увагу на екопродукцію.

І тут з’ясувалось, що деяка сировина для неї просто валяється попід ногами. Бери і все…

Переваги екошерсті

Перелік властивост ... Читати далі »


Як обрати й вірно користуватись огнивом

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 31.08.2019

Огниво – пристрій для видобування іскор, які, у свою чергу, запалюють будь-який горючий матеріал.

Огниво повсякчас використовували в побуті до появи сірників. Нині його практично не застосовують для отримання вогню через складність процесу.

Сучасне огниво – це, як правило, стрижень округлої форми, виготовлений з ферроцерія. Цей сплав містить залізо, кремній й такі елементи, як лантан, церій та інші.

Огнива, які випускають для промислового використання, можуть бути оснащені для зручності спеціальними рукоятками різної конфі ... Читати далі »


Сировина для розпалювання багаття

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 30.08.2019

Сьогодні в часи новомодних гаджетів, інноваційних рішень в усіх сфера життя все менше стає досвідчених туристів. Небагато хто вміє і знає, як розвести багаття на природі.

Дехто взагалі не розуміє навіщо такі вміння. Адже в сучасному світі є газові лампи, з якими легко можна обійтись без дров. Вже давно винайшли сухе пальне, бензинові запальнички та спеціальні суміші для миттєвого розпалювання деревини. Така рідина лишається придатна для розпалювання багаття навіть під час дощу.

Але досвід цінний розмаїттям можливостей, які можна обрати й застосувати в необхідний момент. Тому дійсно корисно знати, як приготувати все необхідне для розпалювання багаття в природних умовах без особливої амуніції. ... Читати далі »


« 1 2 3 4 ... 10 11 »