Головне меню
ЧАЙНІ ТРАВИ І ЛИСТЯ ДЕРЕВ

Чайні трави - це ті трави, які приємні на смак при заварці. У рослини можуть бути використані листя, гілочки, бутони, квітки, а у деяких видів - коріння.

Деякі рослини виявляють свій смак тільки при ферментації листя, а у висушеному або сирому вигляді вони мають блідий і трав'янистий смак, такими є листя суниці та полуниці. Або смак їх слабкий без ферментації, як у листя клена.

Такі рослини як іван-чай, можна ферментувати, а можна заварювати висушені верхні листочки і квіти. При ферментації смак змінюється на більш насичений, з кавово-цікорієвими нотами. Ферментований іван-чай один з найбільш насичених за смаком чайних напоїв. Зрівняється з ним по густоті кольору і яскравого смаку може заварка кори дуба або шишок вільхи, але цю лікарську сировину п'ють не як чай, а як лікувальний засіб.

Дуже яскравим смаком і ароматом володіє таволга. Однак вона така ароматна, що не кожен зможе пити чай тільки з її листя і квітів, тому що її смак призводить навіть до нудоти. Але вона дуже хороша як добавка до інших трав, надаючи аромат меду чайній композиції.

Листя вишні також добре підходить для заварювання чаю. Вони мають солодкий, злегка терпкий смак. Але якщо їх використовувати без добавлення інших трав, є невеликий відтінок трав'яного смаку, що не всім подобається. Тому листя вишні (і черешні) можна поєднувати з листям дуба, клена.

Смородина, м'ята, меліса, шавлія, малина, ромашка - це королеви (і королі) трав'яних чаїв по смаку, вітамінах, користі, аромату. Ці трави можна пити в свіжому вигляді, сушеними і ферментованим.

З лісових рослин головними чайними є чорниця, верес, брусниця. З чорниці і вересу виходять чудові, ніжні, солодкуваті, запашні чаї. Брусниця дає чайному настою кислинку. А аптечна брусниця взагалі кисло-гірка, можливо тому, що збирають її разом з толокнянкою, яка одного з нею сімейства і з схожими властивостями, але надає чаю гіркоту.

Якщо ви хочете приготувати найсмачніший трав'яний корисний чай, то потрібно його збирати своїми руками. Або купувати (приймати в дар) від хороших людей, які до трав ставляться дбайливо, з любов'ю, як з братами / сестрами нашими меншими.

При зборі трав важливим є рослини не зривати повністю, а декілька листків. Коли ви йдете збирати трави не на своїй присадибній ділянці, а в поле або в ліс, то потрібно розуміти, що це є дар природи і не слід по-варварськи змітати усе живе на своєму шляху, при зборі і заготівлі рослин слід користуватися таки правилом: цілу рослину зривати одну через дві-три, тобто залишати дві-три рослини на посів і розмноження, так само якщо ви зриваєте листя на одній рослині, слід зривати листок через два-три листка, щоб рослина могла рости і розвиватися завдяки фотосинтезу.

Список чайних трав (листя, квітки):

1. Іван-чай (кипрей).
2. Таволга (комірник).
3. Смородина.
4. Малина.
5. Чорниця.
6. Брусниця.
7. М'ята.
8. Мелісса.
9. Котовник.
10. Яснотка.
11. Липа.
12. Вишня (черешня).
13. Суниця (полуниця).
14. Дуб.
15. Клен.
16. Ожина.
17. Шипшина.
18. Шавлія.
19. Звіробій.
20. Кропива.
21. Чебрець.
22. Ромашка.
23. Клевер.
24. Бадан.
25. Лимонник.
26. Жасмин.
27. Іссоп.
28. Материнка.
29. Лаванда.
30. Груша.
31. Верес.
32. Змієголовник.
33. Фенхель.
34. Естрагон/Тархун.

Популярні теми

02.03.2018, 19:41
МОХ
20.02.2016, 16:26
6 ДЕРЕВ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ВАМ ВИЖИТИ
23.07.2019, 09:26
Як соснові голки і кора допоможуть вижити вам в зимових умовах
07.11.2018, 15:36
5 способів використання соснової смоли
Поки що ніхто не залишив свій коментар.
Будьте першим, поділіться своєю думкою з іншими.
avatar