Головна » 2019 » Серпень » 31 » Як обрати й вірно користуватись огнивом
16:57
Як обрати й вірно користуватись огнивом

Огниво – пристрій для видобування іскор, які, у свою чергу, запалюють будь-який горючий матеріал.

Огниво повсякчас використовували в побуті до появи сірників. Нині його практично не застосовують для отримання вогню через складність процесу.

Сучасне огниво – це, як правило, стрижень округлої форми, виготовлений з ферроцерія. Цей сплав містить залізо, кремній й такі елементи, як лантан, церій та інші.

Огнива, які випускають для промислового використання, можуть бути оснащені для зручності спеціальними рукоятками різної конфігурації. Також вони оздоблені кресалом – сталева смужка із зарубками.

Переваги огнива перед сірниками або запальничкою очевидні. Вони полягають у спроможності огнива працювати у вологому стані, а також під час значних поривів вітру. Ще цей пристрій не промерзає, не ламкий, невибагливий до зберігання. Не потребує заправки.

 

Огниво має робочий ресурс від кількох сотень до декількох тисяч застосувань. Температура іскор, які генерує цей засіб, становить біля 3 000 ℃.

 

Головний недолік огнива полягає в тому, що він не продукує готовий вогонь. Його ще треба буде розпалити, застосовуючи матеріали, які легко спалахують від іскри. А це не завжди зручно і не так вже й швидко. Особливо, коли потрібно здобути вогонь на природі у вологу погоду.

 

В цій статті ми детально розглянемо огниво, як корисний прилад та окреслимо його роль в спеціалізованих комплектах для виживання.

 

Різновиди

 

Огнива, що виготовляють на промислових підприємствах, умовно можливо розподілити на два основні різновиди: ручні та напівавтоматичні. Для роботи з першим варіантом потрібні обидві руки. З напівавтоматичним легко впоратись однією.

 

Вартість обох різновидів може коливатись від одного до декількох десятків доларів. Ціна насамперед залежить від функціональності та оснащення. Розцінки також визначає маркетингова політика фірми-виробника.

 

Якщо відверто, то зовсім немає значення, який буде держак в огнива – з цінної породи деревини чи з алюмінію. Також неважливо, чи стрижень в огниві відкритого типу, чи він знаходиться всередині титанового корпусу. І немає особливої різниці з якого матеріалу виготовлений прилад: недорогий вуглець, сталь або більш вартісні сплави.

 

Зрештою, головна деталь будь-якого огнива – стрижень із ферроцерія. Тому «обгортка» не впливає на якість роботи приладу.

 

Значення огнива в наборі для виживання

 

У наборах, укомплектованих відповідно до усіх правил для виживання в природних умовах, повинно бути два пристрої для видобутку вогню, що дублюють одне одного. Наприклад, основний – це сірники або запальничка, а запасний – огниво.

 

Дійсно, швидко та дуже просто розвести вогнище за допомогою простого руху, чиркнувши сірником або використавши запальничку. Але лише тоді, коли ці речі у робочому стані. Та будь-які предмети, механічні пристрої можуть несподівано зламатись. А сірники втрачають свої властивості від вологи.

 

А от огниво завжди працює безвідмовно. Головне – навчитись правильно ним користуватись. Маючи досвід його застосування на практиці, ви ніколи не залишись без вогню в екстремальній ситуації.

 

Декілька порад

 

Хочеться зауважити, що деякі правила користування огнивом все-таки існують:

  1. Для того, щоб здобути іскру, можна використати будь-який різновид кресала. Але найкращий варіант матеріалу для нього – вуглецева (легована) сталь, яка має антикорозійні властивості й дає більше іскор, ніж інші модифікації.
  2. Якщо є вибір, то краще не використовувати ніж, як кресало. Так ви ризикуєте його затупити, випалити під дією дуже високої температури іскор. А ніж, безумовно, вам ще знадобиться на природі, щоб безтурботно жити певний час.
  3. Якщо в комплекті з огнивом немає кресала, то замість нього доцільніше буде використати невеликий кусок залізного полотна. Або заздалегідь приготувати спеціальну зону для роботи з огнивом на ножі, ближче до ручки.

 

Ви можете переглянути асортимент огнива у нашій крамниці -> https://www.bushcraft.in.ua/shop/ognivo

 


Категорія: Бушкрафт | Переглядів: 43 | Додав: GolAM | Теги: фероцерій, Огниво, розведення вогню, кресало, Трут, EDC, бушкрафт, Іскра, виживання | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar