Головне меню
Як спіймати рака?

 Раки здавна були і залишаються донині однією з найвишуканіших страв. Купувати - дорого. А ось як наловити їх самостійно?


Сьогодні мова піде про більш традиційні методи видобутку делікатесу, а саме: руками, сіткою і раколовкою.


Про час, відповідний для полювання на раків. Оптимально починати ловити раків потрібно в години з десятої вечора і продовжувати до третьої ночі. Це як раз той самий період часу, коли раки залишають свої притулки, щоб роздобути собі прожиток. Іноді, правда, на деяких водоймах раки полюють і рано вранці, але я таке зустрічав всього в парі місць перед світанком. Для ручного лову підійде і денний час, але про це нижче.

 

Де і як ловити раків руками.

 

Ловля руками - досить примітивний спосіб полювання на раків. З'явився він, ймовірно, раніше інших, за що його жартома називають «дідівським». Для початку доведеться зайти в воду в тому місці, де ви припускаєте полювати. Якщо намагаєтеся ловити вдень, то вам потрібно не поспішаючи, обережно пройтися по мілині, де глибина не більше півтора метра, і оглянути дно, ведучи руками по річковому грунту. Увечері можна ловити на дотик, а можна і висвітлювати дно ліхтариком. Необхідно оглядати підводні камені і корчі, заглянути під стовбури дерев, які лежать у воді.



Якщо помітили рака, то його потрібно спробувати схопити дуже швидко, інакше цей проноза від вас втече. Раки, всупереч загальному уявленню, можуть дуже жваво переміщатися під час свого полювання або при наближенні небезпеки. Днем раки зазвичай сидять по норах, висунувши з них тільки свої клешні. Те, що ви будете обмацувати його нірку, рак неодмінно сприйме як напад. Природно, з метою самооборони він спробує вас схопити клешнями. Старі раки хапають не так болісно, ​​як молодняк, а й ті, і інші хапають за пальці і не відразу їх відпускають. Як тільки рак вчепився, тягніть його назовні, він ваш.



Про молодняк. У них досить гострі зубці на лещатах, тому не виключено, що вони можуть прокусити ваш палець до крові. Але це тільки з незвички, потім ви вже зможете призвичаїтися і таких інцидентів не допускати.



Як влаштована раколовка і як нею ловити.

 

Раколовки бувають різні за своєю конструкцією, але ловля ними набагато ефективніша, ніж ловля вручну. Конструктивно раколовка робиться так: береться товстий сталевий прут або дріт, з нього робиться обруч діаметром близько півметра. До обруча прикріплюється капронова сітка з дрібними отворами, так, щоб вийшло щось на зразок невеликого сачка. До обруча цієї конструкції кріпляться три або чотири однакових по довжині капронових шнура, підійде і товста волосінь. Їх довжина не менше півметра і не більше одного метра. Кріпляться вони по обіду на рівному відстані один від одного, після чого вільні кінці зв'язуються в єдиний вузол. До спільного вузла прив'язується капроновий шнур, товстіший.



Якщо такою раколовкою ловити з берега, то треба ще й підготувати довгу палицю, один кінець якої загострити, а до другого прив'язати капроновий шнур снасті. При ловлі з човна кінець шнура тримається в руках. Принцип лову не таїть в собі ніяких надскладних премудростей. У сітку, натягнуту на обруч, кладеться приманка і раколовка опускається на дно річки. Через деякий час (десять-п'ятнадцять хвилин) раколовка піднімається з води. Робити це потрібно швидко, щоб спіймані раки не встигли звільнитися з сітки. При ловлі з човна можна застосувати кілька раколовок, їх потрібно розставити в декількох місцях, а потім періодично перевіряти. Правда, тоді доведеться доопрацювати вже описану конструкцію раколовки. Для цього на шнур потрібно прикріпити великий і рухливий поплавок.



Ловля взабрід сіткою. Сітку слід використовувати вузькоотвірну. Зазвичай для лову сіткою потрібна присутність не менше двох осіб. Краще ловити втрьох. Двоє «прочісують» сіткою дно, а третій учасник полювання «підіграє» з берега ліхтариком і допомагає швидко витягти видобуток з снасті. В обов'язки третього входить і догляд за вже спійманими раками.


Дрібна хитрість раколововів. Для того, щоб збільшити улов раків, вночі на березі розводиться вогнище або відразу кілька вогнищ. Дивно, але раки йдуть на світло, від чого ловити їх стає простіше. При ловлі з човна можна використовувати електричний ліхтар.

 

Популярні теми

02.03.2018, 19:41
МОХ
31.07.2019, 09:52
Дерев'яна ложка своїми руками
25.01.2019, 12:18
Трут як матеріал для добування вогню, виготовлення труту в домашніх умовах
20.03.2018, 16:17
Кращі рецепти похідного чаю
Поки що ніхто не залишив свій коментар.
Будьте першим, поділіться своєю думкою з іншими.
avatar