Головне меню
Як зібрати набір для виживання?

Інструкція Рівень складності: Нескладно

1 крок

Припустимо, в силу якихось обставин, ви опинилися в абсолютно безлюдному місці. Якщо ви достатньо розумні і маєте досвід виживання в дикій природі, ви зможете обійтися взагалі без усього.
Ну а тим хто необхідних навичок виживання не має, зможе вижити тільки маючи набір для виживання.

Такі набори часто продають у спеціалізованих магазинах для туристичних походів. Але його можна зібрати й самому.

2 крок

Перше що вам знадобиться - це водонепроникний контейнер. Це може бути все що завгодно, але найкраще - якщо це буде рюкзак. Ні не той що продають для школярів (ці рюкзаки рвуться на другий день). Я кажу про туристичний водонепроникному рюкзаку. Він не повинен бути більшим. Запам'ятайте - чим менше буде ваш вантаж тим більше енергії у вас залишиться на те, що б врятуватися.
І ще - він повинен бути як можна яскравіше і помітніше, зі світловідбиваючими поверхнями - це полегшить роботу рятувальникам, що шукає вас з вертольота.

3 крок

Рюкзак є, що ж у нього покласти?
Взагалі-то все залежить від вас. Не вмієте плавати - беріть рятувальний жилет. У вас цукровий діабет - берете інсулін.

Я розповім про основні речі, які повинні бути у вашому наборі.

4 крок

Перше і найголовніше - ніж . Не звичайний складаний складаний ножик за 20 рублів. Цей Ніж (з великої літери), міцний, із загартованої сталі, з великим лезом (15-20см). Краще якщо він буде не складаний (такий важче зламати). Також можна купити собі складаний ніж з безліччю різних інструментів (пилок, ножиць), але тільки як доповнення до основного ножа.

5 крок

Друге - то чим ви будите розводити багаття. Не покладайтеся на запальнички. Мисливські сірники - ваш варіант. Дуже не погано мати при собі кремінь. Уміле звернення з цим каменем може запалити вогонь без всяких сірників. Але якщо це сірники - подбайте, щоб вони лежали у водонепроникному коробці, і що б їх було багато. Також замість сірників можна взяти батарейки і дріт - ними теж можна розвести багаття. Збільшувальне скло - якщо вам ніколи не доводилося розпалювати багаття за допомогою лінзи, то краще покластися на що інше.

6 крок

Вода - то на чому економити при зборі рюкзака категорично заборонено. Скільки її брати, залежить від вашого організму. Середньостатистичній людині в екстремальних умовах потрібно 1,5 - 2 літри води на добу. Воду треба брати з трьох денним запасом. Зрозуміло, що бутель виходить не квола, але вода - це те, без чого ви на другу добу впадете на землю, не в силах встати, а на п'яту добу вже будите вітатися за руку зі своїм пра-пра-дідусем на тому світі.

7 крок

Їжа - якщо ви не маєте досвіду добування їжі в дикій природі, не вмієте ставити сильця, пастки, ловити рибу без вудки , то вам також потрібно їжа. Їжа повинна бути висококалорійної, добре засвоюватися вашим організмом, повинна містити безліч корисних речовин, вітамінів і білків, довго зберігатися. Ідеально підходять родзинки, згущене молоко, горіхи, сухарі, консерви, мед, крупа. Їжі треба теж взяти з запасом на 2-3 дні.

8 крок

Компас . Дезорієнтація одна з головних небезпек, з якими ви можете зіткнутися в поході. Фізіологія людини така, що його ноги як і руки розрізняються між собою. Тому по різному наступаючи на землю різними ногами, людина завжди відхиляється від прямолінійного шляху або вправо або вліво. У звичайному житті ми коригуємо свій шлях, але в лісі дуже мало орієнтирів, і людина не помічає того що збивається з курсу, в результаті чого починає ходити колами. Звичайно можна орієнтуватися по зірках, сонцю або мохом на деревах, але завжди знайдуться люди, які не знають як виглядає мох, або з якого боку сходить сонце. Тому наявність компаса обов'язково. Знову ж таки, не того компаса за 5 рублів з ларька Роспечать, а нормального туристичного компаса.

9 крок

Знезаражуючі таблетки . Наприклад "Акватабс". Таку таблетку можна кинути у воду, забруднену нафтою, бацилами дизентерії, мильною піною. Через хвилину весь бруд і отрута осідає вниз, а верхній шар можна злити і випити. Чиста вода, отримана таким способом, має огидний смак і запах. Але якщо ви захочете пити, ви повірте, будите готові пити навіть власні рідкі відходи.

10 крок

Залізна тара - найкраще залізна гуртка - в ній можна кип'ятити воду, варити суп з личинок (окрім жартів).

11 крок

Одяг .

На перший погляд - ну нафіга вам запасна одяг? Вдень ви будите відчувати себе більш-менш стерпно, але вночі без теплого одягу, вовняних шкарпеток ви заспіваєте по іншому. Тому обов'язково наявність шапки, теплої куртки, штанів і інших теплих речей. Дуже не погано, якщо у вас з собою будить водонепроникний плащ-намет, але він займає дуже багато місця ... Одяг повинен бути яскравою і помітною.

12 крок

Лямки або мотузка . Бажано не менше 50 метрів або шматками по 10 метрів. Для економії місця можна обернути навколо піхов основного ножа. Використання стропи в екстремальній ситуації різноманітно. Як приклад, використання для спорудження сховища (житла), виготовлення пасток і т.д
Ця стропа складається із зовнішньої капронової оболонки в якій знаходяться капронові нитки. Кожна внутрішня капронова нитка сама по собі витримує значне навантаження і буде корисна в різних ситуаціях.

13 крок

Блокнот або записна книжка, бажано з водонепроникної паперу. У нього слід наперед внести основні відомості що стосуються виживання, саморятування, першої медичної допомоги, зв'язку та сигналізації. Заповнення щоденника є обов'язковою умовою самопорятунку для потерпілих лихо. Щоденник необхідно заповнювати не рідше разу на добу!
Правильне заповнення щоденника полегшує роботу рятувальної групі при наданні медичної та іншої допомоги, пошуку інших постраждалих, аналізі події. Крім того при вашій загибелі він може допомогти в порятунку ваших ще живих товаришів. У крайніх випадках щоденник можна використовувати для розведення багаття.

14 крок

Олівець. Переважно використовувати хімічний, щоб з його допомогою наносити на навколишні предмети (камені, дерева) помітні здалеку мітки. Можна використовувати як розпалювання для багаття.

15 крок

Аптечка. Дуже корисно мати основні медикаменти, які можуть допомогти у виживанні. Це бинт, пластир, знезаражувальні, болезаспокійливі засоби. Найпростіше купити готову аптечку для автомобіля - у ній є все необхідне. Дуже небезпечно якщо ви з'ївши що небудь для їжі не придатне, заробите собі харчове отруєння чи діарею - це швидко позбавить ваш організм води і необхідних поживних речовин, обмежить вашу дієздатність.

16 крок

Ліхтар - їх має бути два. Один великий, що б висвітлювати шлях, другий - по-менше якщо в темряві доведеться діставати що - то з рюкзака або зав'язувати шнурки, словом маленький ліхтарик потрібний для економії енергії великого ліхтаря там, де можна обійтися і меншою джерелом світла. Краще якщо це будуть ліхтарі на світлодіодах - вони споживають значно менше енергії. Відповідно до ліхтарикам потрібні батарейки .

17 крок

Також можна взяти різну дрібниця типу рибальських гачків, голок, ниток, ложечок, волосіні, гумки і т. д. і упакувати все в один невеликий контейнер і носити скажімо, на шиї.

18 крок

Додатково, якщо ви припускаєте НС при яких приміром може виникнути зараження навколишнього середовища хімічними речовинами або пожежа можете також покласти в свій набір для виживання - марлеву пов'язку або респіратор, водонепроникні окуляри, вогнетривку тканину тощо

19 крок

Якщо у вас достатньо грошей, і ви готові витратиться грунтовно заради безпеки можете закликати до себе на допомогу технології. Купіть собі комунікатор або телефон з GPRS . Або навіть нетбук. Думаю не потрібно пояснювати які переваги відкриються перед вами з цими пристроями. Але слід звернути увагу що модель повинна бути перш за все міцної і надійної, і зберігатися водонепроникному протиударному контейнері, мати великий термін автономної роботи.

20 крок

Останнє місце заповнюйте тим, чим вважаєте за потрібне. Зазначені вище в умілих руках будить служити вірою і правдою своєму власникові і обов'язково його врятує.

21 крок

І ще порада - грамотна людина тягнучи на горбі 2 кг тушонки спочатку пошукає їжу, яку може дати йому ліс, і лише в самому крайньому випадку скористається своїми продуктами.

Поради та попередження:

  • Набір для виживання повинен бути надійним, перевіреним, компактним, як можна більш легким.
  • Якщо ви не знаєте, як користуватися тим чи іншим предметом з вашого набору для виживання - обов'язково навчитеся. Інакше ви просто навантажуєте свій рюкзак всяким непотребом.
  • Їжа (!) Обов'язково (!) Повинна бути упакована в окремий контейнер не пропускає воду і запах. Запах контейнер не повинен пропускати по тому, що у багатьох звірів (таких як ведмеді) дуже гострий нюх і їжу вони чують за кілометр.

http://megasite.in.ua

Популярні теми

02.03.2018, 19:41
МОХ
31.07.2019, 09:52
Дерев'яна ложка своїми руками
25.01.2019, 12:18
Трут як матеріал для добування вогню, виготовлення труту в домашніх умовах
20.03.2018, 16:17
Кращі рецепти похідного чаю
Поки що ніхто не залишив свій коментар.
Будьте першим, поділіться своєю думкою з іншими.
avatar