Головне меню
Як зробити лук і стріли

Матеріали для виготовлення лука та стріли

Деревина є дуже популярним матеріалом для виготовлення луків для полювання. Одним з найбільш популярних видів деревини для виготовлення луків є ясен або клен, береза, оскільки вони мають високу міцність та еластичність, що необхідно для виготовлення довгих та потужних луків.

Інші види деревини, які можуть використовуватися для виготовлення луків, включають в’яз, граб, горіх, дуб, осику та інші тверді та еластичні породи деревини.

Важливо звернути увагу на якість та структуру деревини при виборі матеріалу для виготовлення лука. Деревина повинна бути без тріщин, вузликів та інших дефектів. Крім того, деревина повинна мати достатню жорсткість та еластичність, щоб забезпечити потрібні властивості лука.

Якщо ви не маєте достатньо досвіду у виборі та обробці деревини, то краще звернутися до досвідченого майстра, щоб отримати поради та рекомендації з цього питання чи переглянути відео на YouTube.

Виготовлення лука для полювання є складним процесом, який вимагає досвіду та знань про матеріали та інструменти. Однак, ось загальні кроки для виготовлення простого лука з деревини для полювання:

 1. Виберіть відповідний вид деревини для виготовлення лука. Як я вже зазначив раніше, деревина повинна мати достатню жорсткість та еластичність, щоб забезпечити потрібні властивості лука.
 2. Виріжте планку з деревини шириною близько 5-7 см та товщиною близько 2,5 см.
 3. Поміряйте та відмітьте центр планки, а також місця, де будуть розташовані "розтягуючі" (зовнішні) і "стискаючі" (внутрішні) сторони лука.
 4. Використовуючи пилку та ніж, виріжте форму лука, враховуючи відмітки на планці. На кінцях лука, де будуть закріплена тятива, заокругліть краї.
 5. Зачистіть та згладьте поверхню лука використовуючи наждачний папір.
 6. Виготовте стріли із деревини, які мають довжину близько на  5-10 см коротше за лук.
 7. Закріпіть тятиву на кінцях лука.

Це лише загальний опис процесу виготовлення лука для полювання, і варто зазначити, що детальніші інструкції можуть відрізнятися залежно від виду та матеріалу лука, а також досвіду майстра та характеру використання лука. Також, слід пам'ятати, що для безпечного та ефективного полювання, важливо мати відповідні навички та знання.

Якщо використовувати березу, то деревину слід брати з дерев, які ростуть в низині; вона має більш прямий стовбур з малою кількістю сучків. Зі зрубаного дерева використовуйте північну частину, яка має більш щільні волокна. Ясень може замінити модрина.

 

Виготовлення лука в диких умовах виживання

Мисливський лук може мати складну конструкцію, тобто складатися з двох або трьох частин. Для такої заготовки відшукати матеріал простіше, ніж для простої. Як правило, складена конструкція складається з центрального каркаса, до якого кріпляться два плеча («роги»), які закінчуються кріпленнями для тятиви. Для звичайної стрільби вони робляться однакового розміру, а для стрільби «з коліна» нижнє плече повинно бути коротшим верхнього.

Складові частини з’єднуються за допомогою мотузки, довгих і тонких корінців ялини тощо, та склеюються один з одним, в похідних умовах це можна зробити за допомогою риб’ячого клею (виготовленого з подрібнених риб’ячих кісток). Каркас просочується смолою і жиром, а місця з’єднання з плечима стягуються сухожиллями тварин (можна використовувати волосінь, міцну мотузку, коріння дерев, зокрема, хвойних), і ще раз просочується жиром. Коли всі частини склеєні в єдину конструкцію, лук обробляється гострим ножем. Для додання ще більшої міцності, поверхню лука обклеюють вивареною берестою, що наклеюється волокнами уздовж.

По закінченні цього надаємо луку більш завершеного вигляду: видаляємо (знімаємо) частину матеріалу для додання форми. Єдине, що слід враховувати, це те, що рукоять повинна бути в кілька разів товстіша за плечі лука.

 

Стріли для лука

Стріла для лука складається з наступних складових частин:

 1. Вал - це основна частина стріли, яка виконує основну функцію передачі енергії від лука до мішені. Вал може бути зроблений з різних матеріалів, таких як дерево, бамбук, скловолокно або карбон.
 2. Стрілковий наконечник - це металева або кам'яна частина, яка встановлюється на кінець стріли та використовується для пробивання мішені. Стрілкові наконечники можуть мати різні форми та розміри залежно від призначення стріли.

Залежно від типу стріли, можуть бути використані додаткові складові частини, такі як пір’я, пластинчасті вставки для покращення аеродинамічного польоту стріли тощо. Однак, в основі кожної стріли для лука лежать згадані вище складові частини.

Виготовлення стріли для лука є досить складним процесом, який вимагає деякого досвіду та знань про матеріали та інструменти. Ось загальні кроки для виготовлення простої стріли для лука:

 1. Виберіть матеріал для стріли. Зазвичай для виготовлення стріл використовують дерево, бамбук, скловолокно або карбон. Оберіть матеріал, який має достатню міцність та гнучкість для забезпечення потрібних властивостей стріли.
 2. Поміряйте довжину стріли, яка відповідає довжині вашого лука, а також відмітьте місце, де буде розташований наконечник.
 3. Виріжте прут з обраного матеріалу з довжиною, яка більша за потрібну на кілька дюймів, щоб ви могли обрізати стрілу до потрібної довжини.
 4. Зачистіть та згладьте кінець стріли, який буде використовуватися для початку стріли із вирізом для фіксації на тятиву. Використовуйте наждачний папір для того, щоб згладити краї.
 5. Вставте наконечник в кінець стріли. Наконечник повинен мати достатній діаметр, щоб підійти для вибраного матеріалу стріли. Наконечник фіксується за допомогою клею чи різьби.

 

Підсумок

Для виготовлення лука вам знадобляться:

 • Дерево. Найкраще підходять дерева, які мають гарну гнучкість і міцність, такі як граб, ясен або клен.
 • Пила. Вам знадобиться пила, щоб вирізати форму лука з дерева.
 • Наждачна папір. Це допоможе вам згладити поверхню лука і забезпечити рівномірність його поверхні.
 • Спеціальний ніж для обробки дерева. Він забезпечить точну обробку та допоможе вам видалити невеликі дерев'яні частинки.
 • Стрічка міри. Вона допоможе вам забезпечити правильну форму та розмір лука.
 • Канат або стрічка для розтягування лука. Це допоможе вам виміряти гнучкість та випробувати його на міцність.

Інструкція для виготовлення лука:

 1. Оберіть дерево, з якого ви будете виготовляти лук. Розмір дерева повинен бути відповідним для вашого зросту і сили.
 2. Виріжте з дерева блок дерева, який має форму лука, використовуючи пилу та ніж для обробки дерева. Вам потрібно обробити блок так, щоб він мав потрібну форму та гнучкість.
 3. Використовуйте наждачний папір для згладжування поверхні лука, щоб забезпечити рівномірність його поверхні.
 4. Протестуйте.

 

Популярні теми

02.03.2018, 19:41
МОХ
20.02.2016, 16:26
6 ДЕРЕВ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ВАМ ВИЖИТИ
23.07.2019, 09:26
Як соснові голки і кора допоможуть вижити вам в зимових умовах
07.11.2018, 15:36
5 способів використання соснової смоли
Поки що ніхто не залишив свій коментар.
Будьте першим, поділіться своєю думкою з іншими.
avatar