MENU

20:22
Материнка

Народні назви: материнки, ладанка, пчелолюб, духовий колір.

Використовувані частини: трава цілком, без коріння. У відбірному матеріалі не повинно бути грубих стебел, у яких мало діючої речовини.

Аптечне найменування: трава материнки - Origani herba (раніше: Herba Origani).

Ботанічний опис. Багаторічна рослина, 20-50 см у висоту, з розгалуженим нагорі червонуватим стеблом. Рослина залізисто-опушене. Розташовані супротивно листя дуже розрізняються за розміром (вгорі завжди дрібніше). Вони яйцевидної або еліптичної форми, їхні краї більшої частиною гладкі. На кінцях пагонів - пучки численних червоних або рожевих квіток розміром близько 5 мм. Якщо розтерти квіти між пальцями, відчувається запах, трохи нагадує запах чебрецю. Квітне з червня по серпень. Родина материнки - Середземномор'я, проте вона росте і в Південній Німеччині, і в Австрії, і в Швейцарії (взагалі по всій Центральній Європі) на вапняних і щебністих грунтах по теплих місць, таким, як південні схили і укоси, південні узлісся суходільні ліси і луки.

Збір і заготовка. Збирають всю траву під час цвітіння. Доцільно брати лише верхні частини рослини. Сушать на повітрі в тіні. Температура при сушінні не повинна перевищувати 35 ° С, інакше цінне ефірне масло висохне.

Діючі речовини: ефірна олія, дубильні речовини і гіркоти. Цілюща дія й застосування. Лікарські рослини, що містять дубильні речовини, гіркоти й ефірне олія, є цінним засобом при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Дезінфекція травного тракту і стимуляція виділення травного соку йдуть рука об руку; дубильні речовини діють закрепляюще. При всіх хворобах вживається чай. Крім того, материнка відіграє важливу роль як складова частина грудного збору, так як вона діє подібно ТИМЬЯНОМ. Менш поширене вживання цього лікарської рослини для полоскання при запаленнях горла і ясен. Згідно думку Державної служби охорони здоров'я Німеччини, лікувальне дію материнки недостатньо підтверджено, однак я не можу приєднатися до цього негативного висновку, тим більше, що при її прийомі немає ніякого ризику.

  • Чай з материнки: 1 столову ложку з верхом трави материнки залити 1 / 4 л киплячої води і через 10 хвилин процідити. Чай вживається як шлунковий і як полоскання для горла і ротової порожнини. В якості засоби проти кашлю чай підсолоджують медом і п'ють теплим маленькими ковтками.

Вживання в як приправа. материнку часто характеризують як прянощі, споріднену майораном, але сильнішу. І в цьому немає перебільшення. Досить сказати, що вона володіє дуже сильним пряним смаком. Б давні часи вивезена з Італії материнка полюбилася і у нас, тому що ми перейняли багато страв італійської кухні. Що більше підходить до спагетті з м'ясним соусом, ніж ароматична пряність? І томатного соусу материнкою можна надати особливий відтінок. І піца без материнки - не справжня піца; ця пряність просто створена для неї. Той, хто не захоплюється італійською кухнею, може спробувати материнку із смаженою картоплею, смаженою м'ясом або зеленню. В суміші з базиліком, доповненої зовсім невеликою кількістю кмину та розмарину, вона замінює сіль у дієтичних страв.

Застосування в народній медицині. Шлунок, кишечник, жовчний міхур і печінка - ось ті органи, при захворюваннях яких народна медицина вживає материнку, байдуже, чи є при цьому пронос із заворушеннями і здуттям живота, втрата апетиту, болі в шлунку або захворювання жовчного міхура. Якщо в животі щось не так чи в ньому бурчить, дайте чашку чаю з материнки, до якої при випадку домішують ще деревій. Кашель, астму, коклюш і хронічний бронхіт також лікують цим чаєм з материнки, підсолодженим медом (приготування описано вище). Додатково з відваром трави застосовують ванни, які при бронхіті і коклюші посилюють дію материнки. Там, де росте материнка, її неважко зібрати у великій кількості.

  • Ванна з материнкою: 100 г материнки заливають 1 л води, доводять до кипіння і настоюють 10 хвилин, після чого проціджують. Рідина додається у наповнену водою ванну.

Велику роль у народній медицині відводять чаю з материнки як для полоскання горла і ротової порожнини. Материнку часто змішують з шалфеем и ромашкою, що і я настійно рекомендую. Ці три трави повинні бути присутнім у суміші в рівних частинах. Готується чай по вже описаному рецептом. Ще практикується лікування ран всіх видів відваром материнки, хоча Використання ромашки тут більше ефективно.

Побічних дій не буде , якщо уникати передозувань і не застосовувати всередину при вагітності.


Схожі матеріали:

 

Категорія: Медицина | Переглядів: 521 | Додав: GolAM | Теги: лікування травами, лікарські рослини, Материнка, медицина, лікарські трави, травяний збір | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar