Головна » Медицина

УМІЙ НАДАТИ ПЕРШУ ДОПОМОГУ!

Категорія: Медицина | Автор: GolAM | 19.02.2016

Коментар з приводу: Джерело - стаття "Умей оказать первую помощь!" (Детская энциклопедия, том 7, Академия педагогических наук СССР, "Просвещение" М. 1966). Незважаючи на давність та начеб то несерйозність дежерла, дана стаття є базовим матеріалом, який у стислій формі викладає основи надання першої медичної допомоги. Але даного матеріалу явно недостатньо. Тож слід ознайомитися з кількома джерелами аналогічної тематики, які дозоляють істотно розширити знання у даній області. Зверніться до бібліографії. Переклад на українську мову - Kurt Oberst; стаття доповнена малюнками автора. Примітка: матеріал розміщено для ознайомлення. Автор сайту не несе відповідальності за будь яке використання даного матеріалу.

Від нещасного випадку ніхто не застрахований - він може відбутися з кожним. Добре, якщо поблизу є лікар, фельдшер або медична сестра й за допомогою можна звернутися ... Читати далі »


Природні кровоспинні засоби

Категорія: Медицина | Автор: GolAM | 15.02.2016

Кровоспинних засобів дуже багато, але користуватися ними треба обережно, оскільки при підвищеному протромбиновому індексі (біля 100% це може привести до інсульту. Перш ніж приймати кровоспинні препарати, треба обов'язково зробити аналіз на протромбін.

Кровохльобка (корені) - найсильніший кровоспинний і терпкий засіб. Використовується при шлункових, маткових, кишкових і ниркових кровотечах. 2 стіл, ложки подрібнених коренів залити склянкою окропу, варити 5 хв. і приймати по 2 стіл, ложки кожну годину. Кровохльобка дуже терпка на смак, тому краще приймати її з варенням.

Калган дикий, або перстач прямостоячий - сильний бактерицидний і кровоспинний засіб. Калган(корінь подрібнений) - 30 г, ромашка(квіти) - 20 г, кропива(лист) - 3 ... Читати далі »


10 ПОМИЛОК ПРИ НАДАННІ ПЕРШОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Категорія: Медицина | Автор: GolAM | 13.02.2016

У більшості випадків набір знань про надання першої медичної допомоги є кашою зі стереотипів і чуток, і її застосування на практиці не просто марна справа, але й небезпечна. Наприклад, всі знають, що на перелом треба накласти шину. І більшість уявляють собі цю шину як дві-три палиці, в ідеалі - штахетини від паркана із залишками традиційного розпису. Коли ж виникає необхідність допомогти, чомусь з'ясовується, що людина зовсім не радіє, коли його зламану руку-ногу намагаються випрямити і прив'язати до палиці.

А все тому, що перелом треба фіксувати в тому положенні, яке найбільш комфортно для потерпілого. Кінцівка при цьому, як правило, напівзігнута. Ось так. Ви про це знали? Сподіваюсь що так.

І тому над перерахованою нижче десяткою найбільш поширених неправильних стерео ... Читати далі »


Методичні рекомендації щодо надання першої медичної допомоги

Категорія: Медицина | Автор: GolAM | 13.02.2016

Обмороження і загальне замерзання

Відмороження виникає при місцевій дії холоду на тіло. Холод, діючи на судини, викликає їх звуження; в результаті цього відбувається недостатнє кровопостачання певної ділянки тіла, що виявляється зблідненням шкіри. Якщо вчасно не буде надана перша допомога, то може відбутися відмирання тканин.
Залежно від обсягу ураження тіла розрізняються три ступені відмороження:
- збліднення і почервоніння шкіри.
- утворення пухирів,
- омертвіння (некроз) відморожених ділянок тіла.

Перша допомога. Головним завданням першої допомоги є швидке відновлення кровообігу. При відмороженні першого ступеня рекомендується робити водяні ванни з водою кімнатної температури або ж легкий ... Читати далі »


Чим корисна кропива і що з неї можна приготувати?

Категорія: Медицина | Автор: GolAM | 13.02.2016

Кропива - одна з найпоширеніших рослин на Землі, вона відома на всіх континентах крім Антарктиди і налічує близько 60 родин і понад 1000 видів. У народі кажуть: «Де оселиться людина, там з'явиться кропива». Нам найбільше відомі два види кропиви - кропива дводомна і кропива пекуча. У народній медицині використовується кропива дводомна, в народній медицині, навпаки, більш широке застосування отримала кропива пекуча.

У кропиві містяться вітаміни: В, С, Е, К і каротин. Аскорбіновою кислотою найбільш багаті дуже молоді весняні пагони. Листя містять велику кількість крохмалю, цукрів, дубильних речовин, органічних кислот. Багата кропива і хлорофілом, що містить магній. Кропива - одна з небагатьох рослин, багатих кальцієм.

А ще вона має жовчогінну та протизапальну дію, тонізує нервову систе ... Читати далі »


« 1 2 ... 17 18 19 20 »