MENU

22:01
Нестандартний спосіб ловлі сомів

Як все-таки різноманітний світ риболовлі і способи ловлі риби! Всі ми звикаємо ловити на традиційні способи лову, вивчаємо новинки риболовного ринку, щоб бути в курсі, що відбувається, пробуємо ті чи інші прикормки і насадки. Дуже хочеться спіймати велику рибу і продемонструвати свою майстерність. А серед найбільших з них - сом. Як спіймати сома, я вже розповідав в одній зі своїх статей раніше, один з яких - спосіб лову на квок є дуже популярним серед наших рибалок.

У цій статті я познайомлю ще з одним способом ловлі сома - нудлінг (Noodling або handfishing ), який відомий в США, але маловідомий у нас в країні.

Ловля риби руками

Невелика прелюдія до посту. У часи мого босоного дитинства, коли за висловом Аркадія Райкіна, "Коли це було, не пам'ятаю, але пам'ятаю, риба в Дністрі була" (правда, в даному випадку, Немані, але суті це не змінює) я з хлопцями влітку багато плавав і засмагав. І після запливів, відпочиваючи, любили ловити рибу голими руками.

Якщо хто не знає, як ловити рибу голими руками, то зараз поясню суть даного способу ловлі. Під час спеки, в пошуках безпечних місць, риба часто тримається в густій ​​траві, норах близько берега або йде під великі камені з норами. Як ловити рибу в траві і прибережних норах в даній статті розповідати не буду, а от як ловити під камінням поясню. Вибравши великий камінь, слід вивчити всі його нерівності і нори, які знаходяться під ним у воді. Найкращий час - це вдень під час спеки.

Якщо нір багато, то і ловців повинні бути стільки, щоб перекрити всі виходи, тобто рибалок може бути від одного до чотирьох (у нас більше не бувало). Дуже добре, якщо засунувши руки в нори, ви можете дихати над водою, інакше більшість мешканців Підкамінного простору покинуть свій притулок . Ручки у нас були маленькі і дуже непогано поміщалися в нори, і звідти ми раз за разом діставали окунів, плотву, підлящика. Для цього однією рукою заганяли рибу, і вона запливала в іншу. Інший спосіб - придавити обережно рибу плоскою стороною до каменя і обережно її витягнути. Кількість різної риби під каменем могло досягати до 10-15 штук.

Максимальний час, щоб перевірити рибу під камінням становила хвилин від 8 до 15. Зараз я ніде не бачив, щоб так ловили рибу під камінням. Уявіть собі, на вудку ловили 8-14 см верхоплавку і дуже рідко плотву, а тут відразу такий набір для нас трофейної риби за пару хвилин. Як ми були горді, приносячи додому улов, виловлений без вудки! Крім зазначеної вище риби, виловлювали миня і форельку.

Форель виглядала дуже апетитно, і зараз вже майже зникла, так як любила тільки дуже чисту воду, і тримався під камінням на швидкій течії. Ці два види зловити було особливо важко, через їх луску, були дуже слизькі для рук. Виявляється, що ловля голими руками відома у багатьох країнах, і, що найцікавіше, ловля великої риби. Ви уявляєте, ловлять сома, причому проводять змагання з цього виду лову!

Цей спосіб ловлі сома голими руками і називається нудлінг. Він поширений в США і офіційно дозволений в одинадцяти штатах. Виявляється термін "нудлінг" може застосовуватися до всіх ручних способів ловлі, про що оповідає Wikipedia. Тобто, він відноситься до всіх нетрадиційних методів ловлі риби, в яких не використовуються рибальські снасті, приманки, вудки і т.д. Незважаючи на гадану простоту ловлі, нудлінг не простий, а деколи навіть і небезпечний. Але це не стосується мого раннього способу ловлі під камінням. А так як ловлять у США сомів, то ви зрозумієте всю небезпеку даного способу ловлі.

Вибір сома в якості об'єкта лову викликаний місцем проживання сомів, які живуть в ямах на озерах або річках. За своїх великих розмірів, вони дуже неповороткі, і їх легше схопити голими руками. Рибак, або Нудлер, руками або ногами досліджує підводні особливості дна і намагається знайти притулок сома. Якщо рука Нудлера потрапляє в лігво сома, то той його хапає за руку.

Тепер вже Нудлер показує свою майстерність і обхоплює сома обома руками. Зазвичай Нудлеру потрібен помічник, щоб допомогти затягнути сома в човен. Все ніби просто і красиво. Але насправді, даний метод лову на сома в США дуже небезпечний, оскільки призводить до порізів і ран рук рибалки. Деякі з них використовують захисні рукавички, але навіть з ними ризик отримання ран і навіть втрати пальців дуже великий. Справа в тому, що сомові нори в якості житла можуть вибрати змії, бобри, місцеві черепахи і навіть алігатори.

Ви можете уявити, що може бути з руками Нудлера при зустрічі з цими особинами. І ось за цим способом рибного лову й проводяться змагання в США . Особливу популярність отримав нудлінг після виходу документального фільму "Okie Noodling", знятого Бредлі Бізлі, який у 2001 році завоював головний приз глядацьких симпатій на кінофестивалі Southwest і титул 1-го віце за кращий документальний фільм. З нього й починається турнір змагань, а сам Бредлі є почесним членом журі цих змагань. Минулого року переможницею чотирнадцятих щорічних змагань вперше стала жінка. Це була Люсі Міллсап (Lucy Millsap), якій всього 19 років від роду.

Для того щоб перемогти на змаганнях їй довелося витягнути 72 фунтового сома (1 фунт - 453,6 грам), тобто вагою понад 32 кг. Змагання проводилися в Оклахомі в каламутних водах озера Texoma. Лише віднедавна жінки стали брати участь в нудлінгу, причому змагання для них проводяться окремо. Нудлінгом ця дівчина займається з п'яти років. Та як це були її перші змагання в нудлінгу, то її батько пропонував їй позмагатися серед жінок. Але вона захотіла брати участь з чоловіками.

Для того щоб випередити всіх, їй знадобилося випередити 200 учасників змагань. До початку виступів і після вона отримала свою порцію підтримок і образ, коли їй хотіли вказати, що вона займається не своєю справою. Але своєю участю Люсі довела, що жінкам по плечу і цей спосіб ловлі й навіть перемога в ньому. І яким було їх здивування, коли вона перемогла і в якості призу отримала чек на 1500 доларів США. Правда, сама перемога їй далася нелегко, тому що сом їй поранив руку.

Але все-таки рана заживе, а почуття перемоги над трофейним сомом і іншими учасниками змагань залишиться до кінця життя. Але багато жителів США проти ловлі сомів таких способом. Вони вважають цей спосіб варварським, і як ви бачите, він дозволений тільки в 11 штатах. А як ви вважаєте, чи можна вважати цей спосіб лову браконьєрським, щоб заборонити його? Зі свого боку, до браконьєрських видів я відношу тільки ті методи ловлі, які впливають на іхтіофауну водойми, типу електровудок, вибухівки, гарпунів і будь-яких видів сіток.

Якщо людина здатна виловити рибу природним способом ловлі, а також на рибальські снасті і приманки, то я не можу віднести це до чогось забороненого. Вважаю, так як він не порушує водний баланс його мешканців, а забувати нетрадиційні способи ловлі, які використовують люди століттями не правильно. Джерело: http://rubaku.com


Схожі матеріали:

 

Категорія: Риболовля | Переглядів: 720 | Додав: GolAM | Теги: сом, рибалка, ловля риби, ловля сома, риба, риболовля | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar