Головне меню
Основні навички виживання, які можуть допомогти у виживанні в диких умовах

Навички виживання - це набір знань та практичних навичок, які допомагають людині вижити в різних умовах та ситуаціях. Ці навички можуть включати знання про те, як знайти їжу та воду, як побудувати укриття для захисту від небезпеки, як знайти дорогу в невідомому місці, як використовувати інструменти для виживання та інші.

Навички виживання є важливими для людини, оскільки вони допомагають зберегти життя в екстремальних ситуаціях. Наприклад, якщо людина заблукає в гірській місцевості, навички виживання можуть допомогти знайти шлях назад до цивілізації та зберегти життя. Також, в екстремальних ситуаціях, таких як природні катастрофи або аварії, навички виживання можуть допомогти людині зберегти спокій та зробити правильні рішення, що також може врятувати життя.

Крім того, навички виживання можуть бути корисними в повсякденному житті, наприклад, якщо виникає необхідність вижити у віддаленому місці на певний час, або якщо людина вирішує вирушити в похід або кемпінг. Такі навички можуть допомогти зробити ці подорожі більш безпечними та комфортними.

Навички виживання необхідні людині для того, щоб зберегти своє життя та здоров'я в екстремальних умовах, наприклад, під час аварійних ситуацій, надзвичайних ситуацій, природних катастроф, подорожей в дикій природі тощо.

Крім того, навички виживання можуть допомогти людині розвивати самодостатність, впевненість у своїх силах, рішучість та здатність діяти в стресових ситуаціях. Навички виживання також можуть допомогти людині збільшити свою мобільність та незалежність від інших людей.

Отже, знання навичок виживання може збільшити шанси людини на виживання та допомогти їй впоратися зі складними ситуаціями, які можуть виникнути в її житті.

Ось перелік декількох основних категорій навичок виживання:

 1. Знання та уміння збирати воду та їжу: важливо знати, як знаходити та очищувати воду, як знаходити та збирати їжу, наприклад, фрукти, горіхи та інші їстівні рослини, та як полювати на диких тварин.
 2. Знання та уміння розпалювати вогонь: вогонь може бути корисним для готування їжі, підігріву та захисту від тварин. Важливо знати, як знаходити матеріали для розпалювання вогню та як правильно його добувати.
 3. Базові навички надання першої медичної допомоги: навички першої медичної допомоги можуть допомогти врятувати життя в разі травми або хвороби.
 4. Знання та уміння зводити укриття: укриття може захистити від небезпеки та захистити від негоди.
 5. Знання та уміння орієнтуватися: важливо знати, як визначати напрямок та знаходити шлях до безпечної місцевості.
 6. Фізична та психологічна стійкість: важливо мати фізичну та психологічну стійкість, щоб пережити важкі умови та зберегти позитивний настрій.
 7. Знання та уміння використовувати наявні підручні інструменти: важливо знати, як використовувати ножі, лопати та інші інструменти для забезпечення безпеки та виживання.

 

 1. Знання та уміння добувати воду та їжу - це одні з найважливіших навичок виживання. Вода є життєво важливою для людини і без неї людина може померти протягом декількох днів. Тому важливо знати, як знайти джерело води, як збирати та очищувати її від бруду та мікроорганізмів, щоб зробити її придатною для пиття. Їжа також є необхідною для життя, тому важливо знати, як збирати та готувати їжу з різних джерел, таких як рослини, фрукти, овочі та тварини. Важливо також знати, як відрізнити їстівні рослини та тварини від отруйних, щоб уникнути отруєння. Збирання води та їжі може бути складним у деяких умовах, таких як в пустелі або в снігових умовах, тому важливо мати достатні знання та уміння, щоб забезпечити себе необхідними ресурсами для виживання. Важливо вміти, використовуючи наявні при собі ресурси, імпровізовано виготовляти знаряддя лову риби, дрібних тварин, плазунів тощо. Знати та вміти розрізняти їстівні та отруйні гриби, ягоди, рослини.

 

 1. Знання та уміння розпалювати вогонь - це ще одна важлива навичка виживання. Вогонь може бути корисним для багатьох різних цілей, включаючи зігрівання, приготування їжі, освітлення та сигналізації. Є кілька способів розпалювання вогню, включаючи використання сухої трави, гілок та іскор, використання запальнички, батарейки та сталевої вати чи фольги, а також використання ферроцерію або магнезію, кресала, розпалювати вогонь тертям сухим гілок тощо. Важливо мати достатні знання та уміння, щоб розпалити вогонь у різних умовах, включаючи вологі та холодні умови. Крім того, важливо знати, як безпечно поводитись з вогнем, щоб уникнути пожежі та травм. Наприклад, важливо погасити вогонь перед тим, як його покинути, і завжди мати при собі достатньо води для гасіння вогню в разі потреби. Знання та уміння розпалювати вогонь можуть допомогти людині зберегти життя та зробити її більш комфортним у разі виживання в дикій природі або в екстремальних умовах.

 

 1. Основні навички першої медичної допомоги включають:
 • Оцінка ситуації та небезпеки. Перш за все, необхідно оцінити ситуацію та визначити, чи є небезпека для вас та потерпілого. Якщо є будь-яка загроза безпеці, необхідно викликати екстренну медичну допомогу та виїхати з місця події.
 • Зупинка кровотечі. Якщо потерпілий кровоточить, необхідно зупинити кровотечу, застосувавши тиск на рану або використовуючи пов'язку.
 • Допомога при опіках. Якщо потерпілий отримав опік, необхідно відразу зняти одяг, що лежить на обпеченій ділянці тіла та охолодити опік протягом 10-15 хвилин під холодною чистою водою чи за допомогою холодного металу.
 • Штучне дихання. Якщо потерпілий не дихає, необхідно негайно робити штучне дихання, застосовуючи вдихи через рот і вигинання шиї назад.
 • Надання серцево-легеневої реанімації. Якщо потерпілий не дихає та не має пульсу, необхідно негайно провести серцево-легеневу реанімацію, застосовуючи по черзі компресію грудей та штучне дихання.
 • Надання допомоги при переломах та розтягненнях. Якщо потерпілий має перелом або розтягнення, необхідно іммобілізувати поранену ділянку тіла, використовуючи тимчасову фіксацію.

 

 1. Знання та уміння створювати укриття можуть допомогти вижити в небезпечній ситуації, такі як природні катаклізми, надзвичайні ситуації або виїзди на природу. Ось деякі знання та уміння, які можуть допомогти вам створити укриття:
 • Вибір місця. Необхідно вибрати місце, що захищене від вітру та дощу, а також від високої температури та підвищеної вологості. Місце має бути на рівній поверхні, віддалене від можливих небезпек, таких як лавини, повені або зсуви.
 • Матеріали для створення укриття. Необхідно зібрати матеріали для створення укриття, такі як гілки, листя, мох або інші рослинні матеріали. Також можна використовувати скельні виступи, печери, якщо такі є в навколишньому ландшафті.
 • Створення конструкції. Можна створити конструкцію з дерев'яних гілок, що скріплюються між собою або використовувати скельні виступи як основу для конструкції. Необхідно забезпечити достатній розмір та міцність конструкції, щоб вона могла захистити від погодних умов і не завдати шкоди.
 • Додаткові матеріали. Необхідно зібрати додаткові матеріали, такі як сухі гілки, листя, суху траву або мох, щоб забезпечити тепло та комфорт всередині укриття. Також потрібно мати достатньо палива, щоб зігріти приміщення, якщо це необхідно.
 • Захист від тварин. Необхідно забезпечити захист від тварин, які можуть проникнути в укриття. Мова не тільки про великих та хижих тварин, але і про небезпечних плазунів (змій), комах (павуків, кліщів) тощо.

 

 1. Орієнтування - це навичка визначення свого місцезнаходження та напрямку руху в навколишньому середовищі. Навички орієнтування можуть допомогти в будь-яких ситуаціях, коли ви потребуєте допомоги, заблукати в горах, у лісі або просто знайти шлях назад до місця проживання. Ось кілька знань та навичок, які можуть допомогти вам орієнтуватися:
 • Компас. Компас - це інструмент, який допомагає визначати напрямок. За допомогою компаса можна визначити напрямок руху в будь-який час дня та ночі. Навчіться користуватися компасом, перевіряйте його на правильність кожного разу перед виходом на маршрут.
 • Карти. Карти - це інструмент, який допомагає зрозуміти місцевість та знайти шлях до місця призначення. Навчіться читати карти, знати масштаб, легенду та символи, щоб зрозуміти, де ви знаходитесь і який маршрут ви повинні пройти.
 • Знання місцевості. Знання місцевості - це знання про топографію, ландшафт, рівень води, рослинність та інші природні ознаки навколишнього середовища. Навчіться розпізнавати навколишній ландшафт та знаходити пам'ятні ознаки, щоб знайти шлях назад до місця проживання.
 • Знання зоряного неба. Знання зоряного неба - це знання про те, як визначати напрямок за допомогою зірок. Навчіться розпізнавати основні сузір'я та знаходити Полярну зірку, щоб визначити напрямок на північ.

 

 1. Фізична та психологічна стійкість є важливими чинниками для виживання у небезпечних ситуаціях. Ось кілька рекомендацій, як зберегти свою фізичну та психологічну стійкість:

Фізична стійкість:

 • Займайтесь фізичними вправами: регулярні вправи можуть допомогти зберегти вашу фізичну форму та зробити вас більш стійкими до стресу та фізичного напруження.
 • Вивчайте техніки виживання: вивчення технік виживання може допомогти вам зберегти свою фізичну стійкість у небезпечних ситуаціях. Наприклад, вивчення технік збору води, побудови притулку та розведення вогню.
 • Готуйтеся до екстремальних ситуацій: завжди носіть з собою достатньо їжі, води та іншого необхідного обладнання, щоб ви могли вижити, якщо заблукаєте в лісі або застрягнете на горі.

Психологічна стійкість:

 • Розвивайте своє розуміння ситуації: розуміння ситуації допомагає зменшити ступінь тривоги та стресу. Спробуйте оцінити ситуацію та зрозуміти, які кроки потрібно зробити для виживання.
 • Керуйте своїми емоціями: намагайтесь керувати своїми емоціями, особливо в небезпечних ситуаціях. Відчуття страху, тривоги та паніки можуть призвести до невірних рішень та дій.
 • Залишайтеся позитивними: позитивне мислення може допомогти зберегти вашу психологічну стійкість у небезпечних ситуаціях.

 

 1. Знання та уміння використовувати інструменти для виживання можуть допомогти вам вижити в екстремальних умовах. Ось кілька інструментів та навичок, які можуть бути корисними для виживання:
 • Ніж: ніж є одним з найважливіших інструментів для виживання. Він може бути використаний для розрізання їжі, побудови укриття та розрізання дерева для розведення вогню.
 • Вогонь: вогонь є одним з найважливіших елементів виживання. Він може бути використаний для нагрівання, освітлення та приготування їжі, відлякування тварин. Для розведення вогню можна використовувати різні інструменти, які продукують іскри або безпосередньо вогонь, батарейки із фольгою, тертям сухої гілки по сухому дереву для отримання тліючих вуглинок, лупа в різних модифікаціях, зокрема з наручного годинника.
 • Складний ніж або мультитул: складний ніж або мультитул є більш універсальним інструментом для виживання. Він містить різні типи лез та інструментів, таких як плоскогубці, пила та ножниці тощо.
 • Компас: компас є інструментом, який допомагає орієнтуватися в навколишньому середовищі. Він може бути використаний для визначення напрямку та маршруту.
 • Плетені мотузки або шнурівки, шкіряний пояс або волосінь: плетені мотузки або шнури можуть бути використані для зведення укриття, забезпечення безпеки та транспортування вантажів.
 • Фільтр для води або хімічні таблетки: фільтр для води або хімічні таблетки можуть бути використані для очищення води від бактерій та вірусів.

Популярні теми

02.03.2018, 19:41
МОХ
20.02.2016, 16:26
6 ДЕРЕВ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ВАМ ВИЖИТИ
23.07.2019, 09:26
Як соснові голки і кора допоможуть вижити вам в зимових умовах
07.11.2018, 15:36
5 способів використання соснової смоли
Поки що ніхто не залишив свій коментар.
Будьте першим, поділіться своєю думкою з іншими.
avatar