Головне меню
Перша допомога при укусі отруйних змій та комах

Укуси змій:

У літній час людини можуть вкусити бджола, оса, джміль , змія, а в деяких областях - скорпіон, тарантул або інші отруйні комахи. Ранка від таких укусів невелика і нагадує укол голкою, але при укусі через неї проникає отрута, яка в залежності від його сили і кількості або діє спочатку на область тіла навколо укусу, або відразу викликає загальне отруєння.

Укуси отруйних змій небезпечні для життя. Зазвичай змії кусають людину в ногу, коли він на них наступає. Тому в місцях, де водяться змії, не можна ходити босоніж. Укуси змій найбільш небезпечні, коли отрута потрапляє в кровоносну або лімфатичний судину. Токсичність отрути залежить від виду змії. Отрута кобри найнебезпечніший для людини. За інших рівних умов отруєння протікає більш важко у дітей і жінок, а також в осіб у стані алкогольного сп'яніння.

Симптоми: пекучий біль у місці укусу, дві глибокі колоті ранки, почервоніння, набряклість, точкові крововиливи під шкірою, бульбашки з рідиною, некротичні виразки, запаморочення, нудота, пітливість, задишка, тахікардія,. Через півгодини нога може збільшитися в обсязі майже вдвічі. Одночасно з цим з'являються ознаки загального отруєння: занепад сил, м'язова слабкість, запаморочення, нудота, блювота, задишка, слабкий пульс, падіння артеріального тиску, непритомність, колапс.

Перша допомога:

? вище укушеного місця необхідно накласти джгут або закрутку для запобігання потрапляння отрути в інші частини організму (тільки при укусах кобри на 30-40 хв);

? вкушену кінцівку потрібно опустити і спробувати видавити з ранки кров, в якій знаходиться отрута;

? негайно почати інтенсивне відсмоктування ротом протягом 10-15 хв отруту з рани (попередньо здавити складку шкіри в області куса і «відкрити» ранки) і спльовувати вміст; відтягнути кров разом з отрутою з ранки можна за допомогою медичної банки, склянки або чарки з товстими краями.

Для цього в банку (склянці або чарці) треба кілька секунд потримати запалену лучинку або ватку на палиці і потім швидко накрити нею ранку;

? забезпечити нерухомість ураженої кінцівки (лангету або фіксує пов'язка); спокій у положенні лежачи при транспортуванні до лікувального закладу; рясне пиття;

? покласти на рану холод (міхур з льодом); промити рану 10%-ним розчином марганцевокислого калію, доставити потерпілого до лікувальної установи.

! Не можна висмоктувати кров з ранки ротом, якщо в роті можуть бути подряпини або зруйновані зуби, через які отрута проникне в кров того, хто надає допомогу.

! Не можна робити розріз в місці укусу; давати алкоголь у всіх видах.

   Укуси комах:

Укуси комах (бджіл, ос, джмелів) призводять до появи як місцевих симптомів, так і ознак загального отруєння, а також можуть викликати алергічну реакцію організму. Поодинокі їх укуси особливої небезпеки не представляють. Якщо в ранці залишилося жало, його потрібно обережно видалити, а на ранку покласти примочку з нашатирного спирту з водою або холодний компрес з розчину марганцево-кислого калію або просто холодної води.

Укуси отруйних комах дуже небезпечні. Їхня отрута викликає не тільки сильні болі і печіння в місці укусу, але іноді і загальне отруєння. Симптоми нагадують отруєння зміїною отрутою. При тяжкому отруєнні отрутою павука каракурта через 1 -2 дня може наступити смерть.

Симптоми: обмежена місцева больова запальна реакція: відчуття печіння, болю, почервоніння, набряклість (особливо при ужаленні в обличчя і шию).

Слабо виражені озноб, нудота, запаморочення, сухість у роті. Якщо загально токсичні явища виражені сильно, то це говорить про підвищену чутливість організму до отрути комах і розвитку алергічних реакцій, які можуть служити причиною смерті.

Невідкладна допомога: жало бджоли швидко видалити і отруту видавити з ранки; покласти холод на місце укусу; змочити, закапати в місце укусу галазолина, спиртом, валідолом; прийняти всередину антигістамінні препарати: димедрол, супрастин, піпольфен ; гаряче питво; при розвитку астматичного синдрому використовувати кишеньковий інгалятор; при розвитку повної асфіксії - трахеотомія; викликати «швидку допомогу».

Популярні теми

02.03.2018, 19:41
МОХ
31.07.2019, 09:52
Дерев'яна ложка своїми руками
25.01.2019, 12:18
Трут як матеріал для добування вогню, виготовлення труту в домашніх умовах
20.03.2018, 16:17
Кращі рецепти похідного чаю
Поки що ніхто не залишив свій коментар.
Будьте першим, поділіться своєю думкою з іншими.
avatar