MENU

Сліди диких тварин

Категорія: Полювання | Опублікував: GolAM | 03.01.2020

Як навчитися визначати і розрізняти сліди звірів? Як відрізнити, наприклад, слід вовка від сліду звичайної собаки або слід зайця біляка від русака? Як навчитися вистежувати звіра по сліду?

Ведмежий слід (особливо, задніх лап), схожий зі слідом людини (виняток - відбитки пазурів). Слід самця трохи ширший, ніж слід ведмедиці, і тому досвідчений мисливець може легко розрізнити стопу пройшовшого звіра. Місце, де пройшов ведмідь, можна помітити і влітку, тому що звір сильно приминає і нахиляє траву в бік руху. До того ж, влітку ведмідь ні за що не пройде байдуже повз мурашників, каменів, коряг тощо., А обов'язково їх розворушить або переверне. ... Читати далі »


На лисицю з манком

Категорія: Полювання | Опублікував: GolAM | 18.06.2016

Одним із найбільш емоційних та добутливих способів полювання на лисицю є полювання з манком. Це вам не стрільба лисиць під колгоспною птахофермою чи поблизу скотомогильника, куди вони прибігають поласувати дармовим м'ясцем. Там досить знайти стежки (часто натоптані кількома звірами) або їх перехрещення, і за годину до заходу сонця зайняти зручну позицію. До настання темряви, якщо пощастить, можна без проблем взяти пару лисиць. Головне сидіти тихенько та влучно бабахнути в потрібний момент, і все – трофей ваш! Але яка йому ціна? Так, мозоля не натреш! А лис, що взятий у чистому полі, без допомоги собак, загонщиків, сам на сам – це індикатор мисливської майстерності, ознака високого класу.

Багато хто з мисливців навіть не пробує п ... Читати далі »


КАК ОХОТИТЬСЯ НА ВАЛЬДШНЕПА

Категорія: Полювання | Опублікував: GolAM | 10.04.2016

ОХОТА НА ВАЛЬДШНЕПА С СОБАКОЙ
Эти птички хорошо выдерживают стойку и чаще всего дают возможность собаке подойти очень близко в надежде, что останутся незамеченными, и только тогда взлетают. Но, чаще всего и тогда не поднимаются сразу на крыло, а пытаются убежать и спрятаться в непролазных зарослях. Такие птицы называются «бегунками». Собаки часто их преследуют и не надо останавливать. Но, следует знать, что вальдшнеп может и «атаковать», если будет зажат между охотником и собакой. В этом случае меньшим злом он считает человека и резко кидается прямо на него. Как правило, выстрел практически в упор ведет к промаху.

Опытные охотники советуют: в случае такого поворота событий стрелять вертикально, прижав ружье к телу. Стрелять надо с расстояния не бли ... Читати далі »


ВАЛЬДШНЕП

Категорія: Полювання | Опублікував: GolAM | 09.04.2016

Вальдшнеп или лесной кулик, как его чаще называют наши охотники, во всем Северном полушарии с давних пор является очень желанной и изысканной дичью. В прошлые времена в ряде стран простолюдинам под страхом тюрьмы запрещалось охотиться на эту небольшую птичку – вальдшнепов подавала только к столу богачей и даже на королевские приемы.

Ареал распространения этих птиц очень широк и простирается по всей Европе (за исключением субарктического региона и засушливого Средиземноморья), по всей территории Азии, включая Японию – амамийский вальдшнеп.
Очень распространен этот кулик и в Северной Америке, где охота на него считается почти национальным спортом. Европейский и американский вальдшнепы практически аналогичны, только живущие в Европе немного больше по размерам: длина тела – ... Читати далі »


Спорядження набоїв картеччю

Категорія: Полювання | Опублікував: GolAM | 29.02.2016

Слова, взяті мною за епіграф, якнайкраще підкреслюють особливість тих полювань, де використовують набої з цим зарядом. Без мужності на них робити просто нічого. До них відносяться, як правило, добування небезпечних і міцних на рану звірів, які здатні постояти за себе та заподіяти кривднику каліцтво та навіть смерть.

У часи Аксакова та Сабанєєва крупною картеччю стріляли лосів, ведмедів, кабанів, а дрібнішою – дроф, рисей, вовків тобто, перефразовуючи відому приказку, можна сказати, що на всякого звіра своя картеч знайдеться. Проте, перш ніж почати розкривати тему, хочу ще раз нагадати мисливцям, що використання картечних набоїв при облавному полюванні на копитних заборонено Законом України Про мисливське господарство та полювання.

... Читати далі »


1 2 3 ... 6 7 »