MENU

На лисицю з манком

Категорія: Полювання | Опублікував: GolAM | 18.06.2016

Одним із найбільш емоційних та добутливих способів полювання на лисицю є полювання з манком. Це вам не стрільба лисиць під колгоспною птахофермою чи поблизу скотомогильника, куди вони прибігають поласувати дармовим м'ясцем. Там досить знайти стежки (часто натоптані кількома звірами) або їх перехрещення, і за годину до заходу сонця зайняти зручну позицію. До настання темряви, якщо пощастить, можна без проблем взяти пару лисиць. Головне сидіти тихенько та влучно бабахнути в потрібний момент, і все – трофей ваш! Але яка йому ціна? Так, мозоля не натреш! А лис, що взятий у чистому полі, без допомоги собак, загонщиків, сам на сам – це індикатор мисливської майстерності, ознака високого класу.

Багато хто з мисливців навіть не пробує полювати з манком, вважаючи це справою обраних, а дарма! Що ... Читати далі »


КАК ОХОТИТЬСЯ НА ВАЛЬДШНЕПА

Категорія: Полювання | Опублікував: GolAM | 10.04.2016

ОХОТА НА ВАЛЬДШНЕПА С СОБАКОЙ
Эти птички хорошо выдерживают стойку и чаще всего дают возможность собаке подойти очень близко в надежде, что останутся незамеченными, и только тогда взлетают. Но, чаще всего и тогда не поднимаются сразу на крыло, а пытаются убежать и спрятаться в непролазных зарослях. Такие птицы называются «бегунками». Собаки часто их преследуют и не надо останавливать. Но, следует знать, что вальдшнеп может и «атаковать», если будет зажат между охотником и собакой. В этом случае меньшим злом он считает человека и резко кидается прямо на него. Как правило, выстрел практически в упор ведет к промаху.

Опытные охотники советуют: в случае такого поворота событий стрелять вертикально, прижав ружье к телу. Стрелять надо с расстояния не бли ... Читати далі »


ВАЛЬДШНЕП

Категорія: Полювання | Опублікував: GolAM | 09.04.2016

Вальдшнеп или лесной кулик, как его чаще называют наши охотники, во всем Северном полушарии с давних пор является очень желанной и изысканной дичью. В прошлые времена в ряде стран простолюдинам под страхом тюрьмы запрещалось охотиться на эту небольшую птичку – вальдшнепов подавала только к столу богачей и даже на королевские приемы.

Ареал распространения этих птиц очень широк и простирается по всей Европе (за исключением субарктического региона и засушливого Средиземноморья), по всей территории Азии, включая Японию – амамийский вальдшнеп.
Очень распространен этот кулик и в Северной Америке, где охота на него считается почти национальным спортом. Европейский и американский вальдшнепы практически аналогичны, только живущие в Европе немного больше по размерам: длина тела – ... Читати далі »


Спорядження набоїв картеччю

Категорія: Полювання | Опублікував: GolAM | 29.02.2016

Слова, взяті мною за епіграф, якнайкраще підкреслюють особливість тих полювань, де використовують набої з цим зарядом. Без мужності на них робити просто нічого. До них відносяться, як правило, добування небезпечних і міцних на рану звірів, які здатні постояти за себе та заподіяти кривднику каліцтво та навіть смерть.

У часи Аксакова та Сабанєєва крупною картеччю стріляли лосів, ведмедів, кабанів, а дрібнішою – дроф, рисей, вовків тобто, перефразовуючи відому приказку, можна сказати, що на всякого звіра своя картеч знайдеться. Проте, перш ніж почати розкривати тему, хочу ще раз нагадати мисливцям, що використання картечних набоїв при облавному полюванні на копитних заборонено Законом України Про мисливське господарство та полювання.

... Читати далі »


Куди діваються зайці?

Категорія: Полювання | Опублікував: GolAM | 29.02.2016

Це питання мені частенько задають мисливці, яких доводиться обслуговувати в мисливському господарстві при проведенні полювань та ще люди з небайдужою життєвою позицією. Мене також не раз мучили роздуми на цю тему.

Зайвий раз описувати цього симпатичного звірка не буду, адже з раннього дитинства всі ми його знаємо. Зачеплю лише деякі особливості його життєдіяльності та причини, які, на маю думку, стримують приріст поголів'я зайців у мисливських угіддях, не зважаючи на їхню чималу плодючість.

Відповідно до висновків науковців заєць-русак може жити до 12 років. Стосовно настання статевої зрілості існують розбіжності. Одні джерела стверджують, що це відбувається на другому році життя, інші, яким я ... Читати далі »


1 2 3 4 5 6 »