MENU

Куди діваються зайці?

Категорія: Полювання | Опублікував: GolAM | 29.02.2016

Це питання мені частенько задають мисливці, яких доводиться обслуговувати в мисливському господарстві при проведенні полювань та ще люди з небайдужою життєвою позицією. Мене також не раз мучили роздуми на цю тему.

Зайвий раз описувати цього симпатичного звірка не буду, адже з раннього дитинства всі ми його знаємо. Зачеплю лише деякі особливості його життєдіяльності та причини, які, на маю думку, стримують приріст поголів'я зайців у мисливських угіддях, не зважаючи на їхню чималу плодючість.

Відповідно до висновків науковців заєць-русак може жити до 12 років. Стосовно настання статевої зрілості існують розбіжності. Одні джерела стверджують, що це відбувається на другому році життя, інші, яким я ... Читати далі »


Як полювати кабана

Категорія: Полювання | Опублікував: GolAM | 29.02.2016

Відразу хочу зазначити, що розмова піде про колективне полювання на цього обережного звіра. Таких специфічних способів, як стрільба з вишки із засідки, з підходу індивідуально, та з собаками я торкатися не буду по тій простій причині, що не маю цього досвіду. Розповідатиму я лише про ті моменти полювання, з якими добре знайомий.

Кабана зайвий раз описувати не буду, практично кожен мисливець міг бачити цього могутнього звіра коли не в угіддях, то в телепередачах про полювання чи, на крайній випадок, на фотографіях у нашій газеті. Зайве також говорити, що кабан надзвичайно бажаний трофей для мисливця. Я особисто опитав близько ста чоловік. Запитання було лише одне: "Уявіть собі таку ситуацію, що ціни на ліцензії стали однаковими для всіх копитних. На яко ... Читати далі »


Заєць-біляк в Україні

Категорія: Полювання | Опублікував: GolAM | 29.02.2016

Заєць білий або біляк (Lepus timidus L.) належить до числа найбільш широко поширених, звичайних і популярних серед мисливців видів у Росії і в ряді інших північних країн (в Україні біляк занесений в Червону книгу ред.). Білий заєць Євразії і Північної Америки утворює скоріш за все один вид, про те існують різні точки зору з цього приводу. Для біляка характерна широка географічна мінливість загальних розмірів і ваги тіла. Так, вага тіла коливається в середньому в межах 2,5 - 5 кг. (Юргенсон,1968). Є всі підстави вважати цього зайця типово лісовим видом. Біляк зустрічається і в зоні тундри, але тут його поширення пов'язане з наявністю вербових кущів та лучною рослинністю. Заселяє білий заєць і степові регіони. Тут він зустрічається поблизу острівців лісу і в "колкових" степах. Поширення білого з ... Читати далі »


Кабан

Категорія: Полювання | Опублікував: GolAM | 29.02.2016

Кабан – нежуйна парнокопитна тварина. Єдиний представник цієї родини в нашій країні. Раніше він був поширений лише в Євразії і північній Африці. Зараз штучно розселений в багатьох країнах світу. Надзвичайно перспективний мисливський вид. В Україні розповсюджений в усіх без винятку областях. Коментувати цю таблицю нема потреби. У порівнянні з європейськими країнами у нас просто смішні показники чисельності, як і величини вилучення з популяції. В Криму кабан акліматизований. Статевої зрілості досягає на другому році життя. Шлюбний період - в жовтні-листопаді. Після 4,5 місяців вагітності свиня в спеціально облаштованому лігві народжує 4-7 і навіть 12 поросят. Чисельність виду може змінюватись в значних межах. Надзвичайно висока чисельність кабана була в відселеній чорнобильській зоні, але після спалах ... Читати далі »


Єнотовидний собака

Категорія: Полювання | Опублікував: GolAM | 29.02.2016

Перш за все зазначимо, що єнотовидний собака, або як його часто скорочено називають “єнот” і, власне, справжній єнот, який мешкає в Америці, ніякі не родичі. Вони навіть належать до різних родин. Єнот – належить до родини єнотових, єнотовидний собака – до родини собачих. Правда, вони мають дещо схожу зовнішність: обидва носять “бакенбарди” на щоках. У єнотовидного собаки вони справжні, а у єнота вони утворені темними плямами на щоках. Американський єнот любить селитися біля води, а пійману здобич він, тримаючи в зубах, кілька хвилин полоще у воді, за що він і дістав назву “єнот-полоскун”.

Природний ареал єнотовидного собаки – Уссурійський край. Широко поширений він у Китаї, Японії Кореї. Розповсюдже ... Читати далі »


« 1 2 3 4 ... 6 7 »