MENU

Лисиця

Категорія: Полювання | Опублікував: GolAM | 29.02.2016

Цей цінний хутровий звір, чи не найпопулярніший персонаж дитячих казок, належить до родини собачих і, поряд з зайцем, є основним об'єктом осінньо-зимового сезону полювання в Україні. Довжина лисиці разом з хвостом сягає приблизно 140 см, а висота - 35 см. Вага лисиці біля 6-10 кг. В неї добре розвинені слух і нюх, дещо гірше зір. Лисиця дуже розвинена в психічному відношенні і не випадково про неї в народі склалась репутація хитрющої тварини.

С. С. Черкасов, спираючись на народні спостереження, описує випадок, як лисиця добуває собі нору. Облюбувавши собі нору борсука, лисиця, щоб вигнати господаря, у його відсутність систематично справляє біля входу в його нору свої потреби. Чистоплотний борсук не витримує і змушений залишати нору і рити в іншому ... Читати далі »


Як зберігати дичину

Категорія: Полювання | Опублікував: GolAM | 29.02.2016

На превеликий жаль, властивості дичини такі, що вона дуже швидко псується, особливо в теплі дні й за відсутності спеціальної обробки. Для кожного мисливця важливо не тільки вполювати дичину, але й зберегти її. Надзвичайно проблематично це в період полювання на пернатих. Улітку будь-яка пташка, а особливо качка, взята на вечірньому перельоті, за ніч може повністю зіпсуватися. Щоб упередити це, пернатих необхідно обов'язково потрошити.

Краще всього це проводити, роблячи невеликий розріз від анального отвору птаха, і через нього видаляти кишечник, залишаючи тільки потрохи (серце, печінку й легені).

В жодному разі не можна складати щойно впольованих качок у рюкзак чи звалювати їх на купу, особливо ... Читати далі »


Крижень - способи полювання

Категорія: Полювання | Опублікував: GolAM | 29.02.2016

Качині полювання дуже різноманітні, і це пояснюється насамперед тим, что качки, залежно від виду, харчуються різними кормами, доступність яких визначається характеристикою водойми і його типом. Напевно, всі мисливці знають, що так звані «шляхетні качки», до яких відноситься крижень, сіра качка, шилохвость, широконоска, свіязь, чирки і інші, годуються здебільшого на мілководних ділянках водойм. За кормом вони не пірнають, а збирають його або з поверхні води, або з-під води,або із глибини, що ледве перевищує довжину їх шиї.

З ниркових найбільш відомі два види чернетей, гоголь, червоноголовий нирок, крохалі. Є, звичайно, і інші, але вони набагато рідше попадають мисливцеві під постріл. У цих качок характер харчування зовсім інший. Свій корм вони знаходять н ... Читати далі »


Куропатка

Категорія: Полювання | Опублікував: GolAM | 29.02.2016

Серая куропатка. Об этой полевой птице много написано. Личные постоянные наблюдения кое-чем дополнили мои знания. Это стайный моногам. Причем очень оседлый. Стайка если и перелетит на соседнее поле, только совсем в критической ситуации.

Но к вечеру все равно вернется домой. На зимовку куропатки не улетают в теплые страны.

Самки — блеклые серые птицы. Самцы — красавцы. Их можно рассматривать минутами. Рыжая головка, заканчивающая ободком. Козырем у них является бордовая «подковка» на груди. Маленькая несросшаяся подковка говорит о молодости птицы. Самец более крупный. Взлетают они по-разному, но в основном самцы — последними.
Охота на них считается несложной. При взлете они издают устрашающий крик и шум крыльев. Во время такого неожиданного, рез ... Читати далі »


Полювання на голубів (з чучелами)

Категорія: Полювання | Опублікував: GolAM | 29.02.2016

У багатьох країнах світу полювання на голубів поширене дуже широко, проте у наших мисливців цей вигляд пернатої дичини не особливо популярний. Адже в деяких мисливських господарствах зараз це мало не єдиний масовий об’єкт полювання. Причин тут декілька. Припутень - одна з самих гострозорих і обережних мисливських птиць. Добути за день полювання пару або трійку голубів удається далеко не кожному. Заважають цьому недолік у знаннях основних рис поведінки птиць, способів полювання на них і слабка екіпіровка мисливців.

Стримує розвиток цього полювання і пізніше її відкриття - одночасно з літньо-осіннім полюванням на водоплавну і болотяну дичину. Тим часом сповна допустимий був би видобуток птиць в польових угіддях вже з 1 серпня.

... Читати далі »


« 1 2 3 4 5 6 7 »