Головна » 2019 » Липень » 27 » Полювання на припутня (дикого голуба)
14:15
Полювання на припутня (дикого голуба)

Припутень - це лісовий птах. Місця ми його поселення можуть бути як змішані ліси так і лісосмуги та парки, садки. Останніми роками чисельність птаха в західній Україні значно зросла. Можливо це повязано із зміною шляхів міграції, а можливо через достатню кормову базу. Якщо раніше сільське господарство занепадало, то зараз маємо ріст, в плані засіву польових угідь такими культурами як кукурудза, горох, просо, овес та інші зернові. Ця безперечно гарна та обережна птиця не має такої популярності для мисливця через свій кочовий спосіб життя. Його переліти на годівлю та водопій і на відпочинок змінюються в залежності від дозрівання та збору зернових на полях. Тому просто вийти і полювати на нашого героя не є можливим. Хіба натрапите на переліт випадково.
Загально відома обережність птаха зводить на нівець такі способи полювання як скрадування, виключенням є лише жировка, за умови, що прикриття з допомогою якого Ви можете підійти для вірного пострілу. На такому полюванні Вам буде заважати будь яка мисливська собака, навіть сама покладиста та слухняна. І самим вагомим аргументом в полюванні на припутня являється стрілецька підготовка самомго мисливця. Птах не подарує Вам ні секунди на роздуми. Найбільш вдалі полювання виходять із обманами (опудалами) в місцях жирування, або на водопої.

 

Вдале полювання на припутня у великій мірі залежить від підготовки, почати яку потрібно із визначення маршрутів проліту птаха, визначення місць жирування та днювання. В пригоді Вам стане будь який оптичний пристрій, бінокль, монокль. Місцем жировки птаха може бути як поле де вже зібрано урожай, дисковка, грунтова дорога по якій возять зерно. Спостереження допоможуть Вам не тільки виявити маршрути проліту але і час коли птах найбільш активний. Для більшого впевнення що птах саме тут буде потрібно оглянути безпосереднє місце полювання, виявити сліди перебування припутня. Часто доводиться знаходити сизе піря та послід залишений птахами.

 

Наступним етапом в полюванні буде розміщення та побудова скрадка. Для його розміщення потрібно врахувати траєкторію польоту пташок та зручність для проведення пострілу, положення сонця. Адже стріляти проти сонця не зручно і навіть неможливо. Ідеальним розташуванням засідки буде, коли сонце світить Вам у спину. Найефективніші скрадки будуть біля місць жировки. Для прикладу із власних спостережень найбільш добутливі полювання із скрадки - це на узліссях, чагарниках поблизу кормового поля. Маскування на такому полюванні - це 80 відсоткова запорука успіху. Решта 20 відсотків це холоднокровність і точність пострілу.

 

Важливою складовою успіху в даному ділі є одяг мисливця. Він не повинен вирізнятися від загально фону угідь та скрадка. Також не має сковувати стрілка в момент вскидки рушниці.


На завершення хочеться додати про боєприпаси і зброю. Найдоцільніше відстрілювати птаха в умовах західної частини України це шротом №7 та №5 в контейнері. Набої повинні володіти достатньою кучністю та різкістю бою. Не потрібно мати спеціальну рушницю, мудрити із чоками на більш сучасній зброї. Беріть те що у Вас є. Попередньо проведіть пристрілку на 35 метрів, і впевніться що кучність і різкість бою достатня для попадання у голуба 4-6 шротин номеру яким ви збираєтесь стріляти. З власного досвіду скажу що стріляти птаха можна тоді коли ви чітко бачите на його шиї біле пір'я. І краще стріляти невеличкі табунці та одиночок.

Андрій Гурський / http://www.huntingukraine.com


 Схожі матеріали:

Категорія: Полювання | Переглядів: 1170 | Додав: GolAM | Теги: полювання, полювання на голубів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar