Головне меню
ЩО НОСИТЬ З СОБОЮ "ВИЖИВАЛЬЩИК РОЗУМНИЙ?"

Виживання зараз - модна тема. Загалом-то, не на порожньому місці. Локальні конфлікти, техногенні катастрофи і просто всілякі випадковості змушують замислюватися про безпеку. Формується навіть особливий тип «вииівальщика», активно готується до наступу всякого роду екстремальних ситуацій.

Природно, це часто доходить до абсурду - особливо якщо «виживанням» захоплюються класичні офісні працівники. Про тренування та отриманні практичних навичок мова, як правило, не йде, зате непоганий дохід дозволяє купувати у великій кількості «необхідне» спорядження. Після чого «виживальщик» тримає по комплекту спорядження в будинку, в автомобілі, а «найнеобхідніше» носить при собі в очікуванні глобального або хоча б локального катаклізму. У цей набір може входити все, що підкаже фантазія: від рибальських гачків до протигаза і польової радіостанції.

Але жарти в сторону! Якщо не доходити до абсурду, а докласти розум, безпеки багато не буває. Головне - не дати конструктивній ідеї перерости в ідею нав'язливу. Торкнемося лише одного аспекту проблеми: постійно носимого на всяк випадок при собі «набору виживальщика».

Такий набір повинен бути:

1) корисним в екстреній (не обов'язково екстремальної, але і просто побутовий) ситуації;

2) зручним в носінні.

З маси «найнеобхіднішого», носимого «виживальщиком», я постарався відібрати мінімум, не перетворюючи людину в ходячий склад. Подивимося, що з цього входить.

Складаний ніж, або мультитул. Будучи універсальним інструментом, носиться завжди. Ніж повинен мати: леза звичайне та серрейторне, викрутки, штопор, пасатижі, кусачки, шило, надфіль, склобій ... Далі за бажанням. Природно, все має бути якісним і справним.

«Ніж для самооборони» - носиться тими, хто вважає себе здатним його використовувати. Звичайним людям вистачить леза в мультитулі.

Запальничка (деякі носять по парі запальничок, ножів, телефонів, ліхтарів ...).

Жетон з ім'ям, адресою, групою крові, телефоном близьких.

Сірники в водонепроникній упаковці.

По парі швейних голок із заздалегідь просмикнутими нитками і англійських шпильок.

Моментальний (і гумовий) клей.

Ліхтарик, краще металевий (він же - долонна паличка, засіб самооборони).

Телефон - річ універсальна. Тут важливі не навороти, а надійність. Але добре, якщо в ньому є навігатор і ліхтар.

Комплект запасних батарейок для ліхтаря і акумуляторів для телефону.

Ізолента або скотч (маленький моток).

Маленький пінцет, краще намагнічений. Він стане в нагоді і для добування занози, і для маніпуляцій з дрібними металевими деталями.

Пара метрів тонкого й міцного шнура (носити його можна у вигляді браслета або шнура для медальйона).

Вологі серветки.

Презерватив. Використовується не тільки за прямим призначенням (хоча всяке трапляється і захисний засіб буває незайвим), але і як прекрасна водонепроникна упаковка.

Одноразовий дощовик.

Авторучка або олівець.

Невелика сума грошей.

Їжа яка не псується «на перекус»: шоколад, горіхи, цукати або сухарі. Особливо важливо мати сухий пайок людям, страждаючим гастритом або виразкою шлунка.

Також варто мати при собі мінімальний набір медичних засобів, у тому числі: пластир, антисептик (йод, діамантовий зелений (обидва випускаються у вигляді маркерів), спирт, гіпотермічні пакети.

З ліків в наборі обов'язково повинні бути присутніми: активоване вугілля; нашатирний спирт; нітрогліцерин; антидіарейне, антацидний, знеболюючий, спазмолітичний, жарознижувальний, антигістамінний засоби; антибіотики для внутрішнього і зовнішнього вживання. Люди досвідчені також рекомендують мати в кишені кілька шматків цукру як джерело швидких вуглеводів і кофеїн в пігулках.

Чи не візьму на себе сміливість рекомендувати конкретні ліки, до того ж деякі (ті ж знеболюючі) діють дуже індивідуально. Головне, окреслено коло препаратів, які варто мати при собі постійно. Далі - за індивідуальними показаннями. А також протипоказаннями.

Не потрібно забувати, що подібний набір носиться для швидкої допомоги собі і оточуючим «на всі випадки життя», а аж ніяк не для довгострокового виживання в глобальному катаклізм. Упаковується він так, щоб займати мінімум місця. Ножі, ліхтарі, запальнички можна розміщувати окремо - наприклад, на поясі, в кишенях або сумці. Можна просто сунути по ножу / запальничці в кишені всіх своїх курток або сумок. Все інше намагайтеся скомпонувати в одному футлярі або чохлі, який постійно буде при вас. Не обов'язково в кишені, можна і в сумці. В принципі, подібний набір нормально вкладається в барсетку або підсумок. А ось індивідуальну аптечку краще мати додаткову, постійно переносну в кишені.

Ще я рекомендував би завжди мати при собі хоча б маленьку пляшку води. І просто на випадок сильної спраги, і запити таблетку, і обполоснути руки. І звичайно, склад носимого набору коригується залежно від конкретних обставин. Наприклад, якщо ви часто повертаєтеся по нічному місту, варто завжди мати в кишені перцевий балончик. А йдучи в ліс, доречно доповнити комплект сухим пальним, пристроєм «Сигнал мисливця» (який можна причепити до зв'язки ключів в якості брелка) та туристичну ланцюгову пилку. Мандрівникові незайве включити в комплект ключі провідника.

Загалом, побільше здорового глузду і поменше параної! Як казали герої Джерома К. Джерома, «слід думати не про ті речі, якими ми як-небудь обійдемося, але про ті, без яких нам ніяк НЕ обійтися ».

https://vk.com/wall-26219287

Популярні теми

02.03.2018, 19:41
МОХ
31.07.2019, 09:52
Дерев'яна ложка своїми руками
25.01.2019, 12:18
Трут як матеріал для добування вогню, виготовлення труту в домашніх умовах
20.03.2018, 16:17
Кращі рецепти похідного чаю
Поки що ніхто не залишив свій коментар.
Будьте першим, поділіться своєю думкою з іншими.
avatar