Головне меню
Щука та особливості її ловлі протягом року

Щука - це прісноводна риба, яка поширена в Європі та Північній Азії. Вона належить до родини щукових і є однією з найбільших прісноводних риб у світі, здатною досягати довжини до 1,5 метра та ваги більше 30 кілограмів.

Щука має довге тіло, покрите малими лусочками, зеленувато-сіре забарвлення і здатність до швидкого плавання. Вона є хижаком, і полює на інші риби, які зазвичай знаходяться в трав’янистих або болітних ділянках водойми.

Щука є популярним об'єктом рибальства. Вона використовується як для харчування, так і для спортивного лову і вивчення рибальських технік. У кулінарії щука використовується для приготування різноманітних страв, включаючи супи, паштети, грильовану рибу та інші страви.

У природі щука може жити до 20 років. Проте, через високий рівень полювання та забруднення водойм, кількість щук у деяких регіонах значно зменшилась, і в деяких країнах вона перебуває під загрозою зникнення. Тому, рекомендується практикувати відповідне рибальство та дотримуватись правил рибальства для збереження популяції щук.

Нерест щуки

Нерест щуки починається взимку, зазвичай з лютого до березня. У цей період щуки формують зграйки та здійснюють міграцію до місць нересту - мілководдя з піщаним та кам'янистим дном, де вони відкладають ікру. Самець щуки завойовує територію навколо жіночої, захищає її від інших самців і оплодотворює ікру. Нерідко самку щуки може супроводжувати декілька самців.

Зазвичай щука нереститься в річках з повільною течією, таких як Дніпро, Дунай, Десна, а також в озерах з мілкими та теплими затоками. Після нересту щуки повертаються у глибші води.

Важливо дотримуватись правил рибальства та не заважати процесу нересту щуки. Деякі регіони встановлюють заборону на лов щуки під час нересту для збереження популяції риби. Також необхідно дотримуватись норм вилову та повертати у воду малих та непотрібних «олівців». Це допомагає зберігати рибальські ресурси та підтримувати екосистему водойм.

Ловля щуки навесні

Навесні, коли вода вже прогрілася, щука стає більш активною та готовою до полювання. Особливо успішно можна ловити щуку у ранній навесні, коли температура води ще досить холодна.

Основні способи ловлі щуки навесні:

 1. Проводка віброхвостів та кренків - це досить ефективний спосіб лову щуки навесні. Віброхвости та кренки добре працюють на глибині, а також в заростях.
 2. Ловля на спінінг з поверхневими приманками - в такий спосіб щука ловиться в теплу пору року, коли вона активно гріється на мілководді серед водоростей.

Навесні щука активно живиться, готуючись до літньої сплячки, тому цей час є досить сприятливим для її лову. Основні методи лову щуки навесні - це спінінгове ловля з берега та з човна, а також лов на живця.

При спінінговому лові з берега доцільно використовувати воблери, коливальні блешні, «вертушки» та інші приманки, які можуть імітувати живу рибу. Найбільш успішними є приманки зеленого або жовтого кольору, які привертають увагу щуки.

При лові з човна рекомендується використовувати більші воблери, балансири, важкий джиг  та інші приманки, які можуть дістатись до глибини. При цьому варто звернути увагу на глибину та структуру дна водойми, оскільки щука часто живиться біля порогів, заток та інших місць зі змінною глибиною.

Лов на живця є також досить ефективним методом лову щуки навесні. Найчастіше використовуються живий мальок типової для конкретної водойми риби.

Незалежно від методу лову, варто пам’ятати про те, що в навесні вода ще холодна, тому щука може бути менш активною, а ловити її слід зранку або ввечері, коли вода трохи прогрілась. Також варто використовувати різні методи лову та експериментувати з приманками, оскільки щука може бути вибагливою та перебирати «харчами».

Ловля щуки влітку

Ловля щуки влітку може бути досить вдалою, але потребує певної техніки та знань. Особливо варто звернути увагу на наступні моменти:

 1. Вибір місця лову: влітку щуки в основному перебувають на глибині, тому варто шукати їх у місцях з глибоким дном та на водних потоках. Також можна спробувати ловити щуку біля різних перешкод, наприклад, під мостами, на мілководдях та підводних кущах.
 2. Використання правильної приманки: щука вважається хижаком, тому для лову її варто використовувати живі приманки, такі як жива риба, жаба або різноманітні воблери та блешні.
 3. Час лову: щука активна вранці та ввечері, тому саме в цей час краще ловити цю рибу. Також спостерігається незначна активність щуки в час обіду (12-13 год).
 4. Вибір способу лову: для лову щуки влітку можна використовувати різні способи, такі як ловля на живу рибу, спінінг, закидушки, кружки та інші.

Ловля щуки восени

Ловля щуки восени може бути дуже вдалою, оскільки цей період є для неї часом активного живлення та готування до зимівлі. Особливо варто звернути увагу на наступні моменти: щука активна вранці та ввечері, тому саме в цей час краще ловити цю рибу. Проте варто пам'ятати, що восени світлошумова активність щуки знижується, тому може бути варто спробувати ловити її вдень. Осіннє місцезнаходження щуки може залежати від багатьох факторів, таких як кліматичні умови та особливості конкретної водойми, але основним чинником є температура води. Так як мальок риби до осені підростає і збільшується в розмірі, щука, відповідно, надає більшу перевагу крупнішим «живцям» чи приманкам, щоб витрачати менше зусиль, отримуючи більше калорій.

Ловля щуки взимку

Ловля щуки взимку може бути відносно складною, оскільки в холодну пору року ця риба стає менш активною. Проте, якщо врахувати деякі особливості лову взимку, то можна знайти успіх у цій справі. Ось декілька порад для лову щуки взимку:

 1. Вибір місця ловлі: щуки взимку можуть перебувати на глибині, тому варто шукати їх у місцях з глибоким дном та на водних потоках. Також можна спробувати ловити щуку біля перешкод, наприклад, під мостами. Якщо погода тепла і світить сонце, можна спробувати шукати щуку ближче до мілководдя, яке дещо прогрівається сонцем і приманює мальок.
 2. Використання правильної приманки: найчастіше використовують живців, але також ефективно можна ловити на балансири, блешні.
 3. Час ловлі: щука взимку може бути менш активною, тому саме вранці та ввечері краще ловити цю рибу. Однак, в залежності від погодних умов, можна спробувати ловити щуку і вдень.

Снасті та приманки для ловлі щуки

Щука - це хижа риба, яка живе в річках, озерах та інших водоймах з чистою прозорою водою. Для ловлі щуки потрібні спеціальні приманки та снасті, які зможуть привернути увагу цієї риби та допомогти вам зловити її.

Приманки для ловлі щуки:

 • Воблери. Це одні з найпопулярніших приманок для ловлі щуки. Вони імітують рухи риби та мають яскраві кольори, що привертають увагу хижаків.
 • Силіконові приманки. Вони зазвичай мають форму риби або креветки та імітують їх рухи. Ці приманки зручні в тому випадку, якщо ви хочете змінювати колір та форму, щоб дізнатися, який варіант діє краще на даний момент.
 • Блешні. Це металеві приманки з яскравими чи сріблястими кольорами. Вони також імітують рухи риби та привертають увагу щуки.

Кулінарні рецепти зі щуки

Щука - це дуже смачна і корисна риба, яку можна готувати різними способами. Ось декілька кулінарних рецептів з щуки:

 1. Смажена щука з картоплею та цибулею

Інгредієнти:

 • 1 щука
 • 500 г картоплі
 • 1 цибуля
 • 2 ст. л. олії
 • сіль та перець за смаком

Інструкція:

 1. Очистіть щуку від луски та внутрішніх органів.
 2. Наріжте картоплю на кубики, а цибулю - на кільця.
 3. Розігрійте олію на сковороді та покладіть на неї картоплю і цибулю.
 4. Смажте картоплю і цибулю до м'якості та золотистого кольору.
 5. Додайте до сковороди щуку та смажте з обох сторін до готовності.
 6. Посипте сіллю та перцем за смаком.
 1. Щука в духовці з овочами

Інгредієнти:

 • 1 щука
 • 1 морква
 • 1 цибуля
 • 1 помідор
 • 2 ст. л. олії
 • 1 лимон
 • сіль та перець за смаком

Інструкція:

 1. Очистіть щуку від луски та внутрішніх органів.
 2. Наріжте моркву на колечка, цибулю - на кільця, а помідор - на кубики.
 3. Переложіть овочі в глибоку форму для запікання.
 4. Покладіть на овочі щуку та приправте сіллю та перцем.
 5. Полийте олією та зверху положіть лимон.
 6. Запікайте в духовці протягом 30-40 хвилин до готовності.
 1. Смажена щука з овочами:

Інгредієнти:

 • щука - 1 шт.
 • цибуля - 1 шт.
 • морква - 1 шт.
 • перець - 1 шт.
 • олія для смаження - 2 ст. ложки
 • сіль та перець за смаком

Приготування:

 1. Очистіть щуку від луски та внутрішіх ораганів, розріжте на порції та посоліть з обох сторін.
 2. Розігрійте олію на сковороді та обсмажте щуку з обох сторін до золотистого кольору.
 3. Додайте нарізану цибулю, моркву та перець, посоліть та поперчіть за смаком. Потушіть на середньому вогні до м'якості овочів.
 4. Подаємо гарячим разом з овочами та зеленню.
 1. Щуче філе у вершковому соусі - це дуже смачна та ніжна страва, яку можна приготувати за декілька хвилин. Ось рецепт:

Інгредієнти:

 • щуче філе - 500 г
 • вершки - 200 мл
 • цибуля - 1 шт.
 • часник - 2 зубчики
 • сіль та перець за смаком
 • олія для смаження - 2 ст. ложки

Приготування:

 1. Почистіть цибулю та часник, наріжте дрібно.
 2. Розігрійте олію на сковороді, додайте цибулю та часник та обсмажте до золотистого кольору.
 3. Додайте щуче філе, обсмажте до золотистого кольору з обох сторін.
 4. Додайте вершки, посоліть та поперчіть за смаком. Тушкуйте на середньому вогні до м'якості філе та готовності соусу, близько 5-7 хвилин.
 5. Подаємо гарячим, прикрашаючи зеленню та лимоном за бажанням.

 

 

Популярні теми

02.03.2018, 19:41
МОХ
20.02.2016, 16:26
6 ДЕРЕВ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ВАМ ВИЖИТИ
23.07.2019, 09:26
Як соснові голки і кора допоможуть вижити вам в зимових умовах
07.11.2018, 15:36
5 способів використання соснової смоли
Поки що ніхто не залишив свій коментар.
Будьте першим, поділіться своєю думкою з іншими.
avatar