Головна » 2019 » Серпень » 30 » Сировина для розпалювання багаття
21:25
Сировина для розпалювання багаття

Сьогодні в часи новомодних гаджетів, інноваційних рішень в усіх сфера життя все менше стає досвідчених туристів. Небагато хто вміє і знає, як розвести багаття на природі.

Дехто взагалі не розуміє навіщо такі вміння. Адже в сучасному світі є газові лампи, з якими легко можна обійтись без дров. Вже давно винайшли сухе пальне, бензинові запальнички та спеціальні суміші для миттєвого розпалювання деревини. Така рідина лишається придатна для розпалювання багаття навіть під час дощу.

Але досвід цінний розмаїттям можливостей, які можна обрати й застосувати в необхідний момент. Тому дійсно корисно знати, як приготувати все необхідне для розпалювання багаття в природних умовах без особливої амуніції.

 

Ідеальним матеріалом для розведення багаття є кора берези. Вона складається з багатьох шарів. І це її значна перевага. Достатньо зняти верхній вологий шар, промоклий від дощу, щоб отримати суху сировину для багаття.

 

Однак не в усіх лісах є берези. Тим паче їх може не бути в горах. Не носити ж дрова з собою в рюкзаку. Тому розглянемо інший спосіб заготовити сировину для багаття в будь-якому лісі.

 

Він має назву «вогняне пір’я». Щоб виготовити його потрібен гострий ніж, пеньок чи повалене дерево, а також нижні гілки сухої сосни, ялинки чи іншого дерева.

 

Ніж потрібно глибоко застромити в деревину так, щоб гостре ребро було відвернуте від вас. Тримаємо суху гілку в одній руці, а іншою притримуємо ніж. Далі починаємо здійснювати поступальні рухи гілкою в напрямку від себе і до себе, натираючи її об ніж При цьому саму гілку прокручуємо за стрілкою годинника або в протилежному напрямку.

 

Мета проста: потрібно досягти того, щоб на гілці відшарувались (але не відпали) багато трісочок. В кінцевому підсумку гілка повинна мати вигляд «їжака». Ці трісочки або «пір’їнки» легко загоряються від запальнички та є ідеальною основою для багаття.

 

Таке «вогняне пір’я» можна зробити всього за п’ять хвилин. Головне знайти суху, в міру тоненьку гілку. Але з цим завданням впорається будь-який досвідчений турист.

 

Є ще один доволі цікавий спосіб знайти в лісі сировину для розведення багаття. Все, що потрібно в цьому випадку – знайти суху сосну. У місцях, де гілки виходять зі стовбура, деревина найбільш просякнута смолою. Ця речовина настільки швидко спалахує, що вам достатньо лише піднести запальничку до відламаного куска такої деревини. Він загориться попри вітер. Вирізнити таку деревину можна по специфічному аромату смоли й темному кольору. Перевагою такою способу є те, що знайдена сировина вже готова до розпалювання багаття і не потребує особливої чи тривалої підготовки. Її ще називають: осмол, fatwood.

 

 


Категорія: Бушкрафт | Переглядів: 47 | Додав: GolAM | Теги: розпалка, розпалювання багаття, кора берези, Трут, бушкрафт, розведення вогню, осмол, вогонь | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar