MENU

16:41
Тривожний чемоданчик. Аварійний рюкзак

Ми живемо в цивілізованому суспільстві, де закони і сам соціум гарантують стабільність існування, недоторканність особистої і приватної власності, а також свободу вираження і дії. Ми настільки звикли до такого стану речей, що сприймаємо це як належне, закриваючи очі на всілякі відхилення від буденності.

Можна жити так постійно, і більшість так і живуть, цілком комфортно почуваючись у тепличних умовах, створених цивілізацією в сучасних містах і поселеннях. Але, як ми не раз говорили раніше, можна і потрібно, згідно з принципом "Надійся на краще, готуйся до гіршого", припускати можливі сценарії і планувати свої дії заздалегідь. У світлі останніх світових подій (війна в Лівії, в Україні, конфлікт Ізраїль-Палестина, події в Європі, що носять релігійний і расовий характер, і ін.) Стає очевидно, що світ не так стабільний, як здається, і держави не завжди в змозі надати захист і допомогу своїм громадянам. В силу цього, завдання по збереженню здоров'я і цінностей лягають на самих громадян, але для цього необхідний хоча б мінімальний багаж знань на випадок "якщо раптом ..." - що робити, як, коли? і т.д. Знання - це сила, і як то кажуть, "хто попереджений, той озброєний", і наші статті дадуть корисні поради для всіх, кому цікава тема не тільки виживання, але і адекватної поведінки при НС і нестандартних ситуаціях.

У цьому матеріалі ми зупинимося на понятті "Тривожного рюкзака". У разі прояву або потенційної загрози виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру, стихійних лих, і навіть проведення бойових дій поруч з вашим будинком єдиною і вірною дією буде евакуація, або по-простому, термінове покидання місця проживання в заздалегідь визначеному напрямку. У такому випадку значно спростить життя заздалегідь підготовлений комплект речей.

За матеріалами Вікіпедії - Тривожний комплект - набір речей, завчасно підготовлений для використання в разі екстреної ситуації. У народі носить також МКВви «тривожної валізи», «тривожного чемоданчика», «тривожного рюкзака» та ін. Наповнення істотно відрізняється в залежності від передбачуваної ситуації і  планованих дій в ній.

За часів холодної війни з даним терміном був знайомий чи не кожен громадянин і навіть школяр, зараз же це - прерогатива військових та їх сімей. Далі ми наведемо список речей, які входять в універсальний "Тривожний чемоданчик". Ви ж можете доповнити його, або прибрати зі списку що-небудь, у чому, як ви гадаєте, ви не відчуєте необхідність. Перелік охоплює собою список речей:

- Сам "тривожний чемоданчик"
- Одяг
- Аптечка (обов'язково розмістіть в "тривожній валізці", якщо аптечка лежить окремо, хоча б лейкопластири і упаковку кофеїну + бурштинової кислоти)
- Упаковка - непримітна сумка або рюкзак. Важливий момент - не привертати уваги (на час перебування на людях всі речі запхати в целофановий мішок, напр.)
- Документи (+ копії) - паспорт, військовий квиток, пенсійна книжка, трудова книжка, документи про освіту, гроші і коштовності, ощадна книжка, кредитні картки, нагороди, свідоцтво про народження, фотографії, листи - в непромокальний пакет. Гроші тримати частинами в різних місцях.
- Блокнот, зошит, ручка, олівець, конверти
- Засоби зв'язку, зарядки до них.
- Невелике радіо + батарейки.
- Ніж - міцний складаний, або нескладний, господарсько-побутовий, мисливський тощо.
- Газовий балончик або "Удар" з патронами.
- Зброя - якщо є (+ дозвіл на нього). Засоби догляду. Патрони (в розумних кількостях).
- Патрони сигнальні / фальшфейери / "сигнал мисливця".
- Сірники, запальничка, свічки, ліхтарик і батарейки.
- Зміна білизни, запасні шкарпетки, носові хустки, 2 рушники.
- Теплий і змінний одяг (светр), теплі шкарпетки, термобілизна. (По сезону, враховуючи ймовірність похолодання і скільки часу потрібно буде провести на свіжому повітрі.)
- Бритва і туалетні приналежності (мило - 2 шт., Зубна щітка, зубна паста, стакан, помазок).
- Щітки (одежні і шевська) + крем для взуття.
- Папір туалетний, паперові носові хустки.
- Продукти на три доби (сіль, чай [кава], цукор, льодяники, галети, крупа, etc .; горіхи, сало, копченості, сир, сухарі, печиво, халва, сухофрукти, а якщо ні консервованих продуктів і концентратів [бульйонні кубики, ін.], то п'ять-десять шоколадних батончиків, краще великі щільні плити в фользі і пакеті; алкогольний превіант. Як варіант - ІРП / MRE і фляжка з алкоголем.
- Вода на три доби у флязі / ПЕТ-баклаги.
- Фільтр для води.
- Ложка, вилка, ніж, відкривачка, кружка, миска.
- Накидка (плащ) від дощу.
- Рятівне покривало.
- Мішки для сміття 80-120 л (можуть замінити намет, якщо розрізати - тент, не важать майже нічого; використовуються як імпровізований спальний мішок, якщо немає рятувального покривала).
- Паракорд, моток (капронової) шнура 4-7 мм, близько 10 м.
- Пакети харчові одноразові 20х40 см - штук 20.
- Мануал по виживанню.
- Ремонтний набір: великий / середній мультитул, рулон широкого скотча, нитки, голки, гудзики.
- Лопатка, топірець і пила (на розсуд), мотузка.
- Сухе пальне (чимало), пальник (на розсуд).
- Пінка, спальний мішок, тент (намет).
- Казанок.
- Компас, карта прилеглої місцевості.
- Мазь від обмороження особи, репелент.
- Сидіння туристичне.
- Протигаз (кілька різних фільтрів, пристосування для пиття), костюм Л-1.
- Імпровізована заміна - респіратор + окуляри + маска, дощовик + рукавички + поліетиленові мішки на ноги.
- Комплект для забезпечення перебування в оселі (моток високоміцної стрічки, що клеїться, ножиці; пластик для дверей, вікон і вентиляторів (для кімнати, де ви будете ховатися. Це повинна бути кімната без вікон, в якій ви зможете перекрити повітря, що містить хімічні або бактеріологічні речовини ); санітарні приналежності (включаючи мило, воду і хлорку)).

- МКВ
Мінімальний комплект виживання: ( "МКВ").
- Сірники (10 мисливських сірників і черкаш, заварені в поліетилен) і / або запальничка в герметичній упаковці, 2 таблетки сухого спирту. - Бактерицидний пластир 5 штук.
- Голки (2), нитки (5 метрів).
- Засіб для знезараження води.
- Жилка (10 метрів) з гачками (5 штук).
- Пачка презервативів (без змащення).
- 2 леза для бритви.
- Струнна пила.

Таким чином, заздалегідь підготовлений "тривожний чемоданчик" критично зберігає час зборів, виключає можливість упустити що-небудь важливе, і в багато разів збільшує шанси на успішний результат евакуації. Можна зберігати не весь комплект разом, а окремо готовими частинами. Навіть готовий заздалегідь список необхідного сильно економить час при зборах, а зусиль для попередньої підготовки практично не вимагає. Перед виходом з будинку не забудьте загасити вогонь на плиті і в обігрівачах, вимкнути воду, газ, світло, закрити вікна і замкнути за собою двері.


Схожі матеріали:

 

Категорія: Виживання | Переглядів: 1142 | Додав: GolAM | Теги: аварійний комплект, виживання, тривожний комплект, бушкрафт | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar