Головна » Виживання

Як добути в лісі сіль

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 01.09.2019

Збори речей для тривалого походу до лісу, діло доволі клопітке і нервове, часто буває так, що витративши на це кілька днів, все одно щось потрібне забувають. В лісі можна впіймати рибу чи дичину, але без солі страва вийде прісною, тому варто спробувати здобути цю потрібну речовину.

Вам знадобиться:

Ліщина *

Кислиця **

Солончак ***

В лісі сіль можна добути з деревної золи. Для цього вам краще взяти листяні породи дерев, найкращий варіант це ліщина. Сухі поліна та гілки спаліть у багатті до золи.

Висипте її у великий казан та залийте теплою ки ... Читати далі »


Як знайти воду для автономного виживання?

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 19.07.2019

Водоносні шари і розташування в грунті

Під землею є вода, але її не так-то просто знайти. Можна, звичайно, вирити яму навмання в надії випадково наштовхнутися на водоносний шар, але результат, швидше за все, виявиться таким, що розчаровує.

Тим часом, трапляється, що, чи не промахнись ви буквально на два метри, бажана мета була б досягнута. Адже вода в землі знаходиться між шарами ґрунту, який вона не взмозі розмити через його водотривкий склад, основу якого складає глина і скельні породи.

Глинисті шари перемежовуються з піщаними прошарками, гравійними і гальковими відкладеннями. У них і міститься чиста вода. ... Читати далі »


Як спіймати рака?

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 21.11.2018

  Раки здавна були і залишаються донині однією з найвишуканіших страв. Купувати - дорого. А ось як наловити їх самостійно?


Сьогодні мова піде про більш традиційні методи видобутку делікатесу, а саме: руками, сіткою і раколовкою.


Про час, відповідний для полювання на раків. Оптимально починати ловити раків потрібно в години з десятої вечора і продовжувати до третьої ночі. Це як раз той самий період часу, коли раки залишають свої притулки, щоб роздобути собі прожиток. Іноді, правда, на деяких водоймах раки полюють і рано вранці, але я таке зустрічав всього в парі місць перед світанком. Для ручного лову підійде і денний час, але про це нижче. ... Читати далі »


ОРІЄНТУВАННЯ НА МІСЦЕВОСТІ БЕЗ ДОПОМОГИ КАРТИ

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 27.03.2018

Здатність орієнтуватися розвинена у людей різною мірою. Один легко знайде дорогу в найважчих умовах, інший заблукає, як то кажуть, і в трьох соснах.

Найчастіше, як правило, блукають жінки. Англійський психолог У. Троубрідж здатність і нездатність орієнтуватися пояснює психологічними причинами. Є люди, які представляють навколишній простір як якийсь об'єкт; себе вони відчувають окремо від цього об'єкта і, пересуваючись, як би тримають перед уявним поглядом карту простору. Такі люди орієнтуються набагато гірше, ніж ті, які бачать себе центром середовища. Останні створюють іншу картину простору: його центр - сама людина, яка рухається. Ці люди «інтуїтивно співзвучні» місцевості і рідко втрачають почуття орієнтації. ... Читати далі »


МОХ

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 02.03.2018

Це вічнозелена рослина, яка росте всюди, де є вологість та обмеження сонячних променів. Це унікальний витвір природи, який робить природу більш красивою. Незважаючи на красу, мох володіє також багатьма корисними властивостями, які можуть допомогти людині в часі перебування на природі. Мох є всюди, де росте ліс чи густі кущі, де достатньо вологи і куди важко потрапляти сонячним променям. У горах мох може просто повністю встеляти північні схили гір. Є різні види моху, проте у практичній стороні значення має густий сфагнум, який, завдяки багаторічному перебуванню на певній ділянці, може утворювати багатометрові суцільні пласти густого покриву.

  1. Мох для сну. Не обов’язково брати із собою спальники, коремати тощо для того, щоб спати на землі чи у палатці ... Читати далі »


1 2 3 ... 15 16 »