MENU

Як вижити в лісі: корисно знати кожному

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 15.02.2016

Якщо ви вирушили в ліс цілеспрямовано, наприклад, в похід, то напевно запаслися і ножем, і компасом, і продуктами, і теплими речами. Але сьогодні давайте розглянемо ситуацію, коли ви просто заблукали, і екстремальне виживання ніяк не входило у ваші плани. Так з чого слід починати? Спробуйте додзвонитися до знайомих і рідних, якщо ваш стільниковий ловить сигнал, а також покричати традиційне «ау» - можливо, в лісі є інші люди, які вас почують. Якщо нічого не вийшло, прямуємо далі.

Отже, перше, що необхідно знати про те, як вижити в лісі, що страх зараз - далеко не найкращий помічник. Перестаньте панікувати і пам'ятайте, що природою вже спочатку все передбачено для вашого виживання, головне - знати, як розумно і з користю розпорядиться всім, що ви бачите навколо.

Я ... Читати далі »


Якщо завтра в Україні війна: поради з виживання від співробітника ГРУ

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 15.02.2016

…Так или иначе, сценарии могут быть разные. Суть всегда одна: нужно пережить первые недели две, а там «видно будет» (причем это не значит, что нужно две недели сидеть дома). Сценарий «А» вас сильно напрягать не должен. Вот и правило номер один. Не надо никуда лезть, особенно в «драку». Для этого всегда найдутся «отморозки». Ваша задача – это «сохранение трудовых ресурсов», то есть себя.

Что касается двух оставшихся вариантов. В случае с «Б» придется воевать, если хотите, конечно. В случае с «В» – можно уже и не воевать. Родину просрали. Решать будите сами, по обстановке. Можно «смертью храбрых», можно работать и жить дальше, если дадут.

Гла ... Читати далі »


Переносний аварійний запас (ПАЗ)

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 15.02.2016

ПАЗ - це переносний аварійний запас, набір різних предметів, призначений для того, щоб зберегти життя одній людині або групі людей в критичній ситуації.

ПАЗ використовують не тільки виживальщики і досвідчені мандрівники, але є однією із складових частин спорядження професіоналів в певних видах діяльності, як то льотчики і космонавти, спеціальні підрозділи, морські рятувальні загони.

Кожен формує ПАЗ під власні цілі і залежно від місця, де носиться аварійний запас може стати в нагоді. Наприклад, немає сенсу комплектувати ношений аварійний запас засобом захисту від тропічних бід і напастей (наприклад таблетки від малярії), якщо місце вашого перебування буде в глибоких північних широтах.
Кожен предмет аварійного запасу повинен відрізняти кількома критеріями:

бути компак ... Читати далі »


Тривожний чемоданчик. Аварійний рюкзак

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 15.02.2016

Ми живемо в цивілізованому суспільстві, де закони і сам соціум гарантують стабільність існування, недоторканність особистої і приватної власності, а також свободу вираження і дії. Ми настільки звикли до такого стану речей, що сприймаємо це як належне, закриваючи очі на всілякі відхилення від буденності.

Можна жити так постійно, і більшість так і живуть, цілком комфортно почуваючись у тепличних умовах, створених цивілізацією в сучасних містах і поселеннях. Але, як ми не раз говорили раніше, можна і потрібно, згідно з принципом "Надійся на краще, готуйся до гіршого", припускати можливі сценарії і планувати свої дії заздалегідь. У світлі останніх світових подій (війна в Лівії, в Україні, конфлікт Ізраїль-Палестина, події в Європі, що носять релігійний і расовий характер, і ін.) Стає ... Читати далі »


16 правил виживання в лісі

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 15.02.2016

1. Одяг повинен бути двох типів: для стоянок більш утепленим, для переходів менш утепленим.

У момент переходів з рюкзаком не відчуваєш морозу. Швидше навпаки, тобі тепло і навіть спекотно. Часом, навіть хочеться зняти шапку. Робити цього у жодному разі не можна, тому що основна причина по якій люди вмирають взимку в лісі - це переохолодження. А знявши шапку, ти збільшуєш тепловіддачу. Компромісний варіант - основний одяг для переходів такий, що в ньому при переміщенні не холодно і не жарко. Додаткове утеплення знаходиться в рюкзаку, і одягається вже на стоянці.

2. Не витрачайте зайвий раз енергію. Ставши на стоянку, не потрібно рубати сокирою товсті колоди на дрова, краще їх підсовувати в багаття глибше в міру згоряння. Якщо на шляху трапляються пагорби, яри, гор ... Читати далі »


« 1 2 ... 13 14 15 16 »