MENU

Як спіймати рака?

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 21.11.2018

Раки здавна були і залишаються донині однією з найвишуканіших страв. Купувати - дорого. А ось як наловити їх самостійно?


Сьогодні мова піде про більш традиційні методи видобутку делікатесу, а саме: руками, сіткою і раколовкою.


Про час, відповідний для полювання на раків. Оптимально починати ловити раків потрібно в години з десятої вечора і продовжувати до третьої ночі. Це як раз той самий період часу, коли раки залишають свої притулки, щоб роздобути собі прожиток. Іноді, правда, на деяких водоймах раки полюють і рано вранці, але я таке зустрічав всього в парі місць перед світанком. Для ручного лову підійде і денний час, але про це нижче. ... Читати далі »


ОРІЄНТУВАННЯ НА МІСЦЕВОСТІ БЕЗ ДОПОМОГИ КАРТИ

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 27.03.2018

Здатність орієнтуватися розвинена у людей різною мірою. Один легко знайде дорогу в найважчих умовах, інший заблукає, як то кажуть, і в трьох соснах.

Найчастіше, як правило, блукають жінки. Англійський психолог У. Троубрідж здатність і нездатність орієнтуватися пояснює психологічними причинами. Є люди, які представляють навколишній простір як якийсь об'єкт; себе вони відчувають окремо від цього об'єкта і, пересуваючись, як би тримають перед уявним поглядом карту простору. Такі люди орієнтуються набагато гірше, ніж ті, які бачать себе центром середовища. Останні створюють іншу картину простору: його центр - сама людина, яка рухається. Ці люди «інтуїтивно співзвучні» місцевості і рідко втрачають почуття орієнтації. ... Читати далі »


МОХ

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 02.03.2018

Це вічнозелена рослина, яка росте всюди, де є вологість та обмеження сонячних променів. Це унікальний витвір природи, який робить природу більш красивою. Незважаючи на красу, мох володіє також багатьма корисними властивостями, які можуть допомогти людині в часі перебування на природі. Мох є всюди, де росте ліс чи густі кущі, де достатньо вологи і куди важко потрапляти сонячним променям. У горах мох може просто повністю встеляти північні схили гір. Є різні види моху, проте у практичній стороні значення має густий сфагнум, який, завдяки багаторічному перебуванню на певній ділянці, може утворювати багатометрові суцільні пласти густого покриву.

  1. Мох для сну. Не обов’язково брати із собою ... Читати далі »


Как сохранить огонь

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 18.04.2017

Походные условия зачастую бывают далекими от идеальных. Дождь и ветер могут доставить много хлопот. Если кончаются или отсырели спички, а ночевать и готовить пищу под открытым небом после дневного перехода еще предстоит, то вам в таком случае очень могут пригодиться способы сохранения огня.

Прежде чем отправиться на природу на длительное время, изучите советы и рекомендации опытных путешественников, рыболовов и охотников. Горячая пища, сухая одежда, теплый ночлег, освещение лагеря в темное время суток - важнейшие условия для обеспечения безопасной жизнедеятельности во время охоты, рыбалки или похода. Все это обеспечивается своевременной и правильной заготовкой дров, умением разводить и поддерживать костер, сохранять его на протяжении длительного времени, переносить угли на большие расстояния ... Читати далі »


Виживання у лісі

Категорія: Виживання | Опублікував: GolAM | 28.12.2016

Добре говориться у тій цитаті, яка вже давно ходить в інтернеті: «Люди настільки віддалилися від природи, що стали називати її дикою.»

 

Сучасна споживацька цивілізація, на жаль, зуміла вирвати людину з лона природи настільки, що тепер природа для людини здається ворогом, небезпечною, страшною. В різних екстремальних ситуаціях, коли людина сам-на-сам опиняється серед «дикої» природи, вона чомусь прагне «вижити» в природі, хоча в аналогічному випадку ще століттями тому людина могла б просто «жити» і всі її проблеми зводилися б не до виживання, а до пошуку шляху повернення в ту чи іншу місцевість додому.

 

... Читати далі »


« 1 2 3 4 ... 15 16 »