Головне меню
Вплив погоди на рибалку

Будь-який досвідчений рибалка відмінно знає, що риба, як і більшість людей, не любить примх погоди. Саме тому для того, щоб стати хорошим і вдалим гравцем за станом погоди необхідно стежити з особливою ретельністю.

Дуже сильно на рибу впливає різка зміна погоди та істотні скачки атмосферного тиску. Якщо протягом дня спостерігається мінлива хмарність, практично зі стовідсотковою впевненістю можна стверджувати, що на завтрашній день хорошою риболовлі не вийде, оскільки хмарність істотно зміщує час клювання. Так само на поведінці риб позначаються такі фактори, як температура води і вітер.

При південному вітрі посилиться клювання у коропів, карасів та ряду інших теплолюбних риб, а якщо вітер дме з півночі ловитися будуть риби, що воліють більш низьку температуру води, наприклад, линь.

Збираючись на риболовлю необхідно обов’язково дізнатися майбутню погоду. Від цього буде залежати майбутній улов і стиль лову. Одним із загальновідомих фактів є те що, при зміні тиску різко падає клювання мирної риби, такої як сазан. При падінні тиску лов будь-якої риби стає гірше, але хижа риба, така як щука чи короп, відчуває себе не так погано.

Судак, який мешкає на великій глибині, більш схильний до перепадів тиску. Так само лов риби може погіршитися через різку зміну рівня води в озері або ставку від 30 до 40 сантиметрів за пару днів.

При північному штормовому вітрі рибалка може не скластися, тому варто дізнатися про направлення вітру заздалегідь, для цього існують спеціальні прилади про які можна дізнатись тут. Якість і прозорість води також може вплинути на ловлю сазана, при помутнінні води в річці або її цвітінні риба взагалі перестає клювати. У стоячих водоймах, озерах або ставках помутніння води не сильно відбивається на поведінці риби. Так само помічено зниження клювання щуки і коропа при сильних дощах.

Народні прикмети як визначити погоду

Здавна люди навчилися визначати майбутню погоду, ми з успіхом користуємося цими прикметами і в даний час. Для тих хто не звик цілком довіряти прогнозами гідрометцентру, можна порадити декілька народних прикмет.

Наприклад якщо ви зустрінете горобців, це говорить про наближення дощу. Так само на це вказує кульбаба і бджоли, які вранці не летять у поле, а сидять у вуликах і гудуть. А по комарах, що зібрались у рій можна визначити, що погода буде хороша.

Це так само підтверджує веселка, яка швидко зникає. Якщо ж веселка стоїть довго, то це говорить про майбутню негоду. Про це так само можна дізнатися по квакаючих жабам. Взагалі жаби дуже метеочутливі і якщо вони голосно квакають – буде гарна погода, якщо мовчать – чекай холодної погоди. Для рибалок дуже показовою прикметою служить така, коли раки виповзають на берег, говорить про наближення негоди і дощу.

Якщо коники голосно тріщать у полі, це віщує суху погоду. Доброю прикметою служить поведінка качок, якщо качки та гуси сильно полощуться – треба чекати дощу, якщо вони притихли – буде вітер, а якщо мовчать то похолодає. Для тих хто збирається на рибалку варто звернути увагу бджіл, якщо на небі грозові хмари, а бджоли не ховаються у вулики, дощ малоймовірний.

Популярні теми

02.03.2018, 19:41
МОХ
31.07.2019, 09:52
Дерев'яна ложка своїми руками
25.01.2019, 12:18
Трут як матеріал для добування вогню, виготовлення труту в домашніх умовах
20.03.2018, 16:17
Кращі рецепти похідного чаю
Поки що ніхто не залишив свій коментар.
Будьте першим, поділіться своєю думкою з іншими.
avatar