Головне меню
Живиця сосни і ялини: властивості та застосування

Що таке живиця ялини і сосни?

Живиця ялини, сосни чи кедру - це специфічна речовина, яка виділяється хвойними деревами ялини і сосни внаслідок їхньої природної захисної реакції на пошкодження або травму. Вона має в'язку консистенцію та приємний хвойний аромат.

Живиця виробляється спеціальними каналами, які знаходяться в шарі кори дерева і витікає на поверхню, щоб забезпечити захист дерева від вразливості до впливу зовнішнього середовища, таких як шкідники, бактерії, грибки та атмосферні умови.

Живиця має ряд корисних властивостей і використовується в різних галузях. Вона використовується в медицині, косметиці, парфумерії, харчовій промисловості, а також в промисловості деревообробки і будівництва. Живиця також може бути використана в народній медицині як засіб для лікування різних захворювань.

Загалом, живиця ялини і сосни є цінним природним ресурсом, який має ряд застосувань і властивостей, що роблять її важливим компонентом в різних галузях промисловості та медицини.

 

Корисні властивості живиці

Живиця кедру, ялини і сосни має кілька корисних властивостей, які забезпечують її використання в різних галузях. Деякі з них включають:

 1. Антимікробні властивості: живиця має природні антимікробні властивості, які допомагають знижувати рівень мікробів і бактерій у довкіллі. Вона може бути використана як природний антисептик для очищення повітря в приміщеннях, зокрема в саунах та парових кімнатах. Антимікробні властивості живиці є однією з її корисних характеристик. Вона має здатність боротися з мікробами, такими як бактерії, грибки та інші мікроорганізми, завдяки своєму складу та хімічним речовинам.

Основні антимікробні властивості живиці включають:

 • Антисептична дія: живиця може вбивати або інгібувати ріст бактерій та грибків, завдяки своїй здатності абсорбувати місце впливу та запобігати розповсюдженню мікроорганізмів.
 • Заспокоювальна дія на запалення: живиця може допомагати заспокоїти запалення, так як вона має протизапальні властивості. Вона може знижувати запалення на шкірі, слизових оболонках та інших тканинах.
 • Антиоксидантна дія: живиця містить антиоксиданти, такі як флавоноїди, каротиноїди та вітамін С, які можуть боротися з вільними радикалами та захищати клітини від пошкоджень від окиснення.
 • Антибактеріальна дія: деякі речовини, що містяться в живиці, такі як терпени, можуть мати антибактеріальну дію, знижуючи ріст бактерій та їхню активність.
 • Протигрибкова дія: живиця може бути ефективна в боротьбі з грибковими інфекціями, такими як вагінальна молочниця, дріжджові інфекції шкіри та інші грибкові захворювання.

 

 1. Заспокійливі властивості: живиця має властивості, що можуть допомогти заспокоїти дихальні шляхи та знизити роздратованість слизових оболонок. Вона може бути використана в якості інгредієнта у багатьох протикашлевих препаратах, бальзамах для горла та інших засобах для полегшення дихальних проблем. Живиця має зволожуючі властивості, які можуть бути корисні для шкіри. Вона використовується в косметичних засобах для догляду за шкірою, зокрема для зменшення запалення, заспокоєння шкіри та покращення її стану.
 2. Ароматерапевтичні властивості: живиця має характерний хвойний аромат, який може бути використаний в ароматерапії для заспокоєння, розслаблення та поліпшення настрою. Вона може бути використана в ароматерапевтичних масажних маслах, аромосвічках та інших засобах для створення приємної атмосфери.
 1. Використання в промисловості: деревообробна промисловість: живиця використовується як один з компонентів для виробництва деревообробних матеріалів, таких як клеї, лаки, покриття, мастики, каніфоль та інші. Вона додає продуктам водовідштовхувальність, стійкість до зносу, а також може мати антимікробний та протигрибковий ефект.
 • Фармацевтична промисловість: живиця використовується в фармацевтичних препаратах, зокрема в лікуванні захворювань дихальних шляхів, шкіри та м'язів. Вона може мати протизапальні, антимікробні, антисептичні та загоюючі властивості.
 • Косметична промисловість: живиця використовується в косметичних засобах, таких як мила, креми, шампуні та інші, завдяки своїм властивостям, таким як очищення шкіри, загоєння ран, зволоження та заспокоєння шкіри.
 • Ароматерапія: живиця використовується в ароматерапії як одна з ефірних олій, де вона може мати властивості, такі як розслаблення, зменшення стресу, підвищення настрою та зняття запалення дихальних шляхів.

 

Живиця – як ресурс для виживання в природних умовах

Живиця може бути корисним джерелом ресурсів у виживанні в природних умовах. Основні способи використання живиці у виживанні включають:

 1. Вогонь: живиця може використовуватися як природний запалювач для розпалювання вогню. Вона має високий вміст летючих речовин, які легко запалюються, і може допомогти в створенні вогню навіть в вологих або складних умовах. З її допомогою можна виготовити аналог окопної свічі, примітивного смолоскипу.
 2. Побутові застосування: живиця може використовуватися для ремонту або герметизації різних предметів, таких як рани на шкірі, тріщини на обладнанні або водонепроникні контейнери. Вона може допомогти утримувати воду, відлякувати комах і захищати від вологи.
 3. Харчування: в деяких випадках живиця може бути використана в їжу. Вона може містити деякі хімічні речовини, які можуть бути їстівними і містити енергію. Однак, перед вживанням живиці в їжу слід бути обережним і знати, яка живиця є безпечною для споживання.
 4. Медицина: в деяких випадках живиця може використовуватися в медичних цілях в природних умовах. Вона може мати антисептичні властивості та допомагати в лікуванні ран, опіків, та шкірних захворювань.
 5. Ремонт: живиця може бути використана для ремонту взуття, одягу або іншого спорядження в природних умовах. Вона може допомогти приклеїти розірвані частини разом, зміцнити шви тощо. В якості клеючого засобу рекомендують застосовувати суміш розплавненої живиці разом із вугіллям після спалення дров (золою).

 

Використання живиці в народній медицині

Живиця використовується в народній медицині в різних культурах в якості природного засобу для лікування різних хвороб та незручностей. Деякі застосування живиці в народній медицині включають:

 1. Лікування захворювань дихальних шляхів: живиця може бути використана в якості засобу для лікування захворювань дихальних шляхів, таких як кашель, застуда, грип, бронхіт та інші захворювання. Вона може мати відхаркувальну властивість, знімати запалення та заспокоювати дихальні шляхи.
 2. Лікування шкірних захворювань: живиця може бути використана в мазях, кремах або масажних засобах для лікування шкірних захворювань, таких як висипки, екзема, псоріаз, вугрі та інші шкірні висипи. Вона може мати протизапальні, протигрибкові та загоюючі властивості, які можуть сприяти поліпшенню стану шкіри.
 3. Антисептичний засіб: живиця може бути використана як природний антисептик для лікування ран, подряпин, відкритих виразок та інших травм шкіри. Вона може захищати рану від інфекцій, зменшувати запалення та сприяти швидшому загоєнню.
 4. Засіб проти болю: живиця може мати знеболюючу властивість і використовуватися в народній медицині для зняття болю при різних умовах, таких як м'язові болі, артрит, розтягнення м'язів та інші болісні стани. Розжовуючи в роті живицю, здавна лікували запальні процеси в ротовій порожнині, зокрема лікували ясна.

Живиця може бути використана в різних рецептах в народній медицині та народній косметології. Ось декілька прикладів рецептів з живиці:

 1. Бальзам на основі живиці для дихальних шляхів: змішайте 1 столову ложку розплавленої живиці з 1 столовою ложкою меду та 1 столовою ложкою ефірної олії живиці. Додайте кілька крапель ефірної олії евкаліпту або м'яти за бажанням. Можна застосовувати цей бальзам як втирання на грудну клітку та спину або вдихати його пари для полегшення дихальних шляхів та знімання кашлю.
 2. Мазь на основі живиці для шкіри: змішайте 2 столові ложки розплавленої живиці з 2 столовими ложками олії кокосу, оливкової олії або іншої базової олії. Додайте кілька крапель ефірної олії лаванди або чайного дерева за бажанням. Цю мазь можна наносити на шкіру для лікування різних шкірних захворювань або як загоюючий засіб після порізів, подряпин та інших травм шкіри.
 3. Компрес на основі живиці для болючих м'язів: розчиніть 1 столову ложку розплавленої живиці в 1 склянці гарячої води. Замочіть гарячою водою рушник або компрес та накладіть його на болючі м'язи. Залиште компрес на декілька хвилин, поки вода охолоне. Цей компрес можна використовувати для знеболення та зняття відчуття напруги в м'язах.
 4. Крем на основі живиці може бути використаний для догляду за шкірою, зокрема для відновлення та заспокоєння шкіри, знезаразження вогнищ запалення, зволоження та заспокоєння подразненої шкіри. Ось один рецепт крему на основі живиці:

Інгредієнти:

 • 1/4 склянки розплавленої живиці
 • 1/4 склянки олії кокосу або іншої базової олії (оливкової, мигдальної тощо)
 • 1 чайна ложка меду
 • 5-10 крапель ефірної олії лаванди, чайного дерева або іншої ефірної олії за бажанням (опціонально)

Інструкції:

 1. Розплавте живицю у водяній бані або в мікрохвильовій печі до рідкого стану.
 2. Додайте розплавлену живицю до базової олії та добре перемішайте.
 3. Додайте мед та ефірну олію (якщо використовуєте) до суміші живиці та олії та ще раз добре перемішайте.
 4. Перенесіть отриману суміш в маленьку баночку або склянку та зачекайте, поки крем охолоне та загусне.

Крем на основі живиці можна застосовувати на шкіру обличчя та тіла, наносячи його тонким шаром та масажуючи до повного втирання в шкіру. Він може бути застосований для зволоження та заспокоєння шкіри, лікування запалених ділянок, знезараження вогнищ запалення та загоювання ран. Перед використанням рекомендується провести тест на алергію на невеликій ділянці шкіри, особливо якщо ви вперше використовуєте живицевий крем

Живиця може бути використана для лікування ясен та зубів завдяки своїм антимікробним, протизапальним та загоювальним властивостям. Ось один із способів використання живиці для лікування ясен та зубів:

Живицевий розчин для полоскання рота:

 • Додайте кілька крапель бальзаму на основі живиці в склянку теплої води.
 • Ретельно змішайте розчин та використовуйте його для полоскання ротової порожнини після чищення зубів або після прийому їжі. Полоскання живицевим розчином може допомогти знизити запалення ясен, знезаразити ротову порожнину від бактерій та забезпечити загоювання ранок.

Перед використанням живиці для лікування ясен та зубів, рекомендується консультуватися зі своїм лікарем-стоматологом.

 

Протипоказання до використання живиці

Живиця має кілька протипоказань для використання, зокрема:

 1. Алергічна реакція: деякі люди можуть бути алергічні протипоказання на компоненти живиці, такі як смоли, ефірні олії або інші речовини, які містяться в живиці. Це може викликати шкірні висипання, свербіж, почервоніння або інші алергічні реакції.
 2. Шкідливий вплив на дихальну систему: понаднормове використання живиці, зокрема при нагріванні або випаровуванні, може мати негативний вплив на дихальну систему. Вдихання парів живиці може викликати подразнення дихальних шляхів, сприяти розвитку астми або інших дихальних захворювань.
 3. Взаємодія з лікарськими засобами: живиця може взаємодіяти з деякими лікарськими засобами, зокрема з тими, які метаболізуються через печінку або мають вплив на діяльність печінки. Це може впливати на ефективність деяких лікарських засобів та призвести до небажаних побічних ефектів.
 4. Вплив на вагітність та годування груддю: використання живиці може мати негативний вплив на вагітність та годування груддю. Деякі компоненти живиці можуть бути шкідливими для вагітних жінок або дітей, що годуються груддю і можуть мати токсичний вплив на розвиток плоду або дитини.

Популярні теми

02.03.2018, 19:41
МОХ
20.02.2016, 16:26
6 ДЕРЕВ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ВАМ ВИЖИТИ
23.07.2019, 09:26
Як соснові голки і кора допоможуть вижити вам в зимових умовах
07.11.2018, 15:36
5 способів використання соснової смоли
Поки що ніхто не залишив свій коментар.
Будьте першим, поділіться своєю думкою з іншими.
avatar