Був чудовий зимовий день, на диво дуже сонячний, але холодний. Вирішив піти в ліс заготовити трохи хвої ялини для хвойного лісового чаю. У лісі усе без змін, земля вистелена сніговим покровом, дерева чорні, єдине, що привертає увагу, - це яскраво-зелені мохи, якими поросли дерева, на сонці ця зелень єдиний «теплий» колір, який нагадує літній ліс; де-не-де, свіжий зелений мох на землі острівцями виступає крізь сніг, нагадуючи оазиси літнього зеленого земляного покрову.

 

На самому початку лісу помітив серед снігу розкидану, перериту землю – хтось вирішив поласувати чимось у лісовому грунті: можливо лис, або молодий кабанчик, сліди старі, не чіткі, дорослому кабану не притаманні, значить, скоріше за все, лис тут мишкував. Я не заморочувався, пішов далі.

... Читати далі »

Переглядів: 49 | Додав: GolAM | Дата: 14.02.2019 | Коментарі (0)

Зима, січень, мороз. Температура повітря уже декілька днів тримається одного рівня -9-10 градусів. Сніг не падає, сильного вітру (хуртовини) немає, вирішив пройтися-прогулятися по лісі, подивитися що і як. В лісі тихо, де-не-де чути стук дятла та звуки снігурів. Більше нікого, всі лісові птахи уже давно перемістилися до села, поближче до людських садиб. У лісі їм робити нічого. Ще якась сойка пориється у снігу, розкриваючи опале листя під снігом у пошуках насіння чи жолудів. Хоча сойка – невід’ємний щоденний гість на моєму подвір’ї – крутяться штук 3-4 довкола моїх годівниць, ганяючи синиць і горобців.

 

 Чим мене нервують сойки – так це їхньою нахабністю. Щоб не церемонитись із всяким екзотичним кормом для птахів, я купую велику буханку черствого хліба, розрізаю вздовж і по одній половині ставлю у годівницю: їдять усі – і горобці, і си ... Читати далі »

Переглядів: 57 | Додав: GolAM | Дата: 13.01.2019 | Коментарі (0)

Сезон полювання завершився, власне, цей рік був найменш успішним, аніж попередні роки. Дичини реально мало і це мене непокоїть. Мало куропаток – бо дуже мало їх вижило після зими початку 2018 року, снігу було багато, яструбів і лисиць вистачало. Попри мою щорічну санітарну чистку, хижаків в угіддях менше не стає. Цього року близько десяти яструбів, одна лисиця і декілька бродяг. Але це тільки мала частка всього того, що ще залишилось. Цього року у мене було дуже мало часу для полювання, раніше я міг 7-8 годин проводити в угіддях, тепер 2-4 год. як коли і то раз через два. Ще яструба якось дістанеш, а от лисиця.. ... Читати далі »

Переглядів: 86 | Додав: GolAM | Дата: 05.01.2019 | Коментарі (0)

Чай, зібраний для себе, я його формую на протязі всього року і він у мене йде паралельно до медового сиропу. Збираю квіти і трави виключно далеко від дороги і в екологічно чистих місцях, найкраще, в лісах та лісових галявинах, деякі трави можу отримати тільки в Карпатах, бо у нас вони не ростуть. Збір чаю починається влітку з цвітінням Іван-чаю. Походами по гриби, на рибалку чи на полювання, я завжди стараюся назбирати ті чи інші трави, щоб постійно і максимально вмістимо поповнювати запаси чаю на періоди ослаблення імунітету – зиму та весну.

 

Медовий сироп у мене формується швидше, вже з весни. Це штучний мед, який я застосовую для лікування бронхітів та кашлю. Починається формування із перших квітів первоцвіту та медуниці. Згодом додаю плюч, який я можу збирати до зими, тоді вкінці весни додаю зелені, розрізані навпіл, шишки сосни. Кожну порцію я накладаю шарами, які ... Читати далі »

Переглядів: 155 | Додав: GolAM | Дата: 14.12.2018 | Коментарі (0)

Я 25 років прожив у місті, серед бетону і асфальту, проте, на щастя, жив на околиці міста, тому не був зовсім ізольований від живого світу. Та все ж хотілося жити серед природи повністю. Тато привив мені любов до природи, до рибалки. В дитинстві на літо приїжджав у гори в село до баби та діда, глибоко в Карпатських горах, де вчився різним гуцульським навичкам гірських людей. Спроби залізти далеко в гори без харчів змушували мене поборювати відразу від споживання різних плазунів, комах і рослин. У свій час пас корів та овець. Ех, ностальгія... Постійно в думках мрія повернутися туди, щоб жити, але поки що немає можливості. Може колись, на старості...

 

Зараз моє місце проживання – досить віддалене село, я б сказав, хутір, де все ще залишається живий куточок подалі від міської мертвої цивілізації.

 

... Читати далі »

Переглядів: 115 | Додав: GolAM | Дата: 21.11.2018 | Коментарі (0)

На жаль, так склалося, що цього року перната дичина оминула мене мимо, хоча ще з початком сезону качок було море, в порівнянні з минулими роками. Чому так сталося, не знаю, можу тільки здогадуватися. У нас дві малі ріки, шириною до 10 метрів, це непогане середовище для розплодку дичини, проте площа цих водних ресурсів мабуть не достатній для кормової бази дорослих виводків. Фактично, як тільки птиця стала на крило, вона покинула ці водойми на користь більших. Декілька повеней минулого і цього року практично знесли більшість водоростей у ріках, ріки прочистилися і стали ідеальними для спінінгової ловлі риби, хоча ще на початку літа неможливо було блеснити річку – раз-за-разом чіплялися водорослі.

 

До початку сезону на перо, підростаючі качки базувалися на старих, роками пересохлих, ставках, які цього року, через значну кількість опадів, наповнювалися водою і живністю. Ми ... Читати далі »

Переглядів: 83 | Додав: GolAM | Дата: 08.11.2018 | Коментарі (0)

Як уже я писав, відкриття полювання я пропустив на користь поїздки в гори, до родичів і до похресниць, яких я через робочі та сімейні обставини, уже декілька років не бачив. Як повідомили мені мої товариші по зброї, нормальних нальотів качки на відкритті не було, так що розчаровуватися не було чому.

 

На наступні вихідні після відкриття, я вирішив піти на качку в суботу з самого ранку. День був прохолодний, стояв густий туман, який шовком покрив усю річкову долину. Видимість – метрів 30, не більше. Згодом, ближче до 10 години ранку, туман поступово почав розсіюватися, ще пізніше засвітило сонце, через росу ноги були мокрі, незважаючи на високі різинові чоботи – трава в цей час ще не падає, не лягає. Крім фото сесії із рушницею довший час нічого цікавого не відбувалося. Раптово у самому тумані дальше від мене зявилася зграя качок, які мене минули, і я навіть не зміг ... Читати далі »

Переглядів: 132 | Додав: GolAM | Дата: 26.09.2018 | Коментарі (0)

Риболовля цього року почалася традиційно із ловлі головеня. Маючи досвід попередніх років, згідно спостережень, що головень нереститься до середини-кінця червня, я ловив головеня на спінінг з середини травня виключно аматорським підходом, відпускаючи назад у воду всю спійману рибу, не перевіряючи на наявність ікри чи «молочка». Після льодоставу в горах, річка почала очищатися якраз у квітні – на початку травня, проте на рибалку я ще не поспішав. Риболовлю почав традиційно із мінімальних аліекспресівських воблерів (близько 3 см.), на які минулих років дуже успішно клювали головені. Проте цього року вони зовсім себе не оправдали. Довелося шукати заміну і результат показав, що цього року фаворитом є агліа лонг №1 і №1+. Одиничкою ловив до середини літа, 1+ показав успішні результати до кінця літа, коли відповідно, риба підросла. Головені ловилися непогані, грам 200-300, ловилися майже на всіх перекатах, задоволення вони мені приносили коло ... Читати далі »

Переглядів: 149 | Додав: GolAM | Дата: 24.09.2018 | Коментарі (0)

Цього року гриби почалися дещо пізніше, ніж зазвичай – з початку червня, травневих не було. Взагалі квітень і травень були дуже посушливими, за два місяці у моїй місцевості дощі проходили мимо, максимально довгий дощ тривав близько 5 хвилин. Городина проростала тільки завдяки поливу, власне, до початку сезону дощів на одному рівні і трималася, після дощів усе почало рости і дозрівати. Сезон дощів у нас почався із сильного граду, який частково знищив і пошкодив городину, проте у лісі він тільки посік зелені листя дерев. Уже через два дні після граду з грозою, у лісі почали з’являтися перші гриби: білі, лисички і сироїжки. Рясний врожай грибів тривав довго, на жаль, я не мав достатньо часу за збір грибів, проте запаси на зиму вдалося зробити у достатній кількості. Перші гриби не були червивими, чистенькі, вони просто порівну розприділялися по при призначенню: одні йшли на сушку, інші на закрутки, інші на замороження, ще інші – на поточне ... Читати далі »

Переглядів: 171 | Додав: GolAM | Дата: 19.09.2018 | Коментарі (0)

Субота, типовий вихідний день міжсезоння, дощ не падав, достатньо тепло, якби не поривчастий холодний вітер, похмуро. День почався з того, що треба було трохи почати готувати сад до сезону, трохи прикупив агроплівки, виділив ділянку городу для обгородження металевою сіткою, щоб захистити кущі від сусідських кіз і диких зайців. Посадив ще минулого року кущі смородини, агрусу і позичок, але досвід минулого року показав, що ці кущі слід обгородити і накрити агроплівкою - сильно заростають і погибають від тварин. Встиг забити стовпці і застелити одну смугу агрополотна, пересадити декілька минулорічних кущів і встромити в грунт пагони свіжозрізаної смородини, щоб відновити кількість (минулого року багато кущів було знищено).

Згодом зробив порядок з старим виноградом, шнурками розвішав лози в різні боки ... Читати далі »

Переглядів: 236 | Додав: GolAM | Дата: 08.04.2018 | Коментарі (0)

Субота, день прекрасний, сонячна погода, вітер південно-східний, досить холодний, еле не морозяний і не різкий. Після того, як трохи поколов дрова (зима у нас ще триває, холодно, як-не-як, а 52-й день лютого), вирішив піти до лісу, відпочити, заодно проконтролювати, чи не буде чути вистрілів браконьєрів, адже вчора по селі мужик один перебігав, з-під куртки двостолку було видно.

На полі помітив багато слідів лисиці, слідів зайця дуже мало, мабуть сидять із виводками. По дорозі, на полі назбирав сухої трави в якості розпалки.

Зупинився у смерековому лісі, багато смерек сухі, будучи враженими короїдом.

Як тільки прийшов, почув недалеко крики лиса, певно занюхав мене і щось возмущався або попереджав інших.

По дорозі знайшов на ділянці зрубу, де зазвичай росте іван-чай, гніздо повністю зроблене із листків та пуху ... Читати далі »

Переглядів: 203 | Додав: GolAM | Дата: 24.03.2018 | Коментарі (0)

Гриби – це унікальні плоди природи, вони якраз для того існують у природі, щоби люди могли виживати завдяки їм у складних ситуаціях та життєвих умовах. Недарма, старі люди кажуть, що поява великої кількості грибів – не хороший знак про небезпеку чи голод, природа ніби, піклуючись про людину, забезпечує її змогою заготувати великі запаси грибів на наступний рік чи роки, щоб людина могла вижити і пережити біду чи голод. Слід завжди пам’ятати прописну істину, незважаючи на науково-технічний прогрес та інновації, мудрість і знання старих людей – це більш правдива та достовірніша інформація, аніж висновки досліджень провідних вчених. Наука – це взагалі найбільша єресь, придумана людиною, судіть самі, чи не кожного року лунає «вчені довели, що… , вчені дослідили, що…», а потім інші вчені так же само «довели і дослідили», повністю заперечуючи «науковість» попередніх вчених, згодом п ... Читати далі »

Переглядів: 248 | Додав: GolAM | Дата: 16.03.2018 | Коментарі (0)

Це найважливіший день у році кожного мисливця – день відкриття сезону. Патронтаж набитий, рушниця вкотре вичищена, змазана, зачехлина, рюкзак споряджений)) Але я вирішив започаткувати традицію відмовитися від святкування відкриття, тому у 2017 році я сидів удома. Ну, не подобається мені це свято, по єдиній причині: зброя і алкоголь в руці українця, це як мавпа з гранатою і мені було достатньо 3 випадків, коли чудом не трапились нещасні випадки з моїми знайомими. Тому почав я полювання не у суботу, а в неділю. Погода була найкращою, яка може бути – хмарна, тепла, суха, без дощу і сильного вітру. Пішов я після обіду, щоб тамтешні мисливці, які з суботи на неділю ночували, повернулися додому, а це додатковий плюс щодо конкуренції, відповідно, дичина після бойні ранкової зорі трохи заспокоїлася і поверталася назад. Пройшов трохи вздовж річки, підняти нічого не вдалося, підстрелив молодого яструбка, який борзо наді мною кружляв, вирішив під вечір ... Читати далі »

Переглядів: 246 | Додав: GolAM | Дата: 15.03.2018 | Коментарі (0)

Коротко опишу всі моменти, які принесли мені неабиякі позитивні і негативні враження від риболовлі протягом усього 2017 року.

Отже, так як сезон весняного збиральництва переріс у початок риболовного сезону, я почав перші виходи на рибалку у кінці травня 2017 року, тобто я вирішив повністю пропустити нерест і з спокійною душею ловити рибу. Але сталося не так, як гадалося, адже погода весною була жахлива, це були періоди спеки і приморозків, які тривали до травня. Можливо були іще інші причини (підозрюю вплив хімічних окроплень та удобрень аграрних фірм, які розорюють поля для сівби на відстані півметра від річки), факт в тому, що головень, як основна риба для ловлі в 2017 році, нерестився цілий травень і цілий червень, аж у липні кількість головенів із ікрою зменшилася до декількох штук.

Вкінці травня я вирішив почати сезон із спінінга, так як це мій улюблений вид риболовлі, заодно ... Читати далі »

Переглядів: 308 | Додав: GolAM | Дата: 07.03.2018 | Коментарі (0)

Непонятна ситуація почала відбуватися останнім часом навколо Калуша, виникають аварії - про них замовчують, псується екологія - про це не говорять. Склав і відіслав запит на доступ до публічної інформації до управління держспоживслужби. Отримав багато відповідей від компетентних і не дуже установ та закладів. На всі ці документи нижче нотатки я прикріпив посилання на перегляд/завантаження (хоча по великому рахунку мене просто послали, надавши цифри та дані минулих років, проте щодо "аварії" чи викидів Карпатнафтохіму чітко вказали, що вони не володіють ситуацією щодо забруднення і викидів даним підприємством). ... Читати далі »

Переглядів: 331 | Додав: GolAM | Дата: 15.07.2017 | Коментарі (0)

1 2 3 »