На жаль, так склалося, що цього року перната дичина оминула мене мимо, хоча ще з початком сезону качок було море, в порівнянні з минулими роками. Чому так сталося, не знаю, можу тільки здогадуватися. У нас дві малі ріки, шириною до 10 метрів, це непогане середовище для розплодку дичини, проте площа цих водних ресурсів мабуть не достатній для кормової бази дорослих виводків. Фактично, як тільки птиця стала на крило, вона покинула ці водойми на користь більших. Декілька повеней минулого і цього року практично знесли більшість водоростей у ріках, ріки прочистилися і стали ідеальними для спінінгової ловлі риби, хоча ще на початку літа неможливо було блеснити річку – раз-за-разом чіплялися водорослі.

 

До початку сезону на перо, підростаючі качки базувалися на старих, роками пересохлих, ставках, які цього року, через значну кількість опадів, наповнювалися водою і живністю. Ми ... Читати далі »

Переглядів: 11 | Додав: GolAM | Дата: 08.11.2018 | Коментарі (0)

Як уже я писав, відкриття полювання я пропустив на користь поїздки в гори, до родичів і до похресниць, яких я через робочі та сімейні обставини, уже декілька років не бачив. Як повідомили мені мої товариші по зброї, нормальних нальотів качки на відкритті не було, так що розчаровуватися не було чому.

 

На наступні вихідні після відкриття, я вирішив піти на качку в суботу з самого ранку. День був прохолодний, стояв густий туман, який шовком покрив усю річкову долину. Видимість – метрів 30, не більше. Згодом, ближче до 10 години ранку, туман поступово почав розсіюватися, ще пізніше засвітило сонце, через росу ноги були мокрі, незважаючи на високі різинові чоботи – трава в цей час ще не падає, не лягає. Крім фото сесії із рушницею довший час нічого цікавого не відбувалося. Раптово у самому тумані дальше від мене зявилася зграя качок, які мене минули, і я навіть не зміг ... Читати далі »

Переглядів: 60 | Додав: GolAM | Дата: 26.09.2018 | Коментарі (0)

Риболовля цього року почалася традиційно із ловлі головеня. Маючи досвід попередніх років, згідно спостережень, що головень нереститься до середини-кінця червня, я ловив головеня на спінінг з середини травня виключно аматорським підходом, відпускаючи назад у воду всю спійману рибу, не перевіряючи на наявність ікри чи «молочка». Після льодоставу в горах, річка почала очищатися якраз у квітні – на початку травня, проте на рибалку я ще не поспішав. Риболовлю почав традиційно із мінімальних аліекспресівських воблерів (близько 3 см.), на які минулих років дуже успішно клювали головені. Проте цього року вони зовсім себе не оправдали. Довелося шукати заміну і результат показав, що цього року фаворитом є агліа лонг №1 і №1+. Одиничкою ловив до середини літа, 1+ показав успішні результати до кінця літа, коли відповідно, риба підросла. Головені ловилися непогані, грам 200-300, ловилися майже на всіх перекатах, задоволення вони мені приносили коло ... Читати далі »

Переглядів: 66 | Додав: GolAM | Дата: 24.09.2018 | Коментарі (0)

Цього року гриби почалися дещо пізніше, ніж зазвичай – з початку червня, травневих не було. Взагалі квітень і травень були дуже посушливими, за два місяці у моїй місцевості дощі проходили мимо, максимально довгий дощ тривав близько 5 хвилин. Городина проростала тільки завдяки поливу, власне, до початку сезону дощів на одному рівні і трималася, після дощів усе почало рости і дозрівати. Сезон дощів у нас почався із сильного граду, який частково знищив і пошкодив городину, проте у лісі він тільки посік зелені листя дерев. Уже через два дні після граду з грозою, у лісі почали з’являтися перші гриби: білі, лисички і сироїжки. Рясний врожай грибів тривав довго, на жаль, я не мав достатньо часу за збір грибів, проте запаси на зиму вдалося зробити у достатній кількості. Перші гриби не були червивими, чистенькі, вони просто порівну розприділялися по при призначенню: одні йшли на сушку, інші на закрутки, інші на замороження, ще інші – на поточне ... Читати далі »

Переглядів: 84 | Додав: GolAM | Дата: 19.09.2018 | Коментарі (0)

Субота, типовий вихідний день міжсезоння, дощ не падав, достатньо тепло, якби не поривчастий холодний вітер, похмуро. День почався з того, що треба було трохи почати готувати сад до сезону, трохи прикупив агроплівки, виділив ділянку городу для обгородження металевою сіткою, щоб захистити кущі від сусідських кіз і диких зайців. Посадив ще минулого року кущі смородини, агрусу і позичок, але досвід минулого року показав, що ці кущі слід обгородити і накрити агроплівкою - сильно заростають і погибають від тварин. Встиг забити стовпці і застелити одну смугу агрополотна, пересадити декілька минулорічних кущів і встромити в грунт пагони свіжозрізаної смородини, щоб відновити кількість (минулого року багато кущів було знищено).

Згодом зробив порядок з старим виноградом, шнурками розвішав лози в різні боки ... Читати далі »

Переглядів: 158 | Додав: GolAM | Дата: 08.04.2018 | Коментарі (0)

Субота, день прекрасний, сонячна погода, вітер південно-східний, досить холодний, еле не морозяний і не різкий. Після того, як трохи поколов дрова (зима у нас ще триває, холодно, як-не-як, а 52-й день лютого), вирішив піти до лісу, відпочити, заодно проконтролювати, чи не буде чути вистрілів браконьєрів, адже вчора по селі мужик один перебігав, з-під куртки двостолку було видно.

На полі помітив багато слідів лисиці, слідів зайця дуже мало, мабуть сидять із виводками. По дорозі, на полі назбирав сухої трави в якості розпалки.

Зупинився у смерековому лісі, багато смерек сухі, будучи враженими короїдом.

Як тільки прийшов, почув недалеко крики лиса, певно занюхав мене і щось возмущався або попереджав інших.

По дорозі знайшов на ділянці зрубу, де зазвичай росте іван-чай, гніздо повністю зроблене із листків та пуху ... Читати далі »

Переглядів: 126 | Додав: GolAM | Дата: 24.03.2018 | Коментарі (0)

Гриби – це унікальні плоди природи, вони якраз для того існують у природі, щоби люди могли виживати завдяки їм у складних ситуаціях та життєвих умовах. Недарма, старі люди кажуть, що поява великої кількості грибів – не хороший знак про небезпеку чи голод, природа ніби, піклуючись про людину, забезпечує її змогою заготувати великі запаси грибів на наступний рік чи роки, щоб людина могла вижити і пережити біду чи голод. Слід завжди пам’ятати прописну істину, незважаючи на науково-технічний прогрес та інновації, мудрість і знання старих людей – це більш правдива та достовірніша інформація, аніж висновки досліджень провідних вчених. Наука – це взагалі найбільша єресь, придумана людиною, судіть самі, чи не кожного року лунає «вчені довели, що… , вчені дослідили, що…», а потім інші вчені так же само «довели і дослідили», повністю заперечуючи «науковість» попередніх вчених, згодом п ... Читати далі »

Переглядів: 158 | Додав: GolAM | Дата: 16.03.2018 | Коментарі (0)

Це найважливіший день у році кожного мисливця – день відкриття сезону. Патронтаж набитий, рушниця вкотре вичищена, змазана, зачехлина, рюкзак споряджений)) Але я вирішив започаткувати традицію відмовитися від святкування відкриття, тому у 2017 році я сидів удома. Ну, не подобається мені це свято, по єдиній причині: зброя і алкоголь в руці українця, це як мавпа з гранатою і мені було достатньо 3 випадків, коли чудом не трапились нещасні випадки з моїми знайомими. Тому почав я полювання не у суботу, а в неділю. Погода була найкращою, яка може бути – хмарна, тепла, суха, без дощу і сильного вітру. Пішов я після обіду, щоб тамтешні мисливці, які з суботи на неділю ночували, повернулися додому, а це додатковий плюс щодо конкуренції, відповідно, дичина після бойні ранкової зорі трохи заспокоїлася і поверталася назад. Пройшов трохи вздовж річки, підняти нічого не вдалося, підстрелив молодого яструбка, який борзо наді мною кружляв, вирішив під вечір ... Читати далі »

Переглядів: 152 | Додав: GolAM | Дата: 15.03.2018 | Коментарі (0)

Коротко опишу всі моменти, які принесли мені неабиякі позитивні і негативні враження від риболовлі протягом усього 2017 року.

Отже, так як сезон весняного збиральництва переріс у початок риболовного сезону, я почав перші виходи на рибалку у кінці травня 2017 року, тобто я вирішив повністю пропустити нерест і з спокійною душею ловити рибу. Але сталося не так, як гадалося, адже погода весною була жахлива, це були періоди спеки і приморозків, які тривали до травня. Можливо були іще інші причини (підозрюю вплив хімічних окроплень та удобрень аграрних фірм, які розорюють поля для сівби на відстані півметра від річки), факт в тому, що головень, як основна риба для ловлі в 2017 році, нерестився цілий травень і цілий червень, аж у липні кількість головенів із ікрою зменшилася до декількох штук.

Вкінці травня я вирішив почати сезон із спінінга, так як це мій улюблений вид риболовлі, заодно ... Читати далі »

Переглядів: 170 | Додав: GolAM | Дата: 07.03.2018 | Коментарі (0)

Непонятна ситуація почала відбуватися останнім часом навколо Калуша, виникають аварії - про них замовчують, псується екологія - про це не говорять. Склав і відіслав запит на доступ до публічної інформації до управління держспоживслужби. Отримав багато відповідей від компетентних і не дуже установ та закладів. На всі ці документи нижче нотатки я прикріпив посилання на перегляд/завантаження (хоча по великому рахунку мене просто послали, надавши цифри та дані минулих років, проте щодо "аварії" чи викидів Карпатнафтохіму чітко вказали, що вони не володіють ситуацією щодо забруднення і викидів даним підприємством). ... Читати далі »

Переглядів: 249 | Додав: GolAM | Дата: 15.07.2017 | Коментарі (0)

Досить довго не мав можливості вибратися на природу по причині хвороби. Сильний сухий кашель, печія в горлі – як типовий українець, я також приречений на життя в Україні в умовах екологічного гетто. Щорічне захворювання – комплекс: фарингіт + алергія як наслідок життя у Калуському районі: Брошнівський експериментальний завод, Карпатнафтохім, Даноша та ряд інших. Моє село знаходиться під дією Даноші – місцевий свинокомплекс, який окрім розведення свиней, орендує велику частину земель району. Поля засівають ріпаком, пшеницею, кукурудзою. Відповідно поля удобрюють як органічними добривами (калом свиней – завдяки чому замість запаху весняного цвіту квітів місцевим людям приходиться нюхати г*вно), так і хімічними мінеральними добривами, плюс до всього проводяться оприскування полів отруто-хімікатами. Як наслідок, люди змушені дихати отрутою, пити отруту (хімікати просочуються у грунтові води) та споживати отруту в якості:

... Читати далі »

Переглядів: 277 | Додав: GolAM | Дата: 20.05.2017 | Коментарі (0)

Погода видалась чудовою у неділю, попри те, що в суботу цілий день падав дрібний дощ. Думаю, до сезону грибальництва більше не ходитиму до лісу по причині відкриття сезону риболовлі, яке я собі запланував почати після Великодня. Тож вирішив ще цього разу піти-прогулятися.

 

Ліс у цей період уже повністю поглинений співом птахів.

 

Помітив, що голуби почали менше воркати, значить період парування у них майже завершується.

 

Дуже велика площа нещодавньо спаленого лісу… Як завжди, люди спалюють траву на полі, вогонь перекидається на ліс, в результаті чого згорає вся наземна екосистема, включаючи уже молоді виводки зайців та інших тварин.

 

... Читати далі »

Переглядів: 312 | Додав: GolAM | Дата: 13.04.2017 | Коментарі (0)

Субота, вирішив нарешті піти в ліс по черемшу, так як погода на минулих вихідних не дозволяла кудись іти. Температура різко понизилась і трималася вночі в районі від -1 до 3 тепла. Відповідно, ріст усього сповільнювався. Пішов у ліс з метою назбирати черемші, викопати декілька цибулин для насадження вдома у саді, щоб було під рукою кожного року, викопати декілька цибулин синіх пролісків, щоб посадити вдома на клумбі.

По дорозі вирізав з дубової гілки примітивну лопатку, адже цибулини черемші досить глибоко залягають під землею, відповідно важко її викопувати, не пошкодивши коріння.

Саркосцифу не збирав, так як не мав коли з нею морочитися, хоча її у цей час уже достатньо багато.

По дорозі у лісі та попри ліс, на полі, уже цвіте ... Читати далі »

Переглядів: 241 | Додав: GolAM | Дата: 27.03.2017 | Коментарі (0)

Прогноз погоди «обіцяв» мороз до -6 та сніг на вихідні, проте вже у суботу була плюсова температура, хоча досить таки похолодало. Так завжди буває, коли я збираюся йти по березовий сік – температура знижується, відповідно сік перестає текти по деревах.

 

Погода: низька температура +4, безперервний не сильний дощ, сирість, вітер змінних напрямків, в основному північний.

 

Ціль: розвідка наявності придатної для збиральництва черемші, проба збору березового соку, розвідка інших ресурсів.

 

Спостереження і висновки:

  1. Погода холодна, це факт. Тому я взяв із собою тільки одну бутилку для збору березового соку. Пройшов по лісі близько кілометра, на місця росту черемші. Черемші майже не було. Кілька листків розміром із палець, решта – ледь пророслі із землі пагони – поки що вони не годяться, та й шкода нищи ... Читати далі »
Переглядів: 304 | Додав: GolAM | Дата: 11.03.2017 | Коментарі (0)

Весна цього року, відносно попередніх років, розпочалася вчасно по календарю. Ще вкінці лютого тепло пробивалося через холодні ночі, супроводжуючись цілодобовими невеликими дощами. У березні весна перемогла і зима відступила. Чи буде реванш – побачимо, але спостереження за природою показало, що весна вступила у свої права і природа проснулася із зимового сну.

 

У неділю вирішив зібратися та зробити розвідку стану пробудження природи, а тому був готовий до всього, тобто нічого не виявити, проте на носі 8 березня, тож вирішив пройтися і привітатися з лісом, назбирати підсніжників. Заодно прихопив із собою бутель на 5 літрів, щоб набрати лісової джерельної води додому з «Кринички», про яку я писав у попередньому записі.

 

Ліс був сонний, він ще досипав, адже ще не було чути весняного ... Читати далі »

Переглядів: 306 | Додав: GolAM | Дата: 06.03.2017 | Коментарі (0)

1 2 3 »