Головна » Бушкрафт

Как разжечь костер после дождя

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 15.02.2016

Чтобы успешно разжечь костер после дождя, нужно иметь взятую с собой из дома искусственную растопку, не боящуюся влаги - таблетки сухого спирта, куски целлулоида или плексигласа, огарок свечи. Трудно сказать, что лучше: у каждого путешественника свои предпочтения. Пожалуй, удобнее иметь свечку.

Сухой спирт не всегда можно найти, а целлулоид и плексиглас легко разгораются и горят очень интенсивно, но и прогорают довольно быстро. Свечкой же удобно пользоваться, если хочется, чтобы она сохранилась и ее можно было использовать в дальнейшем.

Поэтому, когда костер разводят с помощью свечки, то отрезают от ее конца кусок сантиметра полтора высотой (иногда прямо из дома берут не всю свечку, а только маленький кусок от нее), ставят этот огарок на з ... Читати далі »


Багаття "Дакота"

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 15.02.2016

Як відомо, багаття бувають різних видів. Сьогодні - розглянемо докладно один з них - багаття Дакота. Назва говорить сама за себе-багаття прийшло з Північної Америки. Це багаття крім усього відрізняється своїм високим ККД. Простіше кажучи - дров жере мало, а користі приносить багато. До того ж воно мало помітне з відстані, так як влаштовується у викопаній ямі. Часу на пристосування і розведення багаття йде більше, але витрачені сили точно не пропадуть дарма.

Облаштування багаття

Вибирається місце для багаття і готується вогнище. Для цього в грунті викопують дві ями, одну для багаття, іншу для забезпечення повітряної тяги. Перша яма викопується на глибину до 30 см, діаметром 25 см вгорі і 35 см внизу. Друга яма діаметром 15-20 см відривається поруч з нею, на відстані 30 см під невеликим нахилом в сто ... Читати далі »


Мотузка з ялинових коренів

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 15.02.2016

Ялиновий корінь як мотузка використовується з давніх-давен багатьма народами. Індіанці Північної Америки, наприклад, використовують його для зшивання берести при будівництві берестяних каное. Він довгий, гнучкий і міцний.

Копати корінь можна будь-якою палицею, але ми зробимо невигадливу мотику. З нею зручніше.

Копати починаємо неподалік від ялинки. Треба шукати корінь, який влаштовує нас по товщині.

Коли потрібний корінь знайдений, продовжуємо копати вздовж нього, розриваючи заважаючі тонкі коріння. Витягнутий корінь звертаємо в бухту. Тепер його потрібно замочити у воді хоча-б на півгодини. Можна також прокип'ятити його хвилин 10-15. Ці процедури збільшують гнучкість кореня, особливо в посушливу погоду.

Потім потрібно зняти з кореня зовнішню кору. Корінь притискають великим п ... Читати далі »


ПЕРЕПРАВА ЧЕРЕЗ РІЧКУ

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 14.02.2016

Наявність переправи через водні об'єкти - основний критерій складності маршруту для пішого туриста. Крім того, на маршрутах подібного типу найвищий відсоток смертності навіть серед досвідчених туристів. Що вже говорити про недосвідчених в цих питаннях людей, які люблять проводити час на природі і подорожувати пішки? .. Для них така перешкода на шляху може стати причиною зіпсованого відпочинку, а при незнанні правил переправи через річку - і більш сумних наслідків ...

Відомо безліч способів переправи через річки, проте деякі методи, описані в літературі, як, наприклад, переправа з петлею на шиї або бігом вниз по річці, абсолютно неприпустимі для застосування на практиці.

Найпоширенішим і простим способом переправи через водні перешкоди була і ... Читати далі »


Комахи, равлики і черв'яки

Категорія: Бушкрафт | Автор: GolAM | 14.02.2016

Швидше за все, саме комахи виявляться для тих, хто терпить лихо, найнадійнішим джерелом тваринної їжі. Хоча зазвичай комахи дуже малі за розмірами, вони зустрічаються майже всюди, і часто в такій достатній кількості, що можна швидко набрати собі обід або сніданок.

На одиницю ваги вони більш поживні, ніж овочі. Багаті жирами, білками і вуглеводами - справжні рятівники, і особливо їх личинки - ці соковиті гусениці і черв'ячки. Ви швидко подолаєте гидливість - не забувайте, що деякі вважають їх делікатесом. Ви безумовно вже їли їх в якихось стравах, просто не знаючи цього.

ЗБІР

Найкориснішими є терміти, мурахи, жуки, коники, сарана, цвіркуни, бджоли, гусениці і різні водні комахи.

Багато комах неактивні в жарку пору дня, хоча бі ... Читати далі »


« 1 2 ... 13 14 15 16 17 18 »