- 26.09.2018
- 1099 Переглядів
Як уже я писав, відкриття полювання я пропустив на користь поїздки в гори, до родичів і до похресниць, яких я через робочі та сімейні обставини, уже декілька років не бачив. Як повідомили мені мої товариші по зброї, нормальних нальотів качки на відкритті не було, так що розчаровуватися не було чому.
- 24.09.2018
- 1195 Переглядів
Риболовля цього року почалася традиційно із ловлі головеня. Маючи досвід попередніх років, згідно спостережень, що головень нереститься до середини-кінця червня, я ловив головеня на спінінг з середини травня виключно аматорським підходом, відпускаючи назад у воду всю спійману рибу, не перевіряючи на наявність ікри чи «молочка».
- 19.09.2018
- 955 Переглядів
Цього року гриби почалися дещо пізніше, ніж зазвичай – з початку червня, травневих не було. Взагалі квітень і травень були дуже посушливими, за два місяці у моїй місцевості дощі проходили мимо, максимально довгий дощ тривав близько 5 хвилин. Городина проростала тільки завдяки поливу, власне, до початку сезону дощів на одному рівні і трималася, після дощів усе почало рости і дозрівати.
- 08.04.2018
- 979 Переглядів
Субота, типовий вихідний день міжсезоння, дощ не падав, достатньо тепло, якби не поривчастий холодний вітер, похмуро. День почався з того, що треба було трохи почати готувати сад до сезону, трохи прикупив агроплівки, виділив ділянку городу для обгородження металевою сіткою, щоб захистити кущі від сусідських кіз і диких зайців.
- 24.03.2018
- 1084 Перегляда
Субота, день прекрасний, сонячна погода, вітер південно-східний, досить холодний, еле не морозяний і не різкий. Після того, як трохи поколов дрова (зима у нас ще триває, холодно, як-не-як, а 52-й день лютого), вирішив піти до лісу, відпочити, заодно проконтролювати, чи не буде чути вистрілів браконьєрів, адже вчора по селі мужик один перебігав, з-під куртки двостолку було видно.
- 16.03.2018
- 1162 Перегляда
Гриби – це унікальні плоди природи, вони якраз для того існують у природі, щоби люди могли виживати завдяки їм у складних ситуаціях та життєвих умовах. Недарма, старі люди кажуть, що поява великої кількості грибів – не хороший знак про небезпеку чи голод, природа ніби, піклуючись про людину, забезпечує її змогою заготувати великі запаси грибів на наступний рік чи роки, щоб людина могла вижити і пережити біду чи голод.
- 15.03.2018
- 1071 Перегляд
Це найважливіший день у році кожного мисливця – день відкриття сезону. Патронтаж набитий, рушниця вкотре вичищена, змазана, зачехлина, рюкзак споряджений)) Але я вирішив започаткувати традицію відмовитися від святкування відкриття, тому у 2017 році я сидів удома. Ну, не подобається мені це свято, по єдиній причині: зброя і алкоголь в руці українця, це як мавпа з гранатою і мені було достатньо 3 випадків, коли чудом не трапились нещасні випадки з моїми знайомими.
- 07.03.2018
- 5056 Переглядів
Коротко опишу всі моменти, які принесли мені неабиякі позитивні і негативні враження від риболовлі протягом усього 2017 року.
Отже, так як сезон весняного збиральництва переріс у початок риболовного сезону, я почав перші виходи на рибалку у кінці травня 2017 року, тобто я вирішив повністю пропустити нерест і з спокійною душею ловити рибу. Але сталося не так, як гадалося, адже погода весною була жахлива, це були періоди спеки і приморозків, які тривали до травня.
- 15.07.2017
- 1002 Перегляда
Непонятна ситуація почала відбуватися останнім часом навколо Калуша, виникають аварії - про них замовчують, псується екологія - про це не говорять. Склав і відіслав запит на доступ до публічної інформації до управління держспоживслужби. Отримав багато відповідей від компетентних і не дуже установ та закладів. На всі ці документи нижче нотатки я прикріпив посилання на перегляд/завантаження (хоча по великому рахунку мене просто послали, надавши цифри та дані минулих років, проте щодо "аварії" чи викидів Карпатнафтохіму чітко вказали, що вони не володіють ситуацією щодо забруднення і викидів даним підприємством).
- 20.05.2017
- 1190 Переглядів
Досить довго не мав можливості вибратися на природу по причині хвороби. Сильний сухий кашель, печія в горлі – як типовий українець, я також приречений на життя в Україні в умовах екологічного гетто. Щорічне захворювання – комплекс: фарингіт + алергія як наслідок життя у Калуському районі: Брошнівський експериментальний завод, Карпатнафтохім, Даноша та ряд інших.
- 13.04.2017
- 1419 Переглядів
Погода видалась чудовою у неділю, попри те, що в суботу цілий день падав дрібний дощ. Думаю, до сезону грибальництва більше не ходитиму до лісу по причині відкриття сезону риболовлі, яке я собі запланував почати після Великодня. Тож вирішив ще цього разу піти-прогулятися.
- 27.03.2017
- 1324 Перегляда
Субота, вирішив нарешті піти в ліс по черемшу, так як погода на минулих вихідних не дозволяла кудись іти. Температура різко понизилась і трималася вночі в районі від -1 до 3 тепла. Відповідно, ріст усього сповільнювався. Пішов у ліс з метою назбирати черемші, викопати декілька цибулин для насадження вдома у саді, щоб було під рукою кожного року, викопати декілька цибулин синіх пролісків, щоб посадити вдома на клумбі.
- 11.03.2017
- 1279 Переглядів
Прогноз погоди «обіцяв» мороз до -6 та сніг на вихідні, проте вже у суботу була плюсова температура, хоча досить таки похолодало. Так завжди буває, коли я збираюся йти по березовий сік – температура знижується, відповідно сік перестає текти по деревах.
- 06.03.2017
- 1314 Переглядів
Весна цього року, відносно попередніх років, розпочалася вчасно по календарю. Ще вкінці лютого тепло пробивалося через холодні ночі, супроводжуючись цілодобовими невеликими дощами. У березні весна перемогла і зима відступила. Чи буде реванш – побачимо, але спостереження за природою показало, що весна вступила у свої права і природа проснулася із зимового сну.
- 12.02.2017
- 1254 Перегляда
Довго я вже не писав, в голові повно інформації, а докупи зліпити її ніяк не можу. Тому постараюся найближчим часом підсумувати осінньо-мисливський сезон 2016 року.