MENU

Як побудувати землянку

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 24.09.2019

Землянка – це споруда, яка частково знаходиться під землею. Вона практично повністю замаскована під загальну кольорову гаму ліса чи поля.

Починати будівельні роботи слід із ями. Як влучно визначено в назві, ця оселя розміщена під землею, але не вся. Яма повинна бути глибиною приблизно півтора метра (точний параметр залежить від зросту майбутнього користувача).

Розміри землянки визначайте так, щоб вона була комфортною й практичною. Приблизні параметри – 4*3 м. Але робіть її заздалегідь більшою, ніж потребуєте. Це дасть змогу доцільно розмістити колоди, з яких роблять стіни, зі збереженням потрібної внутрішньої площі. ... Читати далі »


Як видобувати вогонь методом лучкового веретена

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 17.09.2019

Як видобувати вогонь методом лучкового веретена

Ви пішли у похід цілком впевнені, що взяли все необхідне. Але у найвідповідальніший момент виявилось, що забули сірники! Вміння видобувати вогонь за допомогою тертя може спасти вам життя в ситуації екстремального виживання.

В цій статті міститься докладний опис одного з найцікавіших та водночас непростих способів видобування вогню – метод лучкового веретена («індіанська скрипка»).

Підготовка

Знайдіть матеріал, що легко спалахує – трут (ганчір’я, суху траву, мох чи гриб, лусочки кори, шишки та голки з ялинки, папір або вату, пір’я, кору з берези або кедра).< ... Читати далі »


Пряжа з Іван-чаю

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 15.09.2019

Це багаторічна луб’яна рослина, якій властива волокниста структура. Саме тому інша назва Іван-чаю – дикий льон або дикі коноплі. Його стебла підходять для виготовлення пряжі. Вони можуть забезпечити до 15% волокон від загальної заготівельної маси сировини. Раніше з цього матеріалу пряли мотузки, робили пряжу для створення дебелих, затовстих матеріалів. Таке прядиво має приємний тонкий квітковий аромат.

Опаска з нього здатна прибрати головний біль. При ревматизмі для загоєння народна медицина рекомендує розтирати проблемні місця невеликим клаптиком полотна з кіпрею. Одяг з Іван-чаю дає повітрю вільно проникати до тіла людини. Тоді шкіра дихає: що сприяє її омолодженню та збереженню нормальної вологості.

Щоб з кіпрею отримати пряжу для в&rsqu ... Читати далі »


Приготування їжі на каменях

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 10.09.2019

Використання для приготування їжі гарячі камені - це аналог барбекю для походів.  Розведіть вогнище на платформі з каменів, а після того як дрова прогорять, камені будуть залишатися гарячими протягом часу, достатнього для приготування продуктів.

Оберемком зелених гілок зметіть з каменів попіл і вуглинки. Поміщене на камені м'ясо або овочі регулярно перевертайте. Пам'ятайте, що температура каменів по периметру платформи буде нижчою, ніж в центрі. Тому, якщо м'ясо необхідно готувати довго, спочатку покладіть його до краю і потім поступово рухайте до центру платформи.

Щоби готувати їжу довше (часто це необхідно для великих шматків м'яса і жорстких овочів), можна спорудити над камінням подобу пе ... Читати далі »


Використання в харчуванні рослинних ресурсів

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 06.09.2019

За даними вчених на Землі росте близько 300 тис. видів рослин, включаючи види рослин на гірських вершинах та на дні океану, з них 120 тис. їстівні. Рослинна їжа містить повний склад поживних речовин здатна, підтримати сили людина навіть в Арктиці. Одні рослини для забезпечення нормальної працездатності можуть постачати в організм достатню кількість білка, другі — калорійні вуглеводи.

Культивовані рослини. Багатим джерелом продуктів є зібрані поля зернових та інших рослин. Це відноситься до картопляних, зернових, бруквяних та горохових полів Європи та країн Азії з помірним кліматом. Якщо ви виявили картопляне поле, вигрібайте купки, залишені після збирання врожаю. Картоплю можна їсти сирою або приготувати попередньо очистивши від бру ... Читати далі »


« 1 2 3 4 5 ... 12 13 »