MENU

Пряжа з Іван-чаю

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 15.09.2019

Це багаторічна луб’яна рослина, якій властива волокниста структура. Саме тому інша назва Іван-чаю – дикий льон або дикі коноплі. Його стебла підходять для виготовлення пряжі. Вони можуть забезпечити до 15% волокон від загальної заготівельної маси сировини. Раніше з цього матеріалу пряли мотузки, робили пряжу для створення дебелих, затовстих матеріалів. Таке прядиво має приємний тонкий квітковий аромат.

Опаска з нього здатна прибрати головний біль. При ревматизмі для загоєння народна медицина рекомендує розтирати проблемні місця невеликим клаптиком полотна з кіпрею. Одяг з Іван-чаю дає повітрю вільно проникати до тіла людини. Тоді шкіра дихає: що сприяє її омолодженню та збереженню нормальної вологості.

Щоб з кіпрею отримати пряжу для в&rsqu ... Читати далі »


Приготування їжі на каменях

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 10.09.2019

Використання для приготування їжі гарячі камені - це аналог барбекю для походів.  Розведіть вогнище на платформі з каменів, а після того як дрова прогорять, камені будуть залишатися гарячими протягом часу, достатнього для приготування продуктів.

Оберемком зелених гілок зметіть з каменів попіл і вуглинки. Поміщене на камені м'ясо або овочі регулярно перевертайте. Пам'ятайте, що температура каменів по периметру платформи буде нижчою, ніж в центрі. Тому, якщо м'ясо необхідно готувати довго, спочатку покладіть його до краю і потім поступово рухайте до центру платформи.

Щоби готувати їжу довше (часто це необхідно для великих шматків м'яса і жорстких овочів), можна спорудити над камінням подобу пе ... Читати далі »


Використання в харчуванні рослинних ресурсів

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 06.09.2019

За даними вчених на Землі росте близько 300 тис. видів рослин, включаючи види рослин на гірських вершинах та на дні океану, з них 120 тис. їстівні. Рослинна їжа містить повний склад поживних речовин здатна, підтримати сили людина навіть в Арктиці. Одні рослини для забезпечення нормальної працездатності можуть постачати в організм достатню кількість білка, другі — калорійні вуглеводи.

Культивовані рослини. Багатим джерелом продуктів є зібрані поля зернових та інших рослин. Це відноситься до картопляних, зернових, бруквяних та горохових полів Європи та країн Азії з помірним кліматом. Якщо ви виявили картопляне поле, вигрібайте купки, залишені після збирання врожаю. Картоплю можна їсти сирою або приготувати попередньо очистивши від бру ... Читати далі »


Як розбити табір і побудувати тимчасове укриття

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 03.09.2019

Статистика свідчить, що люди, які по різних причинах опинилися один на один з дикою природою (заблукали, сталася аварія транспортного засобу і т. д.), можуть протягом тривалого часу зберігати сили і надійно захищати себе від несприятливих природних факторів, якщо побудують тимчасове укриття, хоча б найпростіше. Звести таке укриття необхідно і тому, що рятувальникам з повітря значно легше виявити табір або притулок з сигнальними знаками, ніж самотню людську фігуру або навіть групу людей.

 

Місце для табору повинно відповідати декільком вимогам, головна з яких - безпека. Не можна споруджувати свій тимчасовий будинок на річкових мілинах, низинних берегах і островах, в руслах пересохлих річ ... Читати далі »


Цукор в диких умовах

Категорія: Бушкрафт | Опублікував: GolAM | 02.09.2019

Виявляється, цукор в диких умовах отримати набагато легше, ніж сіль.

Способи отримання:

1. Молоді корені оману почистити, помити, дрібно нарізати і зварити разом з листям щавлю кислого. Так відбувається хімічна реакція інуліну в омані з щавлем, від результаті чого утворюється фруктоза. Отриману рідину треба відфільтрувати і випаровувати з неї воду до густого стану, після чого досушити на маленькому вогні цю кашку. Отриманий порошок чудово замінює цукор.

2. Цукровий сироп, з якого можна отримати цукор, можна зробити при досить тривалому випаровуванні води з березового соку. ... Читати далі »


« 1 2 3 4 5 ... 12 13 »